Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality celý článek
Aktuality
4. den | 04.03.2020 Zpět na seznam aktualit Aktuality

4. HLÁŠENÍ S vyplazeným jazykem

Hlásíme se z Podmitrova, venku bylo slunečné ráno a my jsme se těšili na výlet. Po snídani jsme se sešli s Ferdou, který nám představil svého kamaráda brouka Pytlíka. Chtěl jít s námi do lesa. To byste nevěřili, co si sbalil na cestu – KUFR a v něm byla stolní lampa - aby si mohl na něco posvítit, obraz - aby měl krásný výhled, plyšáka veverku, kdyby v lese nebyla žádná zvířátka k vidění a „lavor“, na který by se mohl kdykoliv posadit. Samé zbytečnosti. My jsme mu poradili, co se do lesa nosí, a sami jsme se šli sbalit na cestu.
Sotva jsme kousek od chaty začali stoupat do kopce, hlásili se první „hladoši“ o jídlo. Na kopci byla první zastávka, kde se děti posilnily a pak si zahrály dvě hry. V první si měly děti zapamatovat věci na šátku a pak uhodnout, co z nich na druhém šátku chybí. Ve hře na pupeny děti - paprsky pokládaly pupenům na krk kroužek, který jim předal energii k růstu, a ty se pak proměnily na paprsky. Cestou ke studánce jsme si prohlédli opravdové velké mraveniště. U studánky děti snědly zbytek svačiny a šly si zahrát další hru - Na jelena. Ten si měl zakrýt oči a podle sluchu poznat, kolik dětí kolem něho prošlo. Nejlepší sluch měl Tobík a Eliášek, kteří počet uhodli.
Celkem unavení jsme se vraceli zpět do penzionu krásně blátivou cestou, na které si děti došpinily i to málo, co ještě bylo na nich čisté. S vyplazeným jazykem Po výborném obědě – buchtičkách s krémem - už děti nešly spát a mohly si hrát s hračkami z domova i ze školky. Na to už se moc těšily, protože doposud, díky pestrému programu, nám nevyšel čas na volné hry.
Večer probíhal tradičně – rozdání dárečků, mlsání sladkostí, četba pohlednic a pohádek před spaním. A víte, na co jsme přišli? No přeci že už se jen 2x „vyspinkáme“ a jedeme domů.

Dobrou noc Monča a Gabča

P.S.: Protože děti plní denně spoustu úkolů, máme jeden kvíz i pro vás, aby Vám to nebylo líto.

Kdo je to? 

 

…..odpověď napište do komentáře pod fotku zde nebo na e-mail mshabrova@7zstrinec.cz                      
                            Nejvtipnější odpověď po příjezdu odměníme Líbající

Foto z dnešního dne zde.

Líbající

autor: MN
 Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit

KONTAKT:

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Habrová 249

739 61 TŘINEC

  

Tel.:558 993 627
       730 575 887

Kuchyň:558 993 628

mshabrova@seznam.cz

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki