Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránka

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Třinec Kaštanová

Dokážeme v 5. třídě tvořit grafy. Dokážete se v nich vyznat? 

Nejdříve byla páťáky posbíraná data od žáků 1. - 5. třídy k jednotlivým grafům. Sledovaly se tyto údaje: počty pojištěnců u jednotlivých pojišťoven, počty sourozenců, roky narození žáků školy, ve kterých měsících se žáci školy narodili a počty kluků a holek v jednotlivých třídách. Jak se jim grafy povedly, můžete si prohlédnout...

Filip, Adélka, Kája M., Fabián, Ondra

Gumovací pero - pomocník nebo nepřítel?

V současné době se stalo používání gumovacího pera běžnou praxí. Používají ho žáci od 1. třídy i dospěláci. Skutečně jeho používání nám více pomáhá nebo spíš je pro nás nešvarem?

Žáci 5. třídy se zamysleli nad praktickým využitím gumovacího pera.

Zde si můžete přečíst jejich názory.

Doprava budoucnosti

V souvislosti se Dnem elektromobility pořádaným městem Třinec jsme se s dětmi ve výtvarné výchově zamýšleli nad tím, jak budou v budoucnosti vypadat dopravní prostředky a čím budou poháněné. Povídali jsme si o nevýhodách fosilních paliv a čím je můžeme nahradit. Své nápady potom děti kreslily tuší, pastelkami, pastely a tužkou. Hotové obrázky zde. Pět nejlepších prací jsme poslali do soutěže.

V pátek 27. 2. 2017 se prvňáčci zúčastnili v rámci předmětu prvouka, téma Člověk a zdraví, preventivního programu "Veselé zoubky". Program připravila společnost dm drogerie markt s.r.o. V rámci prevence zubního kazu jsme se společně podívali na krátký film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek, připomněli jsme si zásady správného čištění chrupu, povídali si o zubní hygieně, ochraně zdraví a života. Na závěr všem udělal velkou radost bylíček zdraví, který žáci obdrželi z dm marketu. Více o realizaci preventivního programu se můžete dozvědět z fotografií, zde.

Předškoláček

se zaměřením na matematiku, logiku, uspořádání, třídění, rozpoznávání barev, ale i počítání na prstech proběhl v pondělí 27. 2. 2017. Předškoláčci si jako první stavěli z pěnových krychliček, poznávali barvy, stavěli podle vzoru a přemísťovali krychličky podle ústního zadání. Po písničkách Jedna, dvě, tři čtyři, pět a Když jsem chodil do školy jsme počítali nejen do pěti na prstech, ale i pomocí teček, koleček a číslic. Kdo chtěl, sestavil si a spočítal jednoduché příklady. Poslední částí bylo třídění rovinných útvarů - podle barev, podle velikostí nebo podle tvaru. Za odměnu si děti mohly z těchto útvarů sestavit obrázek. Fotografie zde.

Děkuji také rodičům předškoláčků za spolupráci a jejich zapojení do aktivit.

Pěnové krychle, barevné papíry i laminovací folie, ze kterých byly vyrobeny rovinné útvary, byly školou pořízeny z projektu Dobročinného fondu Třineckých železáren, a. s. - název "Tvořím, kreslím, přemýšlím". Více o projektu zde.

Božkova kasička

Ve čtvrtek 23. 2. 2017 se čtyři žáci 5. ročníku účastnili soutěže ve finanční gramotnosti "Božkova kasička" v Gymnáziu Josefa Božka v Českém Těšíně.

 Z celkem 33 soutěžních dvojic se náš tým ve složení Filip Michejda - Vojtěch Novotný umístil na krásném 3. místě. Gratulujeme! Diplom zde.

A jejich dojmy? Kája Mocková, Kája Waschková, Filda Michejda, Vojta Novotný: "První úkol byl o tom, abychom si zapamatovali názvy bank." "Studenti s námi hráli zajímavé hry." "Úkoly byly zajímavé." "Byla to úžasná soutěž." "Hodně jsme se toho dozvěděli." "Škola byla nádherná a byli tam moc hodní učitelé a žáci." "Bylo to super."

 

Školička nanečisto – angličtina s páťáky

Předškoláčci z MŠ Sosnová a Habrová v pátek 24. 2. 2017 přišli do školy na hodinu angličtiny. Naučili se názvy zvířátek a barev a potom společně s páťáky plnili úkoly na pěti stanovištích. Zkoušeli pantomimou předvádět a hádat zvířátka, skládat a pojmenovávat obrázky, řadili zvířátka podle diktátu a hledali po třídě barvičky. Celou hodinou je kromě paní učitelky provázeli žáci páté třídy, kteří jim dávali úkoly, pomáhali jim a radili. Jak se dětem při vzájemné spolupráci dařilo, se můžete podívat ve fotogalerii.

 

SQUASH DO ŠKOL S NAFUKOVACÍM KURTEM

V pátek 17. 2. 2017 se naše škola zúčastnila projektu "Squash do škol s nafukovacím kurtem." Byl to sportovní program, který vedli vyškolení pracovníci ČASQ. Žáci byli rozděleni do skupin, sportovali na 4 zajímavých stanovištích (opičí dráha, kurt,...), kde ukázali svou rychlost, obratnost, zručnost. Dopolední akce se všem žákům velmi líbila a probudila v nich houževnatost a chuť sportovat. Mnohým se squash tak zalíbil, že si odnesli domů přihlášku do oddílu squashe. Fotografie zde.

Vážení rodiče, 

prosíme o váš hlas,kterým podpoříte stavbu

Rákosničkového hřiště v Třinci.

Hlasovat můžete zde. Umístění hřiště zde.

INFORMACE

V pondělí 13. 2. 2017 se žáci 3., 4., 5. ročníku zúčastní divadelního představení Pipi Dlouhá punčocha. Sraz žáků v 7.30 hod. ve vestibulu školy.

 

stránka: 12345678910
Červenec 2017
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
pondělí, 24. července
slaví: Kristýna

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

Už se zase těším po prázdninách do školy.
ano / 138
ne / 118
Celkem hlasů: 256
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki