Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránka

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Třinec Kaštanová

Halloweenský den a halloweenské nocování 
Připravilo a realizovalo sdružení rodičů ve spolupráci s pedagogy školy

Čtvrteční dopoledne patřilo všem tvořivým dětem. Žáci si mohli vybrat, zda budou vydlabávat dýně a strašidelně je vyřezávat, vyrábět netopýry či různá strašidla. Žáci otevřené třídy napekli dýňové muffiny nebo prsty. Pak jsme společně strašidelně vyzdobili školu. Domů se odcházelo bez školních brašen. V 17 hod. byl sraz před školou se spacáky a ve strašidelných maskách. V družině se každý mohl „dozdobit“ umělou krví, dát si tetovačku, nechat si pomalovat obličej, např. pavučinkou. Více než 50 dětí se následně rozdělilo podle obrázků na 3 skupinky. Každá hrála jinou hru – mumie, krvavý dědek, zombíci. Po vydatné večeři jsme se vydali cestou lemovanou rozsvícenými dýněmi k ohništi. U ohně jsme zpívali a ochutnávali prsty a žížaly, vše pečené „na sladko“. Lampionový průvod se následně vydal sídlištěm zpět ke škole. Ve škole jsme si připravili spacáky na spaní, převlékli se do pyžam, kdo chtěl, umyl si zuby a šlo se koukat na tajemný film. Jak běžel noční čas, postupně se děti trousily do svých připravených „postýlek“. Ráno nás čekal úklid a vynikající snídaně, kterou připravily maminky (zdařilé kuchařky). A hurá zase do školy J. Podle dětí bylo toto nocování nejúžasnější, jaké zažily. Maminky a tatínkové – děkujeme. Mgr. Iveta Hudzeitzová

Fotografie zde.

Co dělají naše děti v mateřských školkách?

Zde si můžete přečíst o vytvoření Česneku:).

Strašidel se nebojíme.

Abychom mohli slavit svátek všech strašidel, skřítků, čarodějnic, kouzelníků a kostlivců, tak si musíme třídu na Žabkách pěkně připravit. Více zde.

ŚKOLA NANEČISTO -  MŠ HABROVÁ

22. 10. 2018 navštívili naši školu v rámci projektu "Škola nanečisto" také předškoláci z MŠ Habrová!

Škola nanečisto

Dne 15. 10. 2018 navštívili předškoláci  Mateřské školy Sosnová své kamarády prvňáky ze Základní školy Kaštanová. Toto setkání bylo první z mnoha, které naše škola v rámci tohoto projektu pro předškoláky připravila.

Prvňáčci se na své kamarády velmi těšili, ukázali jim učebnice, předvedli jim, co už se zvládli od září naučit v matematice a v českém jazyce. Společně si všichni  popovídali o škole. Předškoláci si v průběhu hodiny vyzkoušeli práci na interaktivní tabuli, práci na koberci i v lavičkách. Společně s prvňáky poznávali písmena, počítali jednoduché příklady, vybarvovali obrázky.

Setkání bylo velice příjemné a uteklo jako voda. Naši prvňáčci se už těší na další návštěvu, tentokrát s předškoláky MŠ Habrová, které se uskuteční v pondělí 22. 10. 1018.

ŠKOLNÍ PROJEKT OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL A MLÉKO DO ŠKOL

Cílem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity. Produkty jsou žákům dodávány zdarma dvakrát měsíčně po dobu celého školního roku. V úterním závozu žáci obdrželi krájenou mrkev vypěstovanou v Pileticích u Hradce Králové, čerstvé mléko z Mlékárny Valašské Meziříčí a žervé z Mlékárny Laktos. Součásti závozu byla rovněž ochutnávka mléčných zakysaných výrobků Mlékárny Valašské Meziříčí (kefírové mléko s příchutí: jahoda, meruňka, višeň a acidofilní mléko přírodní plnotučné) a Mlékárny Lacrum Velké Meziříčí (zákys s příchutí: borůvka, meruňka). Z informačního letáku jsme se dozvěděli, co se na výrobu zakysaných produktů používá, jak se připravují a proč je máme jíst.

Mléčné zakysané produkty žákům velmi chutnaly, a už teď se těšíme na další zdravou degustaci.

Vážení uživatelé školního hřiště,

školní hřiště je od 1. 10. 2018 otevřeno také pro veřejnost. Provozní řád a návštěvní řád školního hřiště (zde) sděluje informace, co lze a nelze na hřišti dělat.

Školní hřiště je možno si také pronajmout. Hodiny objednaného pronájmu budou uveřejněny na: http://www.7zstrinec.cz/pronajem_telocvicny.html.Pokud je sportovní oplocená plocha pronajata, není povoleno na této ploše sportování veřejnosti. Na uvedeném odkaze jsou také zveřejněny podmínky pronájmu a další instrukce pro bezpečné užívání školního hřiště. Správcem hřiště je p. Wojnar Edvard, kontakt: 604 140 471.

Objekt školního hřiště je monitorován kamerovým systémem.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z rekonstrukce hřiště a vzhledu hřiště před rekonstrukcí.

Vážení rodiče,

žáci obdrželi k novému stravovacímu a docházkovému systému čip. Vratná záloha na čip činí 115 Kč. Při odchodu žáka na jinou školu a vrácení čipu škole Vám záloha v hodnotě 115 Kč bude vrácena.  Prosíme o uhrazení částky 115 Kč na sekretariátu školy do pátku 5. 10. 2018. Děkujeme.

Vážení rodiče,

pro docházkový systém žáka do školy je nutno, aby žák měl vlastní čip. Čip žák obdrží po zaplacení vratné zálohy 115 Kč na sekretariátu školy. Při odchodu žáka na jinou školu a vrácení čipu škole Vám záloha v hodnotě 115 Kč bude vrácena.  Prosíme o uhrazení částky 115 Kč na sekretariátu školy do pátku 5. 10. 2018. Děkujeme.

Slavnostní otevření školního hřiště

V pondělí 10. 9. 2018 proběhla velká sláva. U ZŠ Kaštanové během letních prázdnin vyrostlo nové moderní multifunkční hřiště. Největší zásluhu na realizaci má Statutární město Třinec.

Slavnostní proslov měla primátorka města, dále vystoupili náměstkové, zástupci zhotovitele Stavební podlahy Zlín, předsedkyně školské rady ZŠ a člen Rady CZŠ, který na závěr našemu hřišti požehnal hřišti skvělé sportovní a herní užití bez úrazu. Součástí slavnosti bylo vystoupení dětí z mateřských škol a žáků obou základních škol. Na závěr si mohli všechny děti zasoutěžit a získat drobnou odměnu. Součástí slavnosti bylo malování na zdi hřiště žáky výtvarného oboru Základní umělecké školy v Třinci a samozřejmě chutné bohaté občerstvení.

Děkujeme sponzorům slavnosti fa Babjarčik s.r.o. a společnosti Sportovní podlahy Zlín za finanční příspěvek a maminkám za velmi chutné buchty.

Fotografie zde. Další informace můžete získat zde a zde.

Fotografie poskytla p. Gabriela Ciencialová. Děkujeme.

Hřiště pro veřejnost bude otevřeno brzy.

INFORMACE

Zájmové kroužky ve škole budou probíhat od října 2018.

Rozhodnutí o přijetí žáka do školní družiny pro školní rok 2018/2019 zde.

stránka: 12
Listopad 2018
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
pátek, 16. listopadu
slaví: Otmar

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

Mám zájem o terénní výuku.
ano / 11750
ne / 11287
Celkem hlasů: 23037
http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki