Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Malý brouček spinkal v trávě, probudil se dneska právě...

Poznáváme zvířátka | 04.06.2021 | zobr: 25x

Zvířátka ze statku

Povídáme si o dalších domácích zvířatech. Jak se jmenují, jak vypadají, čím se živí, kde bydlí, jak se pohybují a jak se ozývají. Také se seznamujeme s názvy jejich mláďat. Cvičili jsme jako pejsci a přeskakovali různé překážky. Vyslechli jsme si pohádku „O kůzlátkách“ a už víme, že nikomu cizímu nesmíme otvírat dveře. Hráli jsme pohybové hry: „Na kozu a zahradníka“, „Pes a lišky“, „Na čaroděje“. 

Moje maminka | 31.05.2021 | zobr: 30x

Jaká je moje maminka a moje rodina

Co ta očka vidí,

vidí, vidí lidi.

Tátu, mámu, holčičku,

kluka, dědu, babičku.

Spolu bydlí v domečku

na zeleném kopečku.

Povídáme si o mamince a tatínkovi. Jak vypadají, jak se jmenují, co spolu nejraději děláme a proč je máme rádi. Pohybově znázorňujeme, co všechno maminka umí. Líbily se nám smyslové hry: „Co má maminka v kabelce“, „Jak voní maminka a jak voní tatínek.“  Pro maminku jsme navlékali korále, třídili knoflíky, zdobili kytičky mozaikou. Také jsme si hráli „na maminky“ v kuchyňce. A jako tatínek jsme pracovali venku na zahradě. Učili jsme se zatloukat hřebíky kladívkem a „strouhat“ kůru z klacíků. Pracovní činnosti nás moc bavily.

Karneval | 28.02.2021 | zobr: 94x

Karneval v MŠ

Dnes je svátek - velký bál,

hurá je tu karneval!!!

Nafoukneme balónky, 

ozdobíme záclonky.

Schováme se za masku,

jsme jak z hadích ocásků.

Tak jako každým rokem i letos jsme měli ve školce karneval, který byl plný soutěží, her a tanečků. Děti se oblékly do nádherných karnevalových kostýmů a naše třída se rázem proměnila na kouzelné místo plné pohádkových bytostí. Po focení a následné svačince to vše vypuklo...

 

Hurá, bude karneval! | 27.02.2021 | zobr: 70x

Pohádkový týden v MŠ

Tento týden jsme si povídali o karnevalu a jeho přípravách. Děti se dozvěděly, co to jsou bály, karnevaly. A protože jsou spojeny s různými kostýmy a převleky, vyráběli jsme "škrabošky", kdy děti pomocí korků otiskovaly temperové barvy. Následně je zdobily barevnými pírky a pěnovými ozdobami.

To jsme my "Broučci" | 23.02.2021 | zobr: 67x

Moje tělo

Moje tělo, tvoje tělo,

není, co by neumělo,

ty to umíš, já taky,

tělo dělá zázraky.

Povídáme si o lidském těle. O miminku, které se narodilo mamince. Ukazujeme si částí těla na sobě, pohybově znázorňujeme, co miminko umí, jak roste, jak se pohybuje. A protože naši „Broučci“ tvrdili, že oni miminky nebyli, rozhodli jsme se poprosit rodiče o fotografie dětí z doby, kdy byly malé. To bylo hezkých fotek, překvapení a poznávání kamarádů…

 

 

Naše smysly | 14.02.2021 | zobr: 68x

Nač má člověk smyslů pět?... Aby mohl poznat svět!

Za pomocí didaktických obrázků se děti dozvěděly kolik a jakých máme smyslů, k čemu nám slouží a kde sídlí. Následně ukazovaly jednotlivé smysly na svém těle. Poslechly si příběh "Pět kamarádů", který jsme doplnili kresbou na magnetickou tabuli. Poté každý dostal obrázek, který měl přiřadit ke správnému smyslu. Také jsme se naučili novou básničku:

Člověk, ten má smyslů pět,

znám je všechny nazpaměť.

Kde jsou oči, tam je ZRAK,

po prstech nám skáče HMAT.

SLUCH nám sedí na uších,

do nosu nám vlezl ČICH.

A CHUŤ v ústech na jazýčku,

spinká si tam na krajíčku.

O zdraví a vitamínech | 10.02.2021 | zobr: 45x

Proč je Markétka nemocná?

S Broučky jsme si povídali o panence Markétce, která onemocněla. Proč asi? Jedla málo vitamínů? Málo se oblékala? Nemyla si ruce? S dětmi jsme přišli na spoustu dalších důvodů, proč mohla onemocnět. Ale co teď? Bylo potřeba Markétku vyšetřit u lékaře, uložit ji do postýlky a uvařit jí bylinkový čaj s medem a citrónem. Dramatické hry s panenkou se nám líbily a čaje jsme uvařili pro jistotu dva. Mátový a heřmánkový. Nádherně voněly a náramně chutnaly i nám.

 

Zimní hry a sporty | 30.01.2021 | zobr: 53x

Zimní sporty ty mám rád,snížek je můj kamarád!

Tento týden jsme si povídali o zimních hrách a sportech. Děti se seznámily s různými druhy, pozorovaly a popisovaly obrázky, vytleskáváním rozkládaly slova na slabiky a pohybově znázorňovaly jednotlivé sporty. Také se dozvěděly, jaké vybavení sportovci potřebují. Seznámily se s možnými riziky a nebezpečím. Některé sporty si děti vyzkoušely - např. jako krasobruslaři, tančily podle hudby se sáčky na nohou. Jako běžkaři si procvičily chůzi na chůdách-lyžích nebo jako hokejisté se snažily dopravit hokejkou puk do brány...

Sněhuláci | 26.01.2021 | zobr: 61x

Sněhuláček panáček

Tento týden jsme si povídali o sněhulácích. Naučili jsme se novou básničku, písničku a spoustu her. Už víme, z čeho se staví a jak se koule sestavují na sebe. Procvičili jsme si pojmy velká, menší, nejmenší a vyhledávali jsme předměty kulatého tvaru ve třídě. Učíme se pojmenovat kruh, čtverec a trojúhelník. Také jsme si procvičili barvy. Líbily se nám hry s víčky i s geometrickými tvary, poznávání kulatého tvaru hmatem, hry „Klobouková“ a „Kdo je pod sněhem?“ Opravdového sněhuláka ze sněhu jsme společně postavili na naší zahradě a pak se děti pokusily ve školce sněhuláky i namalovat. Malování temperovými barvami se všem líbilo a veselí sněhuláci teď zdobí naši šatnu. 

Celý týden byl zajímavý a veselý. Napadl sníh a my se radujeme, jezdíme na lopatách, stavíme a dovádíme. Koukněte se…zde.

P.S. A Sebík slavil tento týden jmeniny. Všechno nejlepší přejem!!!

Tři králové | 13.01.2021 | zobr: 52x

My tři králové jdeme k vám, štěstí, zdraví vinšujem vám

Je po Vánocích a my si povídáme o dárcích, které dostaly děti pod stromeček. Poslechli jsme si příběh o kometě, o Třech králích a dárcích, které donesli Ježíškovi. Zajímavé bylo vymýšlet, co bychom mohli dát Ježíškovi my.Broučci“ by ho obdarovali autíčkem, plyšákem a dalšími hračkami. Povídáme si o tom, co můžeme druhým přát a co si přejeme do nového roku. Upevňujeme si srdíčkové pravidlo mezi kamarády.

 

 

stránka: 123
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki