Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránka

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Třinec Kaštanová

Emoce do inteligence 2. lekce | 24.11.2016 | zobr: 714x

Ve druhém bloku projektu Emoce do inteligence, který je určen žákům 1. -3. ročníku, si žáci nejprve připomněli obsah prvního bloku. V něm poznali 4 různé emoce, ke kterým nyní přidali další - zlost, strach, kamarádství a naději. Tyto emoce žáci prožívali a znázorňovali různými hrami či kresbou. Hodnotili také různé způsoby chování dětí, které lektoři sehráli scénkami s loutkami holky a kluka. Lekce měla být pro žáky zamyšlením nad kamarádskými vztahy, prožíváním nepříjemných pocitů strachu a zlosti, a vyjádřením naděje, že špatné věci se obrátí v dobré. foto

Ovoce a zelenina do škol | 23.11.2016 | zobr: 620x

Díky projektu Ovoce a zelenina do škol jsme si mohli koncem listopadu pochutnat na kouscích čerstvého ananasu. Do každé třídy jsme ještě dostali velkou krabici různých druhů hrušek a sáček hruškových křížal. Hrušky necháváme dle pokynů dodavatele změknout. Pak je stačí nakrájet a ochutnávka může začít. foto a také zde.

Dotazník pro rodiče
 
Vážení rodiče, obracíme se na Vás s prosbou o pomoc. Snažíme se zjistit, jak jsme na tom se čtením na Třinecku. Naším cílem je vymyslet aktivity, které by tuto oblast pomohly rozvíjet. Prosíme o anonymní vyplnění následujícího dotazníku do 27. 11. 2016 na odkaze zde. DĚKUJEME.

VÁŽENÍ RODIČE,

v pondělí 21. 11. 2016 v 15.30 hod. se koná v literární učebně školy společná schůze a poté následují třídní schůzky ve třídách.

ZŠ a MŠ, Třinec, Kaštanová 412, p. o., hledá kuchaře (kuchařku) do ŠJ.

Pracovní poměr na dobu určitou, nejdéle do 30. 8. 2019 (zástup za MD a RD).  Pracovní doba: denně 6.00 - 14.30 hod., 40 hodin/týden. Požadovaný minimální stupeň vzdělání: střední odborné s výučním listem. Plat: cca 15. 000,- Kč. 

Nástup k 1.12.2016.

Pracovní náplň: odpovědnost za dodržování technologických postupů a norem, za kvalitu vyrobených pokrmů a za dodržování předpisů týkajících se školního stravování a bezpečnosti práce, výroba technologicky náročných teplých jídel a specialit studené kuchyně. 

 Požadavky na zaměstnance: zodpovědnost, pečlivost, pracovitost, komunikativnost, spolehlivost, kladný vztah k dětem.

Kontakt: Mgr. I. Hudzietzová, tel. 730 575 885 nebo e-mail.: 7zs@7zstrinec.cz

Podmitrov, 11. 11.

Zde jsou střípky z posledního, odjezdového dne - velký přesun zavazadel, zpěvné čekání na autobus, vytoužená cesta domů..

Podmitrov, 10. 11.

Hurá, poslední pobytový den! Někteří se domů už neskutečně těší, někteří však chtějí ještě zůstat.

Dopoledne se neslo v duchu včeliček - povídání o včelách, křížovky a doplňovačky o včelách, výroba včelích produktů, konkrétně dvou druhů svíček aj. Celým penzionem se linula vůně včelího vosku. Ještě před obědem jsme vyráběli náramky z provázků a korálků, někteří si hráli společenské hry, jiní luštili křížovky a osmisměrky, další si vybravovali obrázky - prostě předodjezdová pohoda. Ovšem v odpoledním klidu si žáci utratili své poslední smajlíky za odměny a začali balit. Balení trvalo dlouho.. Lektoři Lipky se s námi rozloučili přesunutím zpět do dnešní doby a rozdáním všech výrobků z celého pobytu. Je jich hodně. Společně si prohlédli pořízené foto - průběžně doplňováno zde. Také po večeři došlo na vyhodnocování, a to udržování pořádku na pokojích. Někteří dostali také mimořádné odměny za mimořádně příkladné chování a spolupráci s mladšími spolužáky. Rozdány byly hrnečky s vlastními polepy, upomínkové listy a placky Podmitrov s obrázkem...však uvidíte. Foto zde. Právě dáváme předposlední věci do zavazadel a snažíme se jít spát. Naviděnou zítra.

Podmitrov, 9. 11.

Dnes bylo barevné dopoledne. Dověděli jsme se, čím se kdysi barvilo, které z těchto barvících rostlin běžně rostou v přírodě, zkusili jsme si barvu připravit. Také se nám podařilo dokončit výrobu a úpravu vlastního papíru. Ještě před obědem jsme si venku konečně rozluštili zašifrovanou zprávu. Po obědě přišel čas směnného obchodu - vezeme si domů dárečky! Ve velkém sále jsme si společně zahráli fůru her s balónky - tenisáky i nafukovacími. Ano, museli jsme se potom zabývat podmitrovskými úkoly, ale jenom hodinku. Před večeří a po ní, každopádně ve tmě uvnitř i venku, nás čekal program s Lipkou - poznávání nočních živočichů podle očí, podle zvuku, popovídali jsme si o netopýrech a dravých ptácích. Foto zde.

Podmitrov, 8. 11.

Radek měl narozeniny, zazpívali jsme mu hned u snídaně písničku a on všechny děti podělil bonbony. Ranní motivační scénka lektorů Lipky se týkala dojiček krav. Následovala výroba tvarohové pomazánky s bylinkami a příprava svačiny na malou výpravu. Dopolední výlet směroval kolem říčky Bobrůvky k Habří lávce a pak k Mitrovské farmě, kde chovají krávy. Nechyběly úkoly pro pilné žáčky. Krásné slunné odpoledne jsme využili k soutěžím a hrám venku - sbírali jsme veverčí ocásky, ale před večeří jsme opět stihli přemýšlet nad podmitrovskými úkoly. Na večer měli program připraveni členové dvou družstev. Jako myšky jsme došli do svých pokojů, rychle umýt a spát.

Milí rodičové, jsme stateční, ale už se na vás moc těšíme. Máme vás rádi.

Foto školy zde.

Podmitrov, 7. 11.

Dneska nám opět nepršelo. Ranní společnou fotku s pozdravem už znáte :-) Dopolední program s Lipkou byl zaměřený na různé druhy materiálů, na výrobu a užití lnu, nechyběly ani venkovní aktivity v lese. Po obědě se nákupuchtivá část z nás vydala opět utratit peněžní zásoby do nejbližšího obchodu, ostatní si hráli venku na hřišti a mezitím se střídali u zdobení hrnečků samolepkami. Před večerním programem jedné z našich skupin jsme se ještě stihli hodinu učit a plnit podmitrovské úkoly. Největší hladovci doplňují bříška druhou večeří, ale už je čas jít spááát. Dobrou noc.

Foto zde.

stránka: 12345678910
Červenec 2017
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
pondělí, 24. července
slaví: Kristýna

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

Už se zase těším po prázdninách do školy.
ano / 138
ne / 118
Celkem hlasů: 256
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki