Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Keramický

Vážení rodiče,

vzhledem k vysokému počtu dětí přihlášených do keramického kroužku jsme se rozhodli děti rozdělit do dvou skupinek:

středa 13:00 - 14:00 žáci 4. a 5.třídy a otevřené třídy

pátek 12:00 - 13:00 žáci 1. až 3.třídy

Děkujeme za pochopení.

Keramický kroužek ve školním roce 2017/2018

V tomto školním roce bude keramický kroužek probíhat každou středu od 13:00 do 14:00, začínáme 4. října 2017. Cena kroužku je 500,- na celý školní rok (z toho 100,- je na výtvarný materiál - keramickou hlínu, glazury...).

GLAZOVÁNÍ VÝROBKŮ

Už několik měsíců pilně tvoříme výrobky z hlíny, v březnu jsme se konečně dostali k tomu, abychom je nabarvili. Používáme barvy na keramiku - hnědé a černé oxidy, které vytvářejí vzhled patiny a k nim přidáváme lesklé pestré glazury. Hotové výrobky najdete zde.

 

AKTUÁLNĚ Z KERAMIKY

Naše páťačky Kája, Kája a Adélka se rozhodly, že si zahrají na paní učitelky a pro ostatní děti si připravily hodinu. Vymyslely si téma dokonce na dvě hodiny, vysvětlily dětem postupy a pomohly mladším žákům. Pod jejich vedením si děti vyrobily nejdříve zvířátkové stojany na tužky a potom ještě cedulky na dveře, do kterých děti otiskovaly svá jména a vyrývaly obrázky a nápisy. Abychom si trochu odpočinuli od keramické hlíny, pustili jsme se další týden do výroby bláznivých pštrosů. Trvalo nám to sice tři týdny, ale nakonec to stálo za to. Z bambulek, provázků, dřívek a víček od limonád jsme si vyrobili loutky pštrosů, podivných kuřat a plameňáků. Momentky z hodin i hotové výrobky zde.

 

KERAMICKÉ FIGURKY

V minulé hodině jsme tvořili jednoduché figurky z keramické hlíny. Tělo jsme slepili z válečků a na něj jsme nasadili hlavu zvířete, pohádkové postavy nebo třeba příšery. Jak se nám figurky povedly, se můžete přesvědčit v galerii.

Upozorňuji, že 21.12.2016 keramický kroužek neproběhne, z důvodu konání vánoční besídky.

TVOŘÍME S VŮNÍ VÁNOC

V keramickém kroužku jsme si vyrobili vánoční svícny. Do keramického svícnu, který jsme si sami vytvořili a nabarvili, jsme ararnžovali voňavé větvičky, které jsme ozdobili kořením, stuhami, třpytivými kuličkami a dalšími ozdůbkami. Hotové výrobky i momentky z výuky si můžete prohlédnout zde. Většinu fotek nafotila naše šikovná fotografka Kája Mocková.

CO DĚLÁME V KERAMICKÉM KROUŽKU?

Už dva měsíce tvoříme v keramickém kroužku. Už jsme si vyrobili mističky a svícny z hlíny, ozdobu na stromeček z drátků a perliček i z keramické hlíny. Keramické výrobky jsme barvili speciálními barvami - glazurami. Až se vypálí, budou krásně lesklé a určitě doma udělají radost. Na fotky z hodin se můžete podívat zde.

POZOR, ZMĚNA!

Z organizačních důvodů se výuka keramického kroužku o hodinu posouvá, bude tedy probíhat od 14:00 do 15:00, den se nemění.

Děkuji za pochopení.

KERAMIKA A JINÉ TVOŘENÍ

Keramický kroužek bude ve školním roce 2016/2017 probíhat každou středu od 13:00 do 14:00. Letos budeme tvořit nejenom výrobky z keramické hlíny, ale i z dalších materiálů, například z textilu, korálků, papíru, přírodnin, atd. Začínáme 5. října 2016.

 

Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki