Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality

Aktuality

Klauni z Balónkova | 09.03.2020 | zobr: 15x

KLAUNI Z BALÓNKOVA

Pro zpestření karnevalového týdne jsme si pozvali do školky klauny z Balónkova. Navštívil nás klaun Chytrolín se svou párádní disciplínou, kterou je tvarování balónků. Všichni jsme byli nadšeni, když nám z balónku vytvořil kytičku, vrtulník, medvídka, pejska, myšku, srdíčko, motýlka, meč. A tvoření z balónků nebylo to jediné, co uměl. Také si s dětmi zakouzlil, protáhl celé tělo tancem na známé dětské písničky. Užili jsme si spoustu legrace a dětem vykouzlili úsměv na tvářičkách.

Jak jsme si tento den užili? Koukněte se na foto

Broučci foto ZDE

Výběr stravného | 09.03.2020 | zobr: 27x

5. den | 06.03.2020 | zobr: 26x

5. HLÁŠENÍ

Tak a máme tu poslední den. Všichni se od rána usmíváme, jednak proto, že venku svítí sluníčko, a hlavně proto, že už je čtvrtek a zítra jedeme domů. Dopoledne v učebnách děti vyráběly motýlky z ovčího rouna a hrály si na spisovatele. A protože děti neumí psát, lepily podle příběhu zvířata a razítkovaly stopy. Po té na kartách, které zobrazují louku, vyhledávaly hmyz, který jim jmenovala beruška. Jen pro odvážlivce byly připraveny pakobylky. Kdo mezi ně patří, uvidíte na fotkách. Jen co děti “zblajzly“ svačinu, šli jsme do lesa. Tam jsme si zahráli „parádní“ hru na myslivce a zvířátka, ve které jsme si ověřili, jak se umíme maskovat. Myslivec zavřel oči a než napočítal do pěti, musela se všechna zvířátka schovat za stromy. Koho myslivec uviděl, toho zastřelil. Nakonec p. lektorka řekla dětem, že si zahrají i paní učitelky, které budou černé srny a myslivec, který je zastřelí, dostane bonus. Naštěstí se nám podařilo prchnout a nikdo nás nenašel. Hra se dětem moc líbila a  když se všichni vystřídali v roli myslivce, pospíchali jsme na oběd. Bohužel nebylo srnčí na smetaně, ale pečené kuře, protože lov na srny se nezdařil.
Odpoledne jsme šli zachránit berušku, kterou uvěznil pavouk. Děti musely splnit několik úkolů, za které dostávaly indicie, pro získání tajného hesla. Po splnění všech úkolů a získání hesla berušku zachránily. Za odměnu dostaly fotku z ozdravného pobytu na památku.
Po večeři, plní síly, jsme šli balit. Po třech hodinách bylo sbaleno. Podle fotek jste již určitě zjistili, že vybalování bude „blátívé“J. Děti odjíždí plní zážitků a můžeme říct, že některé by tady ještě klidně zůstaly. A jako dáreček si sebou vezou pakobylky a vy se můžete těšit na nové kamarády.

To je poslední hlášení z Podmitrova. Loučíme se. Dobrou noc a zítra na viděnou.

Gabča a Monča

P.S. Až budeme ve Frýdku- Místku pošleme SMS.

Poslední fotky zde.

4. den | 04.03.2020 | zobr: 46x

4. HLÁŠENÍ S vyplazeným jazykem

Hlásíme se z Podmitrova, venku bylo slunečné ráno a my jsme se těšili na výlet. Po snídani jsme se sešli s Ferdou, který nám představil svého kamaráda brouka Pytlíka. Chtěl jít s námi do lesa. To byste nevěřili, co si sbalil na cestu – KUFR a v něm byla stolní lampa - aby si mohl na něco posvítit, obraz - aby měl krásný výhled, plyšáka veverku, kdyby v lese nebyla žádná zvířátka k vidění a „lavor“, na který by se mohl kdykoliv posadit. Samé zbytečnosti. My jsme mu poradili, co se do lesa nosí, a sami jsme se šli sbalit na cestu.
Sotva jsme kousek od chaty začali stoupat do kopce, hlásili se první „hladoši“ o jídlo. Na kopci byla první zastávka, kde se děti posilnily a pak si zahrály dvě hry. V první si měly děti zapamatovat věci na šátku a pak uhodnout, co z nich na druhém šátku chybí. Ve hře na pupeny děti - paprsky pokládaly pupenům na krk kroužek, který jim předal energii k růstu, a ty se pak proměnily na paprsky. Cestou ke studánce jsme si prohlédli opravdové velké mraveniště. U studánky děti snědly zbytek svačiny a šly si zahrát další hru - Na jelena. Ten si měl zakrýt oči a podle sluchu poznat, kolik dětí kolem něho prošlo. Nejlepší sluch měl Tobík a Eliášek, kteří počet uhodli.
Celkem unavení jsme se vraceli zpět do penzionu krásně blátivou cestou, na které si děti došpinily i to málo, co ještě bylo na nich čisté. S vyplazeným jazykem Po výborném obědě – buchtičkách s krémem - už děti nešly spát a mohly si hrát s hračkami z domova i ze školky. Na to už se moc těšily, protože doposud, díky pestrému programu, nám nevyšel čas na volné hry.
Večer probíhal tradičně – rozdání dárečků, mlsání sladkostí, četba pohlednic a pohádek před spaním. A víte, na co jsme přišli? No přeci že už se jen 2x „vyspinkáme“ a jedeme domů.

Dobrou noc Monča a Gabča

P.S.: Protože děti plní denně spoustu úkolů, máme jeden kvíz i pro vás, aby Vám to nebylo líto.

Kdo je to? 

 

…..odpověď napište do komentáře pod fotku zde nebo na e-mail mshabrova@7zstrinec.cz                      
                            Nejvtipnější odpověď po příjezdu odměníme Líbající

Foto z dnešního dne zde.

3. den | 03.03.2020 | zobr: 32x

3. HLÁŠENÍ Mrkající 
Dnes jsme se sice probudili do zamračeného a deštivého rána, ale to nám dobrou náladu vůbec nezkazilo. Pořádně jsme se nastartovali dobrou snídaní podle toho, co si kdo přál, a pak jsme pospíchali za Ferdou s Beruškou. Oba se dneska přeli o tom, jestli je důležité sekat louky, nebo ne. Ferda tvrdil, že ano a Beruška ho naopak přesvědčovala, že ne. Abychom se dověděli, kdo z nich má pravdu, vyrazili jsme ven přesvědčit se, co by se stalo, kdyby se tráva vůbec nesekala. I když venku poprchávalo, přesto bylo celkem teplo. Nasadili jsme si pláštěnky a vyrazili jsme ven. Na hřišti byly připraveny tři louky. První nikdo nesekal, padaly na ni semínka stromů, které děti nosily do mističek a tak louka celá zarostla stromy. Na druhé louce se pásly ovečky, které trávu i malé stromečky pomalu spásaly a tak tam vyrostlo pouze málo stromů. Na poslední louku jezdily pravidelně sekačky a nerostly tam žádné stromy. Shodli jsme se, že Beruška i Ferda měli pravdu. Louky musíme sekat, aby nám úplně nezarostly stromy a keři, ale také musíme nechat rozkvetlé louky, které jsou nejen dobrým úkrytem pro hmyz, ale také zdrojem potravy.
Po svačině jsme šli do lesa, kde si děti zahrály „Na stopaře“. Ve dvojicích dostaly za úkol vystopovat srnku, lišku, bažanta, divočáka nebo zajíce a musely jít po stopách, které je dovedly k daným zvířatům. Někdy to nebylo vůbec jednoduché, protože stopy se v jehličí celkem ztrácely, ale nakonec přes krátké bloudění všichni úkol zvládli.

Foto z dopoledne zde.

 

Po odpoledním odpočinku jsme se vydali opět do lesa, kde na nás čekaly další úkoly. Mohli jsme stavět mraveniště, do kelímku sbírat přírodniny různých vůní, vytvořit z přírodnin hudební nástroje a nacvičit doprovod k písni. Tato činnost děti zaujala nejvíce. Nejlepším zpěvákem se stal Kryštůfek se svým hudebním doprovodem Libuškou, Violkou, Tomáškem, Adélkou a Vojtíškem.  
Na video našich malých zpěváků můžete mrknout zde.
V lese je krásně, ale také blátivo Mrkající, což určitě poznáte podle fotek.  Proto si je pořádně prohlédněte, protože kdo je připraven, není překvapen. Děti se vyřádily a byly velice spokojené a to je to nejdůležitější. Před večeří jsme ještě stihli vyrobit motýlky z česané vlny a vytvořit za pomocí příběhu obrázek lepením lesních zvířat a jejich stop.

Foto zde.

 Večer na děti opět čekaly dopisy, které jim vykouzlily úsměv na tváři, dárečky, sladkosti a pak příjemná sprcha a teplá postýlka. 

 

Dobrou noc a zase zítra

 

Monča a Gabka

 

Večerní foto zde.

 

 

2. den | 02.03.2020 | zobr: 30x

2. HLÁŠENÍ

Všichni jsme se krásně vyspali a nabrali spoustu sil na dnešní dobrodružství, které na nás čeká. Děti se probouzely s úsměvem na rtech, provedly ranní hygienu, převlékly se, učesaly a pospíchaly na snídani. Po té si rozdaly barevné šátky, zazpívaly si mravenčí hymnu a pustily se do práce. Vybarvovaly omalovánky, spojováním teček vytvořily motýla nebo berušku, také skládaly vývojové puzzle se stádii vývoje mravence, slunéčka sedmitečného a vážky. Vyráběly si pomůcku na procvičování vývojových stádií mravence, na obrázcích hledaly rozdíly, seřazovaly vývojová stadia motýla podle posloupnosti a skládaly tangramy.

Po svačině děti vyrazily do lesa, kde na ně čekaly další zajímavé úkoly. Seznámily se s prací mravenčí královny, průzkumníka, zásobovače i stavitele a pak si jejich činnosti samy vyzkoušely. Jako stavitelé nosily kartičky s obrázky, z nichž stavěly chodbičky. Královny vylétly z mraveniště na svatební let a po té kladly vajíčka, ze kterých se vyklubaly larvy a zásobovači se za pomoci lana dostávali k potravě, kterou nosili do jídelny.

Dopoledne uteklo jak voda a po výborném obědě se děti uložily do postýlek, aby načerpaly energii na odpolední program. A co nás čekalo odpoledne? Vydali jsme se na průzkum do lesa. Děti zde lupou prozkoumávaly kůru stromů a pozorovaly první probuzený hmyz – moc ho však nebylo. Najednou se z dálky ozvalo: „Co to tu je? *Šlimok* - takže aspoň plž. Svou zručnost si děti procvičily při manipulaci se škrabkou, díky které zbavovaly klacky kůry a moc je to bavilo. Z přírodnin děti následně sestavovaly různé stavby, které se jim moc povedly. Nakonec, když se už stmívalo, děti hledaly cestu k penzionu díky fluorescenčním netopýrům.

Náš den, nabitý spoustou činností, jsme ukončili předáváním diplomů za krásnou stavbu z přírodnin, nalepili jsme si další nálepku na záložku, díky čemuž jsme zjistili, že do konce pobytu zbývají už jen tři dny a předali jsme si dárečky. Víte, co vykouzlilo dětem na tváři nejkrásnější úsměv? Přece čtení pohlednic, které přišly z domova. Naše Alenka se chechtala, až se za břicho popadala.

Děkujeme za veselé historky a zdravíme „z konce světa“ - Monča a Gabča

Foto z dnešního dne k nahlednutí tadyS vyplazeným jazykem

1. den | 01.03.2020 | zobr: 47x

1. HLÁŠENÍ Mrkající

Hlásíme se z lesního penzionu v Podmitrově, kam jsme zdárně dorazili. Cesta sice byla podle dětí dlouhá, ale všichni ji zvládli v pohodě a to hlavně díky dobrotám a svačinkám, které si děti vezly z domova. Při častém procházení autobusem plném všetečných otázek typu “Kdy už tam budeme?“ - jsme se museli pořádně držet, protože některé děti měly obavy, abychom nespadly do „díry“. Nebojte se, v autobuse žádná díra nebyla, kudy bychom mohly propadnout na silnici, byly tam pouze schody k zadním dveřím.

Po příjezdu do penzionu, jsme se přesunuli do pokojů, kde jsme dětem vybalili zavazadla a věci společně uložili do skříní. Hned na to se děti seznámily se svými instruktorkami Klárou a Janou, které je provedly po budově a seznámily děti se základními bezpečnostními pravidly zobrazenými na piktogramech, jež děti vyhledávaly.

Pak děti čekal důležitý úkol. Každý si vybarvil vstupenku, která děti vpustila do zmenšovacího stroje. Vynalezl ho sám Ferda mravenec. Někteří se sice báli, že to bude bolet, ale nakonec strach všichni překonali, prolezli tunelem na místo, kde se všichni mravenci zakuklili a po vyklubání dostali barevné šátky a naučili se je uvazovat na krk.

Nakonec jsme si šli prohlédnout místní farmu a fotili jsme se na společnou fotku. Pak už na děti čekala dobrá večeře, kterou všichni s chutí „zblajzli“. Za zvládnutí cesty a odloučení od rodičů dostaly všechny děti krásnou malovanou tašku, do které si uložily složku, záložku na odpočítávání dnů do konce pobytu, pexeso. Před spaním nesměla chybět dobrota na sladké sny. Po večerní hygieně jsme si společně přečetli pohádku na dobrou noc s „žirafími maminkami“ a pak „alou na kutě“.  

"Žirafí maminky" Monča a Gabka :-)

ŽIRAFY

 

Joooo, asi chcete vidět fotky, že? Tak dobrá, mrkněte se zde.

Výběr stravného | 15.01.2020 | zobr: 112x

školné | 15.01.2020 | zobr: 134x

VÝBĚR ŠKOLNÉHO
                            NA MĚSÍC LEDEN 2020

PROBĚHNE V ÚTERÝ 21. 1. 2020

v době od 12.15 – 15.30 hod. (v kanceláři vedoucí uč. MŠ)

Cena školného: 400,- Kč/měsíc

 Prosím o platbu v řádném termínu a o dodržení stanovené doby.

                                                                                                                   Děkuji :-)

Vánoční prázdniny | 18.12.2019 | zobr: 72x

 

Oznámení ředitelky školy o přerušení provozu zde.

 

stránka: 1234

KONTAKT:

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Habrová 249

739 61 TŘINEC

  

Tel.:558 993 627
       730 575 887

Kuchyň:558 993 628

mshabrova@seznam.cz

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki