Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality celý článek
Aktuality
Podmitrov 3. den | 03.03.2020 Zpět na seznam aktualit Aktuality

PODMITROV 3. den

Dneska jsme se probudili do zataženého dne. Nejprve mrholilo, ale po svačině a přivítání s Ferdou a Beruškou začalo pršet. Ferda nám vysvětlil, že správní mravenci se žádného deště nebojí, proto jsme oblékli pláštěnky a vyrazili za novým dobrodružstvím. Opět jsme byli rozděleni do dvou skupin, kdy jsme se po svačině vyměnili. V lese jsme si zahráli na stopaře. Stopy nás vedly mezi stromy, kdy jsme se museli opravdu pozorně dívat. Na konci stop byl obrázek daného zvířete. Vzali jsme si malou kartičku zvířátka a vraceli jsme se stejnou stopou zpět k Berušce. Po počátečním zmatkování jsme nakonec všichni zvládli najít všechna zvířátka, která v lese zanechala stopu.

Druhá skupinka si vysvětlila důležitost stromů v přírodě a zásah lidskou rukou do této přírody. Vše si děti vysvětlili s Ferdou pomocí her. Sice blátíčko nás zajímalo opravdu moc, úkoly jsme splnili. Naštěstí, i když pršelo, bylo poměrně teplo a děti byly v neustálém pohybu. V šatně školy je vytopeno a „fukar“ s teplým vzduchem jede naplno i napilno.

Po odpoledním klidu jsme vyrazili do (pro nás nového) lesa, kde jsme měli možnost ukázat svou kreativitu v hrách, stavbách a sportovním výkonu. Z lesa se nám vůbec nechtělo. Vonělo tam čerstvě opadaným jehličím, hry nás bavily a děti si z lesa vytvořily hudební těleso. Vše budete vidět na fotkách.

Před večeří jsme si ještě vytvořili motýlka z chlupatého drátku a česané vlny, někteří si vytvořili na výkres čtený příběh – dolepovali a dokreslovali obrázky podle diktátu.

Večer nás čekalo sprchování. Děti šly do postýlek čistí a voňaví.

P.S. Nezapomeňte se podívat i na internetové stránky MŠ Habrová – fotky. Jsou tam také vaše děti, při aktivitách u kterých jsem nebyla.

Tak zase zítra. Foto

autor: D
 Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki