Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality

Aktuality

zápisy | 28.04.2019 | zobr: 14x

tvoření | 15.04.2019 | zobr: 22x

janí sázení | 27.03.2019 | zobr: 28x

JARO JE TADY

S příchodem prvních jarních dnů jsme s dětmi začali zkoumat pučící květenu, nové lístky stromů, budící se hmyz a neposedné žížaly. Abychom prozkoumali, jak tento pro nás záhadný svět přírody funguje, rozhodli jsme se naklíčit si fazole a semínka řeřichy. Děti tak mohly pozorovat budoucí rostlinky od jejich zrodu, vypuknutí prvních klíčků a mohutný rozpuk jejich kořenů a stonků. Zjistily, co rostlinky potřebují a pravidelně je teď zaléváme a společně se o ně staráme. Foto

zápisy | 21.03.2019 | zobr: 29x

Základní škola a mateřská škola, Třinec,

Kaštanová 412, příspěvková organizace

srdečně zve děti a jejich rodiče

k zápisu do 1. třídy

9. 4. 2019 (úterý)  10.00 – 16.00 hod.

10. 4. 2019 (středa) 12.00 – 15.00 hod.

ve 2. patře v budově školy

K zápisu přinesou zákonní zástupci s sebou: svůj občanský průkaz a rodný list dítěte.

Děti, vezměte si s sebou své obrázky, které chcete ukázat paní učitelce J.

1. 4. 2019 Den otevřených dveří 9.00 – 11.40 hod.

Zveme k prohlídce školy i výuce ve třídách.

Podmitrov | 10.03.2019 | zobr: 42x

PODMITROV - POSLEDNÍ NOC

Děti poslední noc a také všechny noci na ozdravném pobytu zvládly na JEDNIČKU.  Nikdo se nebudil, nikdo neplakal, nikdo nechodil v noci na záchod a ráno se budili postupně, v klidu a s úsměvem. To byla největší odměna pro paní učitelku, protože se nemusela už druhou noc strachovat a společně s dětmi se v pohodě vyspat. Vše při otevřených dveřích a tlumeném světlu. Děkujeme rodičům za pěkně připravené a vychované děti.

Jenom na uklidnění – také se vyskytly ojedinělé slzičky během dne buď ze stesku, nedorozumění s kamarády, upadnutí apod. Vše ale bylo v rámci běžných denních dětských starostí a bolístek. Věříme, že děti si z pobytu odnesou jenom ty pozitivní a dobré vzpomínky a nové vědomosti o přírodě. Posíláme i odkaz na písničku, která nás provázela celým pobytem, a děti si ji zpívaly po celý den. Foto

 https://www.youtube.com/watch?v=G_TuIyls7Ho

 

 

 

odjezd | 07.03.2019 | zobr: 39x

ODJEZD A PŘÍJEZD

Autobus bude v Podmitrově přistaven v 9.00hod, plánovaný odjezd je stanoven na 9.30hod.

Příjezd by měl být k 7.ZŠ na parkoviště kolem 13.30hod.

Když budeme ve Frýdku - Místku, pošleme SMS zprávu

Věříme, že tentokrát to klapne Mrkající. Pro navigaci použijte šipky vlevo a vpravo.

Podmitrov | 07.03.2019 | zobr: 41x

PODMITROV – 5. Den

Noc proběhla opět bez problémů – děti uléhají kolem 21.00. Dříve to opravdu nejde. Usínají většinou o půl 10 a spí až do rána, kdy se postupně budí kolem 7.30hod.

Po snídani v 8.00 začíná program s Ferdou a Beruškou. Dneska nás seznámili s dalším kamarádem motýlkem. Vysvětlili dětem jak se takový motýlek narodí  a děti si mohly motýlka vyrobit z ovčí vlny. Zahrály si hru „Vývoj motýlka“ – formou KÁMEN - NŮŽKY – PAPÍR.

Venku děti hrály motivační a poučné hry spojené se životem na louce. Po výborném obědě (špenát s bramborovými knedlíky a kuřecím masem), děti odpočívaly na pokojích. Odpoledne jsme vyrazili s Ferdou a Beruškou ke zřícenině a cestou překonávali přírodní překážky. Když jsme se vrátili k naší škole, zjistili jsme, že Berušku zajala Pavoučice. Děti musely splnit 5 úkolů, aby Berušku zachránili. Samozřejmě se jim to podařilo. To bylo radosti. Ferda s Beruškou se s dětmi rozloučili formou video prezentace z celého pobytu a dostali fotku na památku. Balení bylo opravdu hektické, proto prosím rodiče, aby byli shovívaví a nedostali  šok, až otevřou dětem doma kufry. Pokud najdete mezi věcmi něco, co jim nepatří, ať to přinesou do MŠ.  

Děkuji - učitelka Dáša. Foto

Podmitrov | 06.03.2019 | zobr: 44x

PODMITROV – 4. DEN

Dnes jsme měli naplánován výlet. V noci trochu sněžilo, ráno byl všude mráz. Sluníčko ale začalo svítit a všude se udělalo blátíčko. Dětem to VŮBEC NEVADILO. Ty řešily, jak dlouho půjdeme, kdy budeme svačit. Přestože výlet začal v 10.00 hodin a vrátili jsme se 14.15 zpátky, výlet nám utekl rychle. Ferda měl pro nás cestou různé úkoly, které děti s radostí plnily.

Po obědě jsme tentokrát nešli spát a hned jsme se vrhli na další plnění super úkolů v herně. Před večeří jsme si vybarvili batůžky, do kterých děti dostaly dárečky.

 

Den ještě zdaleka neskončil. Po večeři nás čekala procházka s baterkami k blízké zřícenině. Tam jsme měli možnost si poslechnout zvuky našich sov. Zpáteční cesta byla značena svítícími netopýrky tak, aby nás přivedla zpět na ubytovnu. Rozhodli jsme se, že po tak náročném dni, který děti samy pojmenovali CHODÍCÍ DEN, že děti opět osprchujeme. Usínání bylo o něco maličko rychlejší než minule. Foto

Podmitrov | 05.03.2019 | zobr: 45x

PODMITROV – 3.DEN

Dneska jsme se budili už kolem půl 7 ráno. Na snídani byly oblíbené „švédské stoly“, což pro naše děti znamená  - oblíbené křupinky s mlékem nebo jogurtem.

Dopolední program s Ferdou bylo seznámení s jeho kamarády chrostíky. Děti si vyrobily chrostíka z připraveného materiálu a po svačině si šly zahrát aktivity spojené s lesními a vodními živočichy. Slupky z banánů od svačiny jsou oblíbeným jídlem prasátek, což dává dětem možnost prasátka nakrmit a sledovat jejich boj o každou slupku.

Odpoledne už nás hry zavedly do blízkého lesíka, kde si děti dostatečně vyhrály a naučily se vyhledávat stopy lesních zvířátek. Večeře opět zmizela z talířů jako máchnutí kouzelného proutku a děti si mohly vychutnat sladkost od maminek při čtení pohledů. Chvilku ji hrály se stavebnicemi, vybarvovaly si omalovánky, navštívily kamarády a sourozence na pokoji a nastal čas sprchování. Děti to zvládly s úsměvem a veselými připomínkami. Pohádka na dobrou noc, pusa, pomazlení a zítra se těšíme na výlet. foto

P.S. Prosíme rodiče, aby se podívali na fotky i na MŠ Habrová – jsme někdy rozděleni do skupin.

 

Podmitrov | 04.03.2019 | zobr: 64x

PODMITROV – 2.DEN

Po dramatickém čekání na autobus (děti byly skvělé), jsme se bez problémů dostali konečně na lesní penzion. Byli jsme vřele a radostně přivítáni. Dokonce jsme se stačili i vybalit a do postele jsme se dostali (snad se rodiče nebudou zlobit)po 23. hodině. Noc byla klidná a ráno už jsme se těšili na Ferdu. Po vyplnění vstupenky do mraveniště jsme se s ním konečně setkali. Mohla začít cesta do světa mravenců a jejich kamarádů.  Den velmi rychle utekl a usínali jsme s novými zážitky. A mimochodem velmi dobře vaří a nejedlíci jsou vlastně výborní jedlíci. foto

stránka: 123
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki