Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality celý článek
Aktuality
2. den | 05.03.2019 Zpět na seznam aktualit Aktuality

2. DEN

Druhou noc máme za sebou. Tentokrát dětičky usly celkem brzy a asi se není čemu divit. Program zde je pestrý a plný různých aktivit. 

Po vydatné snídani na nás čekala pohádka z knihy "Ferda Mravenec" o Chroustíkovi s dramatizací a vysvětlením jeho života. Poté jsme si ho vyrobili a venku nás lektorky přivítaly hrou. V tůňce žily zvířátka, které děti lovily. Jelikož ve vodě se nedá dýchat musely zatajit dech a na znamení vyběhnout do tůňky pro zvířátko podlepené barevným papírem podle předem určené barvy. Aby hra nebyla stejná a děti bavila měly vyměnit velký obrázek stejné barvy za obrázek stejné barvy, ale v menší verzi nebo přinést obrázek např. s modrým podkladem. V lese nás čekala hádanková hra. Lektorka Jana přečetla hádanku a děti na ni musely najít odpověď ukázáním na obrázek. Lovily také zvířátka podle obrázku, který jim byl ukázán. Byly moc šikovné a hodné. 

Odpoledne jsme šli hrát hry do lesa kde pro ně byly připraveny cesty. Musely jít podle stop, které dostaly na obrázku a na konci cesty je čekal obrázek toho zvířátka po jehož stopách šly.  Hra je moc zaujala a někteří, i když už měli všech pět zvířátek, ji šli znova :-). Po ukončení této hry si už pak v lese mohly hrát s čím chtěly. Někteří vařili oběd z přírodnin, jiní škrábali klacíky škrabkou nebo stavěli z kamení, které si v lese našli, domy, hrady. Další běhali po lese a nasbírali velkou hromadu šišek. Naše dětičky jsou prostě vynálezavé a užásné. Po ukončení her na nás čekala teplá večeře a pak hurá na vybarvování omalovánek a hračky, které jsme si přivezli ze školky. 

A jako každý večer děti dostaly za zvládnutí noci, dne, her a všeho co se tento den stalo diplomy, dárečky, sladkosti od rodičů, nálepku na záložku  Ferdy do knihy  a díky tomu ví, že už jen tři noci a jedeme domů. Mohu s velkou radostí říct, že se najdou děti, kterým se domů údajně nechce .-).  Ještě jsem zapomněla na krásné pohlednice od Vás rodičů, které vždycky mooooc potěší a vykouzlí úsměv na tváři. 

Na toto všechno se můžete podívat 

 Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit

KONTAKT:

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Habrová 249

739 61 TŘINEC

  

Tel.:558 993 627
       730 575 887

Kuchyň:558 993 628

mshabrova@seznam.cz

 

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki