Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránka

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Třinec Kaštanová

Velikonoční dobroty nadělilo žákům Sdružení rodičů Kaštanová, z. s.

Moc děkujeme!

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání (celý dokument) zde.

Další fotografie ze zápisu do 1. třídy zde.

 

OZDRAVNÝ POBYT na Vysočině v penzionu Podmitrov

Fotografie zde. Fotky Lipky zde.

Úterý 26. 2.: Milí rodiče. Máme za sebou cestu autobusem, svítilo nám sluníčko. Jsme ubytovaní, navečeření, už nám začal i program. Ale teď právě usínáme a myslíme na vás..

Středa 27. 2.: Mrazivé ráno vystřídalo slunečné dopoledne a s ním prohlídka místních domácích zvířat a poznávání léčivých rostlin. Také se hravě učíme, pobýváme venku, využíváme zbytky ledu..

Polední klid máme v čase 13 - 14 hodin.

Čtvrtek 28. 2.: Ferdové si vyšli na výlet do vzdálenějšího okolí Podmitrova zaposlouchat se do zvuků lesa, poznávat stromy a keře a další užitečné mravenčí činnosti. Zdravsoni měli komentovanou prohlídku místních domácích zvířat, uzlování a zdravovědu, ale i strategickou hru v lese. Večer opět patřil zábavě a smíchu.

Pátek 1. 3.: Počasí se trochu pokazilo, místy zapršelo. Ferdové poznávali lesní patra, stavěli mravenčí domečky (v životní velikosti). Zdravsoni měli ochutnávku nápojů, hru na simulace, za tmy pak noční hru. Samozřejmě jsme opět stihli učit se, hrát si a odpočívat.

Sobota 2.3.: Ferdové dnes poslouchali zvuky lesa, stali se mravenčí kapelou a sami si zpívali písničky. Také vyráběli mraveniště z přírodnin. Zdravsoni si vyšli na výlet s plněním pirátských úkolů. Sobota - nesobota, krátký čas jsme strávili i zábavným učením.

Děkujeme za zaslané dopisy a pohledy :-)

Neděle 3. 3.: V slunečném dopoledni Ferdové hledali a pozorovali hmyz v lese, určovali názvy podle klíčů. Zdravsoni si zahráli strategickou hru, ve které procvičovali finanční gramotnost. Potom si vyrobili hudební nástroje a večer i tančili.

Pondělí 4. 3.: Ferdové i Zdravsoni si venku založili oheň a uvařili bylinkový čaj. Odpolední procházkou do Strážku si někteří doplnili zásoby :-) Večer byl opět plný zábavy a humoru.

Úterý 5. 3.: Dnešní počasí bylo aprílové. Ferdové objevovali, co jsou mimikry a k čemu slouží, zahráli si i venkovní hru. Zdravsoni pluli na pustý ostrov a zjišťovali, co si mají s sebou k jídlu vzít - zdravá strava. Odpoledne si pak připravili vlastní svačinu. V podvečer Kimova hra, večer opět plný zábavy a smíchu.

Děti stále píší a posílají dopisy rodičům i příbuzným :-)

Středa 6. 3.: Počasí opět nezklamalo a poslalo slunce a trochu větru. Dnešní den byl ve znamení výletu. Obě skupiny - Ferdové i Zdravsoni - se vydaly na mléčnou farmu. Po návratu proběhly sportovní i vědomostní soutěže v družstvech s následným vyhodnocením. Strávili jsme společný večer s programem a tancem.

Čtvrtek 7. 3.: Přeposlední den v Podmitrově.. Ferdové plnili úkoly za indicie a zjistili heslo k vysvobození berušky z pavučiny. Upekli si sušenky k závěrečné prezentaci fotek z celého pobytu. Zdravsoni chystali sváteční večerní tabuli a pozvali k ní také učitele na ochutnávku vlastní polévky, pomazánky a smoothie. Následovalo závěrečné promítání fotek z celého pobytu. Sbaleno, nachystáno, jdeme spát a těšíme se domů :-)

V pátek 8. 3. mají být kolem 9 hodin přistaveny autobusy, odjezd z Podmitrova do 9.30 hodin; cesta trvá 4 - 4,5 hodiny.

 

Upozornění - odhlášky žáci

Upozorňujeme na povinnost zákonných zástupců odhlašovat obědy v době nepřítomnosti žáka ve škole. Neodhlášený oběd si můžete vyzvednout do jídlonosiče první den nepřítomnosti strávníka. Další dny nepřítomnosti musí být obědy odhlášeny, nebo bude doúčtován doplatek za oběd ve výši režijních nákladů.

28. 2. 2019 Ivana Škripková, vedoucí ŠJ

INFORMACE PRO RODIČE ŽÁKŮ, KTEŘÍ NEJEDOU NA OZDRAVNÝ POBYT

Po dobu ozdravného pobytu od 26. 2. do 8. 3. 2019 bude vyučování probíhat od 8.00 do 11.40 hodin ve třídách na 2. patře školy. Žáci, kteří navštěvují školní družinu, půjdou po skončení vyučování do školní družiny. Na oběd do školní jídelny půjde školní družina po 5. vyučovací hodině. Po dobu ozdravného pobytu nebude ve škole probíhat keramický kroužek ani doučování, bude probíhat šachový kroužek a Sportuj ve škole.

ŠKOLIČKA NANEČISTO

V rámci projektu „Školička nanečisto“ navštívili naši školu předškoláci MŠ Sosnové a MŠ Habrové.  Zaměřili jsme se na grafomotorická cvičení, která pomáhají dítěti rozvinout jemnou motoriku, rovněž i jakousi souhru ruky a oka, vnímání prostoru v souvislosti se směrem vedení čáry. Grafomotorická (přípravná) cvičení jsou důležitou součástí při přípravě dítěte na psaní, s jejich pomocí dochází k postupnému uvolnění ruky a zároveň ho připravují na psací pohyby. Budoucí školáci se učili základním pravidlům správného úchopu tužky, který si vyzkoušeli na uvolňovacích cvičeních. Pro správné psaní je důležité, aby se dítě náležitému držení tužky naučilo včas a aby bylo pro ně automatické.

       

Informace

V druhém pololetí nebude pokračovat činnost kroužku Angličtina. Rodiče prosíme o vyplnění a odevzdání odhlášek z kroužku (p. uč. Heczkové). Po odevzdání odhlášky si můžete poplatek za kroužek za druhé pololetí vyzvednout na pokladně DDM Třinec, v případě, že jste platili převodem, vám bude částka zaslána zpátky na účet.

VESELÉ ZOUBKY

V pondělí 4. února 2019 naši školu navštívily školitelky společnosti dm drogerie markt s.r.o. s preventivním programem Veselé zoubky. Žáci se seznámili s funkcí zubů, s názvy jednotlivých zubů, s pojmem zubní kaz, jak vzniká a jak mu předcházet, které potraviny zoubkům prospívají, a které škodí, proč je důležité chodit na preventivní prohlídky, jak často vyměňovat zubní kartáček. Poté byli seznámeni se správnou technikou čištění zubů, kterou si vyzkoušeli na zvětšeném demonstračním modelu zubů. Získané znalosti si ověřili při vyplňování pracovního listu. Domů si žáci odnesli od společnosti DM drogerie markt s.r.o. balíček se zubní pastou, kartáčkem, přesýpacími hodinami na odměření času potřebného k čištění zoubků, samolepky s obrázky správného postupu čištění zubů a žvýkačky bez cukru.

ŠKOLNÍ PLES

Plakát v čitelné formě zde.

Výukový program "Prevence" v interaktivní učebně biologie v DDM Třinec

V úterý 29. ledna 2019 žáci 2., 4., 5. ročníku navštívili v DDM Třinec interaktivní učebnu biologie. Z široké nabídky výukových programů jsme si vybrali téma „Prevence.“ Lekce byla zaměřena na sportování, úrazy, kontakt se zvířaty, rizikové situace v domácnosti, ve venkovním prostředí… Žáci si povídali o úrazech, které se mohou přihodit nebo se jim přihodily při různých činnostech, v různém prostředí, co se může stát, když se budou chovat neopatrně, nezodpovědně. Žáci se seznámili s poskytováním první pomoci při ošetření odřenin, zlomenin a dalších běžných poranění. Lektor při výkladu využíval modely lidského těla, praktické pomůcky, kterými je učebna kvalitně vybavena. Program se všem líbil, odnesli si spoustu důležitých informací o správné a včasné prevenci, o možnostech předcházení úrazům.

stránka: 123456
Červenec 2019
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031
neděle, 21. července
slaví: Vítězslav

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

Mám zájem o terénní výuku.
ano / 24663
ne / 23584
Celkem hlasů: 48247
http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki