Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality celý článek
Aktuality
3. den | 03.03.2020 Zpět na seznam aktualit Aktuality

3. HLÁŠENÍ Mrkající 
Dnes jsme se sice probudili do zamračeného a deštivého rána, ale to nám dobrou náladu vůbec nezkazilo. Pořádně jsme se nastartovali dobrou snídaní podle toho, co si kdo přál, a pak jsme pospíchali za Ferdou s Beruškou. Oba se dneska přeli o tom, jestli je důležité sekat louky, nebo ne. Ferda tvrdil, že ano a Beruška ho naopak přesvědčovala, že ne. Abychom se dověděli, kdo z nich má pravdu, vyrazili jsme ven přesvědčit se, co by se stalo, kdyby se tráva vůbec nesekala. I když venku poprchávalo, přesto bylo celkem teplo. Nasadili jsme si pláštěnky a vyrazili jsme ven. Na hřišti byly připraveny tři louky. První nikdo nesekal, padaly na ni semínka stromů, které děti nosily do mističek a tak louka celá zarostla stromy. Na druhé louce se pásly ovečky, které trávu i malé stromečky pomalu spásaly a tak tam vyrostlo pouze málo stromů. Na poslední louku jezdily pravidelně sekačky a nerostly tam žádné stromy. Shodli jsme se, že Beruška i Ferda měli pravdu. Louky musíme sekat, aby nám úplně nezarostly stromy a keři, ale také musíme nechat rozkvetlé louky, které jsou nejen dobrým úkrytem pro hmyz, ale také zdrojem potravy.
Po svačině jsme šli do lesa, kde si děti zahrály „Na stopaře“. Ve dvojicích dostaly za úkol vystopovat srnku, lišku, bažanta, divočáka nebo zajíce a musely jít po stopách, které je dovedly k daným zvířatům. Někdy to nebylo vůbec jednoduché, protože stopy se v jehličí celkem ztrácely, ale nakonec přes krátké bloudění všichni úkol zvládli.

Foto z dopoledne zde.

 

Po odpoledním odpočinku jsme se vydali opět do lesa, kde na nás čekaly další úkoly. Mohli jsme stavět mraveniště, do kelímku sbírat přírodniny různých vůní, vytvořit z přírodnin hudební nástroje a nacvičit doprovod k písni. Tato činnost děti zaujala nejvíce. Nejlepším zpěvákem se stal Kryštůfek se svým hudebním doprovodem Libuškou, Violkou, Tomáškem, Adélkou a Vojtíškem.  
Na video našich malých zpěváků můžete mrknout zde.
V lese je krásně, ale také blátivo Mrkající, což určitě poznáte podle fotek.  Proto si je pořádně prohlédněte, protože kdo je připraven, není překvapen. Děti se vyřádily a byly velice spokojené a to je to nejdůležitější. Před večeří jsme ještě stihli vyrobit motýlky z česané vlny a vytvořit za pomocí příběhu obrázek lepením lesních zvířat a jejich stop.

Foto zde.

 Večer na děti opět čekaly dopisy, které jim vykouzlily úsměv na tváři, dárečky, sladkosti a pak příjemná sprcha a teplá postýlka. 

 

Dobrou noc a zase zítra

 

Monča a Gabka

 

Večerní foto zde.

 

 

autor: MN a GC
 Zpět na seznam aktualit Zpět na seznam aktualit

KONTAKT:

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Habrová 249

739 61 TŘINEC

  

Tel.:558 993 627
       730 575 887

Kuchyň:558 993 628

mshabrova@seznam.cz

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki