Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránka

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Třinec Kaštanová

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

 

Dokument se zobrazí po rozkliknutí zde.

Budoucímu prvňáčku BLAHOPŘEJEME a těšíme se na setkání 4. 9. 2017.

Draví ptáci | 21.06.2017 | zobr: 89x

Ukázka dravých ptáků

V pondělí 12. 6. měli žáci naší školy i děti z mateřských školek možnost prohlédnout si některé dravé ptáky. Sokolníci si pro ně na školním hřišti připravili zajímavé povídání o životě dravců spojené s jejích ukázkou.Děti si zblízka prohlédly či pohladily sokola, výra, poštolku i orla stepního a další dravce. Některé s nadšením, jiné s trochou ostychu. Ukázka se ale velmi líbila všem. foto

 Oprava vstupního venkovního schodiště do budovy ZŠ

Na jaře 2017 po dlouhé a promrzající zimě bylo nutno obnovit dlažbu na hlavním a vedlejším schodišti školy. Protože je škola postavená na "pohyblivém" podloží, přistoupilo se k variantě - lepení drobných kamínků pryskyřicí. Takto vznikla litá podlaha ze směsi jemných přírodních oblázků a pojiva. Kamenný koberec zaručuje pevnost, odolnost a trvanlivost. Přijďte se podívat na náš kamenný koberec. Rekonstrukci prováděla firma Babjarčík s.r.o. a náklady byly 179 tisíc Kč. IH 

Fotografie schodiště před rekonstrukcí, při rekonstrukci a po rekonstrukci zde.

Recyklohraní je školní recyklační program pod záštitou MŠMT České republiky, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů a umožnit jim osobní zkušenost se zpětným odběrem baterií a použitých drobných elektrozařízení.

Žáci 4. a 5. r. se ve školním roce 2016/2017 aktivně účastnili programu, plnili úkoly a získávali body. Poslední letošní úkol: "Tajemství červeného kontejneru". Cílem bylo vyrobit a navrhnout výzdobu kontejneru na elektroodpad. Jak se nám podařílo úkol splnit, můžete zjistit při prohlídce fotografií - zde.

Den rodin 2017

Jako každoročně, tak i letos, jsme slavili Den otců, Den matek, Den rodin. Žáci školy spolu se svými učiteli připravili představení pro rodiče, přátelé školy i hosty. Vystoupení se skládalo z písní, básní, tanečních a divadelních čísel. Na dílech se také autorsky podíleli samotní žáci. Na závěr jsme si společně zazpívali píseň J. Uhlíře a Z. Svěráka Jaro dělá pokusy.Plný sál, bohatý potlesk, poděkování a slzičky dojetí v očích jsou vždy nejvyšším vyznamenáním pro nás.

Vážení rodiče, přátelé, hosté, děkujeme vám za přízeň a podporu škole.

Fotografie zde a zde. Za poskytnutí fotek děkujeme p. Hýblové.

Den dětí 2017 

Dne 1. června se slaví Mezinárodní den dětí. Rodiče si pro nás připravili dopolední program ke Dni dětí. Hned ráno v 1. hodině jsme se přesunuli do literární učebny. Tam nás paní Hýblová a paní Novotná seznámily s programem. Byly nám rozdány hrníčky s logem naší školy s obrázkem ke Dni dětí, pití, oplatek, medaile, placky s naší školou a instrukce. Více v článku Filipa Michejdy zde.

Fotografie si můžete prohlédnout zde. a také zde.

Vystoupení žáků v Domově Sosna

Dne 8. 6. 2017 jsme šli do domova seniorů. Tam jsme si připravili program ke Dni rodin. Po 1. hodině jsme se začali připravovat na vystoupení. Přemístili jsme se do domova, kde jsme si ve společenské místnosti odložili věci...... ukázka ze zprávy F. Michejdy, 5. r.

Fotografie si můžete prohlédnout zde (autorka p. Hýblová) a zde.

Práce žáků: J. Krčmariková a N. Szurmanová, K. Waschková a K. Mocková, O. Sikora, F. Michejda, F. Zwyrtek a S. Nemcová, V. Novotný a E. Přeček, T. Hulbojová a T. Jakubovs

Fotografie si můžete prohlédnout zde a zde. Děkujeme p. Hýblové za fotografie.

Májové nocování 2017

          Dne 26. 5. 2017se na ZŠ Kaštanové konalo Májové nocování 2017. V 18:00h paní ředitelka otevřela vchod do školy. Přespávání a program se uskutečnil ve ŠD.... Více se můžete dozvědět z textu F. Michejdy - zde.

Velmi děkujeme maminkám za napečení buchet a dospělákům za program a aktivní pomoc účastníkům (nocležníkům).

Den otevřených dveří v Nemocnici Třinec 

Byl 15. 5. z důvodu, že datum bez teček je linka na zdravotní záchrannou službu 155.

Už tam pro nás byly připravené různé stánky. Učili nás masáž srdce. Museli jsme si vyhledat místo, kde jsme to měli masírovat. Učili nás i dýchání z úst do úst. Pak nám ukázali přístroj na pomáhání při masáži srdce.

Potom jsme šli na promítání záchranné služby. Ukázali nám různé fotky a k tomu nám říkali různé případy. Povídali jsme si o tom co dělat, když má někdo tepenné krvácení, ale i o tom, kde se dovoláme, když zavoláme linku 155. Dovoláme se do Ostravy.

Byli jsme na prohlídku záchranného auta a svezla jsem se ve vozíku a měřili mi tep srdce – spolužačka sama poznala, jaké je to být v sanitce. Další žákyně byla ve vakuové matraci a spolužáci ji zvedali. Další tři žáci se projeli ve vozíku, který jezdí (převažuje pacienty) po schodech.

Velmi se mi to líbilo, bylo to moc zajímavé.

 

Postřehy dalších žáků zde. Fotografie zde.

 

Upraven text Adély Bilkové, Terezy Hulbojové a Denisy Juroszkové, žákyň 4. ročníku.

 Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání

Celý dokument se zobrazí po jeho rozkliknutí.

Budoucím prvňáčkům BLAHOPŘEJEME a těšíme se na setkání 4. 9. 2017.

Fotografie ze zápisu si můžete prohlédnout zde. Autorem je p. Misiarzová. Děkujeme za poskytnutí a možnost uveřejnění.

stránka: 12345678910
Červenec 2017
PoÚtStČtSoNe
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
pondělí, 24. července
slaví: Kristýna

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

Už se zase těším po prázdninách do školy.
ano / 138
ne / 118
Celkem hlasů: 256
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki