Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality

Aktuality

uzavření MŠ | 23.03.2020 | zobr: 37x

Vážení rodiče dětí z mateřských škol

MŠ, ul. Habrová č.p. 249 a MŠ, ul. Sosonová 367

Rada města Třince na své 44. schůzi dne 23.03.2020 při výkonu působnosti zřizovatele příspěvkové organizace po projednání usnesením č. 2020/1561

1)        rozhodla

o uzavření provozu mateřských škol zřizovaných statutárním městem Třinec a to z důvodu  prevence proti šíření nákazy a opatřeními učiněnými Vládou České republiky, a to s účinností od 24.03.2020 do odvolání

 2)        určila

mateřskou školu v Třinci, ulice Štefánikova č. p. 772, k výkonu nezbytné péče o děti předškolního věku, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, příslušníci ozbrojených sil, dále pro pracující v potravinářství, lékárnách, optikách, obchodech s potravinami a drogeriemi a dalších povolání nezbytných pro chod státu, s účinností od 24.03.2020 do odvolání.

Mgr. Iveta Hudzietzová, ředitelka školy

zdarma | 21.03.2020 | zobr: 64x

Informace pro rodiče
Až do odvolání zpřístupňujeme pro školní i domácí výuku všechny dostupné 

on-line výukové interaktivní programy Barevné kamínky - iŠkolička 

určené pro mateřské školy a první ročník základních škol. Jedná se o programy Leden, Březen, Duben, Prosinec, Les a Moje tělo. Rovněž všem rodičům nabízíme vzdálenou technickou pomoc s nastavením jejich PC, notebooku, tabletu apod. K dispozici máme i lektory, kteří vysvětlují metodiku. 
Stačí zavolat na METODICKÝ KABINET DIGITÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ, tel. číslo +420 583 035 135. Obratem se k Vám vzdáleně připojí technik a vše potřebné Vám nainstaluje. Po domluvě můžeme také nastavit přístupy k 56 interaktivním učebnicím pro I. a II. stupeň základní školy od vydavatelství Taktik a k aplikaci Včelka, jež slouží k procvičování čtenářské gramotnosti u dětí na I. stupni ZŠ.

Vše je samozřejmě nyní zdarma.

Váš tým Barevné kamínky & SchoolBoard 

platba | 17.03.2020 | zobr: 39x

INFORMACE OHLEDNĚ PLATBY ŠKOLNÉHO ZA MĚSÍC BŘEZEN

Vážení rodiče, platbu školného za měsíc BŘEZEN budete moci provést dvěmi způsoby:

1. Bezhotovostně - převodem na účet školy vedený u ČSOB.

  • Číslo účtu: 154029594/0300
  • Variabilní symbol: rodné číslo dítěte
  • Do zprávy pro příjemce uveďte: jméno a příjmení dítěte + název mateřské školy, kterou dítě navštěvuje (MS Habrova nebo MS Sosnova)
  • Částka: 400 Kč

2. Hotově: 

  • Termín: 19. 3. 2020
  • Místo: POZOR ZMĚNA Z DŮVODU KRIZOVÉ SITUACE bude výběr školného probíhat v kanceláři vedoucí školní jídelny v ZŠ
  • V době: od 12,15 - 15,30 hod. 

VSTUP DO BUDOVY POUZE V ROUŠCE.
NACHYSTEJTE SI, PROSÍM, PŘESNOU ČÁSTKU.

PROVOZ | 16.03.2020 | zobr: 63x

! INFORMACE PRO RODIČE !

OD 17.3. 2020 ZAJIŠŤUJE MŠ SOSNOVÁ PROVOZ PRO MŠ SOSNOVÁ A MŠ HABROVÁ.

upozornění | 08.03.2020 | zobr: 42x

Vážení rodiče, zákonní zástupci dětí,

Ministerstvo zdravotnictví ČR vydalo nové mimořádné opatření týkající se karantény osob, které se vracejí z Itálie.

Informace naleznete zde.

Podmitrov | 08.03.2020 | zobr: 35x

PODMITROV 

Dáváme ještě fotky z ozdravného pobytu od lektorek, které vytvářely program pro Vaše děti.

Foto

Podmitrov 5.den | 05.03.2020 | zobr: 47x

PODMITROV 5. den

Dneska ráno se děti probudily do usměvavého dne. Jednak svítilo sluníčko a jednak všichni věděli, že večer balíme a jedeme domů. Po svačince děti s Ferdou a Beruškou dodělaly úkoly ve skupinkách. Po svačině děti vyrazily do lesa, kde byla nejlepší hra týdne. Jeden kamarád byl myslivec a ostatní zvířátka. Myslivec počítal do pěti a zvířátka se musela schovat. Koho myslivec zahlédl, odstřelil ho puškou. Děti to obrovsky bavilo a zapojily se i paní učitelky.

Odpoledne děti zjistily, že pavouk zajal Berušku. Na našich malých mravenečcích bylo Berušku zachránit. Plnily postupně několik úkolů, aby zjistily tajné heslo. Co myslíte? Podařilo se jim to? Samozřejmě. Beruška nám poděkovala a za odměnu jsme dostali fotografii z našeho pobytu v Podmitrově.

Večerní balení bylo hektické, ale s oroseným čelem jsme všechno zvládli. Prosíme rodiče, aby při vybalování z tašek a kufrů byli tolerantní a přivřeli oči. Pračky pojedou na plné pecky, ale za ten zážitek dětí to opravdu stálo. Děti měly opravdu pestrý program, pořád se něco dělo, proto neměly čas smutnit a najednou je tady konec.

Navíc si vezeme do školky dárek v podobě PAKOBYLEK. 

Zítra vyjíždíme mezi 9.00 – 9.30 hod. a zprávu formou SMS podáme, když budeme ve Frýdku – Místku. Foto

Podmitrov 4. den | 04.03.2020 | zobr: 43x

PODMITROV 4. 3. 

Hlásíme se z Podmitrova, venku bylo slunečné ráno a my jsme se těšili na výlet. Po snídani jsme se sešli s Ferdou, který nám představil svého kamaráda brouka Pytlíka. Chtěl jít s námi do lesa. To byste nevěřili, co si sbalil na cestu – KUFR a v něm byla stolní lampa - aby si mohl na něco posvítit, obraz - aby měl krásný výhled, plyšáka veverku, kdyby v lese nebyla žádná zvířátka k vidění a „lavor“, na který by se mohl kdykoliv posadit. Samé zbytečnosti. My jsme mu poradili, co se do lesa nosí, a sami jsme se šli sbalit na cestu.
Sotva jsme kousek od chaty začali stoupat do kopce, hlásili se první „hladoši“ o jídlo. Na kopci byla první zastávka, kde se děti posilnily a pak si zahrály dvě hry. V první si měly děti zapamatovat věci na šátku a pak uhodnout, co z nich na druhém šátku chybí. Ve hře na pupeny děti - paprsky pokládaly pupenům na krk kroužek, který jim předal energii k růstu, a ty se pak proměnily na paprsky. Cestou ke studánce jsme si prohlédli opravdové velké mraveniště. U studánky děti snědly zbytek svačiny a šly si zahrát další hru - Na jelena. Ten si měl zakrýt oči a podle sluchu poznat, kolik dětí kolem něho prošlo. Nejlepší sluch měl Tobík a Eliášek, kteří počet uhodli.
Celkem unavení jsme se vraceli zpět do penzionu krásně blátivou cestou, na které si děti došpinily i to málo, co ještě bylo na nich čisté. 

 

Dnešní odpoledne bylo úplně jiné než obvykle. Protože oběd byl posunutý ohledně výletu až na 14.30, děti nemusely po obědě spát. Měly konečně čas na vlastní hry. Vybarvovaly si fixy na textil tašky, které dostaly první večer na ukládání dárečků. Kreslily, hrály stolní hry, stavěly z lega, magnetických stavebnic apod. Prostě toto odpoledne bylo pro všechny děti přijato s velkým nadšením.  

 

Po večeři děti dostaly malý úkol od Ferdy, kdy měly doplnit zvířátkům správný počet nožiček. Potom si vystřihly mravence a nalepily do mraveniště v obrázkovém projektu.

 

Večer proběhl standardně bez problémů a děti tentokrát usnuly rychleji než obvykle. To jsme tedy zvědavé, kdy budou děti ráno vstávat. Foto + Foto

 

Podmitrov 3. den | 03.03.2020 | zobr: 37x

PODMITROV 3. den

Dneska jsme se probudili do zataženého dne. Nejprve mrholilo, ale po svačině a přivítání s Ferdou a Beruškou začalo pršet. Ferda nám vysvětlil, že správní mravenci se žádného deště nebojí, proto jsme oblékli pláštěnky a vyrazili za novým dobrodružstvím. Opět jsme byli rozděleni do dvou skupin, kdy jsme se po svačině vyměnili. V lese jsme si zahráli na stopaře. Stopy nás vedly mezi stromy, kdy jsme se museli opravdu pozorně dívat. Na konci stop byl obrázek daného zvířete. Vzali jsme si malou kartičku zvířátka a vraceli jsme se stejnou stopou zpět k Berušce. Po počátečním zmatkování jsme nakonec všichni zvládli najít všechna zvířátka, která v lese zanechala stopu.

Druhá skupinka si vysvětlila důležitost stromů v přírodě a zásah lidskou rukou do této přírody. Vše si děti vysvětlili s Ferdou pomocí her. Sice blátíčko nás zajímalo opravdu moc, úkoly jsme splnili. Naštěstí, i když pršelo, bylo poměrně teplo a děti byly v neustálém pohybu. V šatně školy je vytopeno a „fukar“ s teplým vzduchem jede naplno i napilno.

Po odpoledním klidu jsme vyrazili do (pro nás nového) lesa, kde jsme měli možnost ukázat svou kreativitu v hrách, stavbách a sportovním výkonu. Z lesa se nám vůbec nechtělo. Vonělo tam čerstvě opadaným jehličím, hry nás bavily a děti si z lesa vytvořily hudební těleso. Vše budete vidět na fotkách.

Před večeří jsme si ještě vytvořili motýlka z chlupatého drátku a česané vlny, někteří si vytvořili na výkres čtený příběh – dolepovali a dokreslovali obrázky podle diktátu.

Večer nás čekalo sprchování. Děti šly do postýlek čistí a voňaví.

P.S. Nezapomeňte se podívat i na internetové stránky MŠ Habrová – fotky. Jsou tam také vaše děti, při aktivitách u kterých jsem nebyla.

Tak zase zítra. Foto

Podmitrov 2. den | 02.03.2020 | zobr: 40x

PODMITROV 2. 3. 2020

Noc proběhla v úplném pořádku, bez nočního buzení, pláče. Spali jsme jak „VE ŠKOLE V PŘÍRODĚ“. Po snídani nás Ferda s Beruškou rozdělili do dvou skupin. Ferda si vzal první skupinu do lesa, kde si děti  zahrály na pilné mravenečky. V mraveništi si rozdělily úkoly – královna, chůva, stavitelé, zásobovači. Děti mravenečci byli prostě skvělí. Sluníčko nám posílalo teplé paprsky přes vzrostlé stromy a venku bylo parádně.

Po svačině se skupinky vyměnily a v herně měla Beruška pro děti připravené různé aktivity – labyrinty, skládání obrazců z trojúhelníku, hledání rozdílů, omalovánky, vývojové puzzle, posloupnost vývoje motýla a mravence, projektové kreslení.

Po odpoledním klidu jsme všichni vyrazili do lesa. Děti stavěly různá obydlí pro zvířátka ze šišek, klacíků apod. Zkoumali lupou porosty, nerovnosti, škrábaly škrabkou klacíky, které si postupně vybarvily voskovou pastelkou. Jednoduše si zadováděly v lese a prozkoumávaly všechna zákoutí.

Když se zešeřilo, děti se prošly po lese a držely se drobných fosforeskujících netopýrků. Byly to malé obrázky na stromech různě od sebe vzdálených. Pro děti úžasný zážitek, kdy si asi v polovině tmavého lesa udělali tichou přestávku a zaposlouchaly se do „nočního lesa“.

Po večeři (jídelníček máte ve fotkách) děti pokračovaly v projektu „mraveniště“. Daly si sladkost, přečetly pohledy, dostaly zasloužené odměny (co, zjistíte až doma) a hurá na kutě.

Nejveselejší a také ihned k zapamatování, byl pozdrav od maminky Marca, který nám z večera udělal veselou půlhodinku, kdy jsme se srdečně všichni nasmáli. Napsala tuto básničku:

POLÁMAL SE PRADĚDEČEK,

PÍŠOU O TOM NOVINY.

SPADNUL Z PŮDY NA ZADEČEK,

NEMĚL DĚLAT BLBINY.

                                              Dobrou noc a zase zítra. Foto

P.S. Děti jsou rozděleny různě do skupin, proto jsou někdy s dětmi z MŠ Habrová a naopak.

 

stránka: 1234
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki