Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality celý článek
Aktuality
Podmitrov 2. den | 02.03.2020 Zpět na seznam aktualit Aktuality

PODMITROV 2. 3. 2020

Noc proběhla v úplném pořádku, bez nočního buzení, pláče. Spali jsme jak „VE ŠKOLE V PŘÍRODĚ“. Po snídani nás Ferda s Beruškou rozdělili do dvou skupin. Ferda si vzal první skupinu do lesa, kde si děti  zahrály na pilné mravenečky. V mraveništi si rozdělily úkoly – královna, chůva, stavitelé, zásobovači. Děti mravenečci byli prostě skvělí. Sluníčko nám posílalo teplé paprsky přes vzrostlé stromy a venku bylo parádně.

Po svačině se skupinky vyměnily a v herně měla Beruška pro děti připravené různé aktivity – labyrinty, skládání obrazců z trojúhelníku, hledání rozdílů, omalovánky, vývojové puzzle, posloupnost vývoje motýla a mravence, projektové kreslení.

Po odpoledním klidu jsme všichni vyrazili do lesa. Děti stavěly různá obydlí pro zvířátka ze šišek, klacíků apod. Zkoumali lupou porosty, nerovnosti, škrábaly škrabkou klacíky, které si postupně vybarvily voskovou pastelkou. Jednoduše si zadováděly v lese a prozkoumávaly všechna zákoutí.

Když se zešeřilo, děti se prošly po lese a držely se drobných fosforeskujících netopýrků. Byly to malé obrázky na stromech různě od sebe vzdálených. Pro děti úžasný zážitek, kdy si asi v polovině tmavého lesa udělali tichou přestávku a zaposlouchaly se do „nočního lesa“.

Po večeři (jídelníček máte ve fotkách) děti pokračovaly v projektu „mraveniště“. Daly si sladkost, přečetly pohledy, dostaly zasloužené odměny (co, zjistíte až doma) a hurá na kutě.

Nejveselejší a také ihned k zapamatování, byl pozdrav od maminky Marca, který nám z večera udělal veselou půlhodinku, kdy jsme se srdečně všichni nasmáli. Napsala tuto básničku:

POLÁMAL SE PRADĚDEČEK,

PÍŠOU O TOM NOVINY.

SPADNUL Z PŮDY NA ZADEČEK,

NEMĚL DĚLAT BLBINY.

                                              Dobrou noc a zase zítra. Foto

P.S. Děti jsou rozděleny různě do skupin, proto jsou někdy s dětmi z MŠ Habrová a naopak.

 

autor: D
 Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki