Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality celý článek
Aktuality
Podmitrov 1.3.2020 | 01.03.2020 Zpět na seznam aktualit Aktuality

PODMITROV 1.den 1. 3. 2020

Tak letos jsme vyjeli od školy přesně podle naplánované doby. V autobuse už po půl hodině začaly děti vytahovat jídlo, pití, sladkosti. Počasí bylo slunečné, cestou jsme mohli pozorovat srnky, které se pásly na loukách podél cesty. Zastávka byla pouze jediná, kdy jsme se na „benzínce“ vystřídali na toaletách. Příjezd na Podmitrov byl v čase 13.30 hod. Ubytování a vybalování z tašek a kufrů bylo opět hektické, ale zvládli jsme to všechno na jedničku. Lektorky z Lipky si převzaly děti v 15.00 hodin a provedly děti celým areálem školy v přírodě. Řekli si vše o bezpečnosti pobytu, zahráli si hru v prostorách školy, kdy hledaly správné piktogramy, které je samy naváděly na správné chování po celou dobu pobytu.

Po svačině, kdy si děti „dojedly“ zbytky z domova, se seznámily s Ferdou a Beruškou. Aby se mohly dostat do mraveniště, musely vybarvit vstupenku a předat Berušce. V mraveništi se z dětí staly larvy, ze kterých se vyklubali pomocníci mravence Ferdy. Pomocníci dostali za odměnu barevné šátky
a naučili se je vázat na krk. Poté se děti vydaly prozkoumat blízké okolí. Společné foto, kde jsme všichni ještě spokojení, plni očekávání a hlavně čistí jsme pořídili na prolézačce.

Seznámení se zvířecími obyvateli jsme absolvovali už se zapadajícím sluncem, takže jich hodně bylo ve svých ohradách. Ale nevadí, budeme mít ještě dostatek času si je prohlédnout.

Večeře byla výborná – smažená ryba – sladkost od rodičů, dárečky, pohádka na dobrou noc, večerní hygiena a těšíme se na zítřek.

Omlouváme se rodičům za některé nezaostřené fotky. Vše je foceno v běhu a chceme fotit co nejvíc. Děkujeme. Foto

 

autor: D
 Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki