Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality celý článek
Aktuality
4. den | 07.03.2019 Zpět na seznam aktualit Aktuality

4. den

Ráno jsme se sešli opět v herně, kde už na nás čekaly lektorky Bára s Janou. Po přivítání a zpěvu mravenčí hymny jsme si protáhli při rozcvičce celé tělo. Také nás navštívila „Beruška“, která se uzdravila „zázračnou“ vodou ze studánky, kterou jsme přinesli předchozí den. Potom si Ferda s Beruškou a dětmi povídali o motýlech, ukázali jim obrázky barevných motýlů a jejich vývoje. Aby si to děti mohly lépe představit, zahrály si pohybovou hru „Na motýly“, která se hrála vždy ve dvojicích a úkolem dětí bylo najít vždy k sobě stejný protějšek (vajíčka, housenky, kukly, motýly). Nakonec si děti mohly vyrobit své vlastní motýly z ovčí vlny.

Poté jsme se přesunuli na hřiště, kde se děti vyřádily na průlezkách, houpačkách a lanovce.

Následně byly děti rozděleny do skupin podle svých barevných šátků a plnily další zajímavé úkoly, jako např. „Oprava louky“, kdy byly rozděleny do skupin po 3-4 a jejich úkolem bylo doběhnout ke stanovišti své barvy, vzít obrázek, vrátit se zpět a postupně skládat „louku“ z částí obrázků, které postupně přiřazovaly na stejná čísla a písmena. Podle pokynů hledaly na obrázcích různé květiny, motýly a pavouky, za které byly odměněny body.

V další aktivitě si děti vyslechly příběh „O housence, která si pletla kabátek“. Děti se seznámily s různými druhy larev a kuklí, které si mohly prohlédnout na obrázcích, a jejich úkolem bylo běžet k obrázku živočicha podle slovního popisu.

Před obědem nás ještě čekala menší procházka do lesa, kde děti mohly „vyzdobit“ podle své fantazie les, kdy z přírodnin sestavovaly různé motýly a domečky.

Odpoledne si děti mohly prohlédnout strašilku a pakobylky a ty nejodvážnější si je položily na ruku.

Poté jsme se vydali k místní zřícenině hradu, kde na děti čekal další úkol v podobě hledání „bramborových“ zvířátek. Cesta vedla lesem, při které si děti vyzkoušely své pohybové dovednosti.

Po návratu zpět k penzionu, se děti dozvěděly, že naši „Berušku“ chytila do svých sítí velká „pavoučice“ a osvobodit ji mohou pouze splněním 5-ti úkolů.

A jak už jistě víte, „naše“ děti jsou velice šikovné, úkoly splnily a berušku osvobodily. Ta se jim odvděčila truhličkou, ve které měly dárečky.

Večer jsme si s dětmi promítali na zeď fotky z celého pobytu, což se jim velmi líbilo a byly nadšené, že jsou v „kině“ J

A na závěr dnešního dne, čekalo na děti ještě jedno překvapení, čímž byla diskotéka.

Jak si děti dnešní den užily, si můžete prohlédnout zde

 P.S.: Balení bylo opravdu hektické, proto prosíme rodiče, aby byli shovívaví a nedostali šok, až otevřou dětem kufry. Pokud najdete mezi věcmi něco, co jim nepatří, přineste to, prosím, do MŠ.

Děkujeme za pochopení.

 

 

autor: Ž.Ž., G.C.
 Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit

KONTAKT:

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Habrová 249

739 61 TŘINEC

  

Tel.:558 993 627
       730 575 887

Kuchyň:558 993 628

mshabrova@seznam.cz

 

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki