Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality

Aktuality

Rozhodnutí | 23.03.2020 | zobr: 37x

Vážení rodiče dětí z mateřských škol

MŠ, ul. Habrová č.p. 249 a MŠ, ul. Sosonová 367

Rada města Třince na své 44. schůzi dne 23.03.2020 při výkonu působnosti zřizovatele příspěvkové organizace po projednání usnesením č. 2020/1561

1)        rozhodla

o uzavření provozu mateřských škol zřizovaných statutárním městem Třinec a to z důvodu  prevence proti šíření nákazy a opatřeními učiněnými Vládou České republiky, a to s účinností od 24.03.2020 do odvolání

 2)        určila

mateřskou školu v Třinci, ulice Štefánikova č. p. 772, k výkonu nezbytné péče o děti předškolního věku, jejichž zákonní zástupci jsou zaměstnanci bezpečnostních sborů, obecní policie, poskytovatelů zdravotních služeb, orgánů ochrany veřejného zdraví, příslušníci ozbrojených sil, dále pro pracující v potravinářství, lékárnách, optikách, obchodech s potravinami a drogeriemi a dalších povolání nezbytných pro chod státu, s účinností od 24.03.2020 do odvolání.

Mgr. Iveta Hudzietzová, ředitelka školy

Barevné kamínky | 22.03.2020 | zobr: 36x

MILÍ RODIČE, MÁME PRO VÁS SKVĚLÝ TIP NA PROCVIČOVÁNÍ PRO VAŠE DĚTI.


Až do odvolání zpřístupňuje tým Barevné kamínky SchoolBoard pro školní i domácí výuku všechny dostupné 

on-line výukové interaktivní programy Barevné kamínky - iŠkolička 

určené pro mateřské školy a první ročník základních škol. Jedná se o programy Leden, Březen, Duben, Prosinec, Les a Moje tělo. Rovněž všem rodičům nabízíme vzdálenou technickou pomoc s nastavením jejich PC, notebooku, tabletu apod. K dispozici máme i lektory, kteří vysvětlují metodiku. 
Stačí zavolat na METODICKÝ KABINET DIGITÁLNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ, tel. číslo +420 583 035 135. Obratem se k Vám vzdáleně připojí technik a vše potřebné Vám nainstaluje. Po domluvě můžeme také nastavit přístupy k 56 interaktivním učebnicím pro I. a II. stupeň základní školy od vydavatelství Taktik a k aplikaci Včelka, jež slouží k procvičování čtenářské gramotnosti u dětí na I. stupni ZŠ.

Vše je samozřejmě nyní zdarma.

Váš tým Barevné kamínky & SchoolBoard 

 

školné | 17.03.2020 | zobr: 40x

INFORMACE OHLEDNĚ PLATBY ŠKOLNÉHO ZA MĚSÍC BŘEZEN

Vážení rodiče, platbu školného za měsíc BŘEZEN budete moci provést dvěmi způsoby:

1. Bezhotovostně - převodem na účet školy vedený u ČSOB.

  • Číslo účtu: 154029594/0300
  • Variabilní symbol: rodné číslo dítěte
  • Do zprávy pro příjemce uveďte: jméno a příjmení dítěte + název mateřské školy, kterou dítě navštěvuje (MS Habrova nebo MS Sosnova)
  • Částka: 400 Kč

2. Hotově: 

  • Termín: 19. 3. 2020
  • Místo: POZOR ZMĚNA Z DŮVODU KRIZOVÉ SITUACE bude výběr školného probíhat v kanceláři vedoucí školní jídelny v ZŠ
  • V době: od 12,15 - 15,30 hod. 

VSTUP DO BUDOVY POUZE V ROUŠCE.
NACHYSTEJTE SI, PROSÍM, PŘESNOU ČÁSTKU.

 

Oznámení | 17.03.2020 | zobr: 44x

Vážení rodiče dětí

mateřské školy, ul. Sosnová č.p. 367 a mateřské školy, Habrová č.p. 249

Rada města Třince na svém 43. mimořádném jednání usnesením č. 2020/1511 dne 16.03.2020 při výkonu působnosti zřizovatele příspěvkové organizace po projednání rozhodla s účinností od 17.03.2020 o přerušení provozu mateřské školy na adrese Třinec, ulice Habrová č.p. 249, jejíž činnost vykonává Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace, se sídlem v Třinci, ulice Kaštanová č.p. 412, PSČ 739 61, IČO 00847135, do doby rozhodnutí ředitelky školy o obnovení provozu.

Rada města Třince v souladu s usnesením č. 2020/1511 doporučila přednostně přijímat do mateřských škol děti, jejichž zákonní zástupci, v době Vládou ČR vyhlášeného nouzového stavu, docházejí do zaměstnání, případně aktivně vykonávají podnikatelskou nebo jinou obdobnou činnost.

Mgr. Iveta Hudzietzová, ředitelka školy

UPOZORNĚNÍ | 16.03.2020 | zobr: 54x

!!! VÁŽENÍ RODIČE !!!

od úterý 17. 3. 2020 do odvolání

zajišťuje provoz pro obě mateřské školy naší organizace
(tzn. MŠ Habrová a MŠ Sosnová)

MŠ SOSNOVÁ.

MŠ Habrová je do odvolání UZAVŘENA.

 

Vzhledem k mimořádně závažné epidemiologické situaci žádáme všechny rodiče,
aby ti, kteří si mohou nechat děti doma, takto učinili. 
Snažíme se o karanténu, jak jen to je možné. 
Děkujeme za respektování uvedeného doporučení. 

Klauni z Balónkova | 09.03.2020 | zobr: 30x

KLAUNI Z BALÓNKOVA

Pro zpestření karnevalového týdne jsme si pozvali do školky klauny z Balónkova. Navštívil nás klaun Chytrolín se svou párádní disciplínou, kterou je tvarování balónků. Všichni jsme byli nadšeni, když nám z balónku vytvořil kytičku, vrtulník, medvídka, pejska, myšku, srdíčko, motýlka, meč. A tvoření z balónků nebylo to jediné, co uměl. Také si s dětmi zakouzlil, protáhl celé tělo tancem na známé dětské písničky. Užili jsme si spoustu legrace a dětem vykouzlili úsměv na tvářičkách.

Jak jsme si tento den užili? Koukněte se na foto

Broučci foto ZDE

Výběr stravného | 09.03.2020 | zobr: 45x

5. den | 06.03.2020 | zobr: 43x

5. HLÁŠENÍ

Tak a máme tu poslední den. Všichni se od rána usmíváme, jednak proto, že venku svítí sluníčko, a hlavně proto, že už je čtvrtek a zítra jedeme domů. Dopoledne v učebnách děti vyráběly motýlky z ovčího rouna a hrály si na spisovatele. A protože děti neumí psát, lepily podle příběhu zvířata a razítkovaly stopy. Po té na kartách, které zobrazují louku, vyhledávaly hmyz, který jim jmenovala beruška. Jen pro odvážlivce byly připraveny pakobylky. Kdo mezi ně patří, uvidíte na fotkách. Jen co děti “zblajzly“ svačinu, šli jsme do lesa. Tam jsme si zahráli „parádní“ hru na myslivce a zvířátka, ve které jsme si ověřili, jak se umíme maskovat. Myslivec zavřel oči a než napočítal do pěti, musela se všechna zvířátka schovat za stromy. Koho myslivec uviděl, toho zastřelil. Nakonec p. lektorka řekla dětem, že si zahrají i paní učitelky, které budou černé srny a myslivec, který je zastřelí, dostane bonus. Naštěstí se nám podařilo prchnout a nikdo nás nenašel. Hra se dětem moc líbila a  když se všichni vystřídali v roli myslivce, pospíchali jsme na oběd. Bohužel nebylo srnčí na smetaně, ale pečené kuře, protože lov na srny se nezdařil.
Odpoledne jsme šli zachránit berušku, kterou uvěznil pavouk. Děti musely splnit několik úkolů, za které dostávaly indicie, pro získání tajného hesla. Po splnění všech úkolů a získání hesla berušku zachránily. Za odměnu dostaly fotku z ozdravného pobytu na památku.
Po večeři, plní síly, jsme šli balit. Po třech hodinách bylo sbaleno. Podle fotek jste již určitě zjistili, že vybalování bude „blátívé“J. Děti odjíždí plní zážitků a můžeme říct, že některé by tady ještě klidně zůstaly. A jako dáreček si sebou vezou pakobylky a vy se můžete těšit na nové kamarády.

To je poslední hlášení z Podmitrova. Loučíme se. Dobrou noc a zítra na viděnou.

Gabča a Monča

P.S. Až budeme ve Frýdku- Místku pošleme SMS.

Poslední fotky zde.

4. den | 04.03.2020 | zobr: 63x

4. HLÁŠENÍ S vyplazeným jazykem

Hlásíme se z Podmitrova, venku bylo slunečné ráno a my jsme se těšili na výlet. Po snídani jsme se sešli s Ferdou, který nám představil svého kamaráda brouka Pytlíka. Chtěl jít s námi do lesa. To byste nevěřili, co si sbalil na cestu – KUFR a v něm byla stolní lampa - aby si mohl na něco posvítit, obraz - aby měl krásný výhled, plyšáka veverku, kdyby v lese nebyla žádná zvířátka k vidění a „lavor“, na který by se mohl kdykoliv posadit. Samé zbytečnosti. My jsme mu poradili, co se do lesa nosí, a sami jsme se šli sbalit na cestu.
Sotva jsme kousek od chaty začali stoupat do kopce, hlásili se první „hladoši“ o jídlo. Na kopci byla první zastávka, kde se děti posilnily a pak si zahrály dvě hry. V první si měly děti zapamatovat věci na šátku a pak uhodnout, co z nich na druhém šátku chybí. Ve hře na pupeny děti - paprsky pokládaly pupenům na krk kroužek, který jim předal energii k růstu, a ty se pak proměnily na paprsky. Cestou ke studánce jsme si prohlédli opravdové velké mraveniště. U studánky děti snědly zbytek svačiny a šly si zahrát další hru - Na jelena. Ten si měl zakrýt oči a podle sluchu poznat, kolik dětí kolem něho prošlo. Nejlepší sluch měl Tobík a Eliášek, kteří počet uhodli.
Celkem unavení jsme se vraceli zpět do penzionu krásně blátivou cestou, na které si děti došpinily i to málo, co ještě bylo na nich čisté. S vyplazeným jazykem Po výborném obědě – buchtičkách s krémem - už děti nešly spát a mohly si hrát s hračkami z domova i ze školky. Na to už se moc těšily, protože doposud, díky pestrému programu, nám nevyšel čas na volné hry.
Večer probíhal tradičně – rozdání dárečků, mlsání sladkostí, četba pohlednic a pohádek před spaním. A víte, na co jsme přišli? No přeci že už se jen 2x „vyspinkáme“ a jedeme domů.

Dobrou noc Monča a Gabča

P.S.: Protože děti plní denně spoustu úkolů, máme jeden kvíz i pro vás, aby Vám to nebylo líto.

Kdo je to? 

 

…..odpověď napište do komentáře pod fotku zde nebo na e-mail mshabrova@7zstrinec.cz                      
                            Nejvtipnější odpověď po příjezdu odměníme Líbající

Foto z dnešního dne zde.

3. den | 03.03.2020 | zobr: 49x

3. HLÁŠENÍ Mrkající 
Dnes jsme se sice probudili do zamračeného a deštivého rána, ale to nám dobrou náladu vůbec nezkazilo. Pořádně jsme se nastartovali dobrou snídaní podle toho, co si kdo přál, a pak jsme pospíchali za Ferdou s Beruškou. Oba se dneska přeli o tom, jestli je důležité sekat louky, nebo ne. Ferda tvrdil, že ano a Beruška ho naopak přesvědčovala, že ne. Abychom se dověděli, kdo z nich má pravdu, vyrazili jsme ven přesvědčit se, co by se stalo, kdyby se tráva vůbec nesekala. I když venku poprchávalo, přesto bylo celkem teplo. Nasadili jsme si pláštěnky a vyrazili jsme ven. Na hřišti byly připraveny tři louky. První nikdo nesekal, padaly na ni semínka stromů, které děti nosily do mističek a tak louka celá zarostla stromy. Na druhé louce se pásly ovečky, které trávu i malé stromečky pomalu spásaly a tak tam vyrostlo pouze málo stromů. Na poslední louku jezdily pravidelně sekačky a nerostly tam žádné stromy. Shodli jsme se, že Beruška i Ferda měli pravdu. Louky musíme sekat, aby nám úplně nezarostly stromy a keři, ale také musíme nechat rozkvetlé louky, které jsou nejen dobrým úkrytem pro hmyz, ale také zdrojem potravy.
Po svačině jsme šli do lesa, kde si děti zahrály „Na stopaře“. Ve dvojicích dostaly za úkol vystopovat srnku, lišku, bažanta, divočáka nebo zajíce a musely jít po stopách, které je dovedly k daným zvířatům. Někdy to nebylo vůbec jednoduché, protože stopy se v jehličí celkem ztrácely, ale nakonec přes krátké bloudění všichni úkol zvládli.

Foto z dopoledne zde.

 

Po odpoledním odpočinku jsme se vydali opět do lesa, kde na nás čekaly další úkoly. Mohli jsme stavět mraveniště, do kelímku sbírat přírodniny různých vůní, vytvořit z přírodnin hudební nástroje a nacvičit doprovod k písni. Tato činnost děti zaujala nejvíce. Nejlepším zpěvákem se stal Kryštůfek se svým hudebním doprovodem Libuškou, Violkou, Tomáškem, Adélkou a Vojtíškem.  
Na video našich malých zpěváků můžete mrknout zde.
V lese je krásně, ale také blátivo Mrkající, což určitě poznáte podle fotek.  Proto si je pořádně prohlédněte, protože kdo je připraven, není překvapen. Děti se vyřádily a byly velice spokojené a to je to nejdůležitější. Před večeří jsme ještě stihli vyrobit motýlky z česané vlny a vytvořit za pomocí příběhu obrázek lepením lesních zvířat a jejich stop.

Foto zde.

 Večer na děti opět čekaly dopisy, které jim vykouzlily úsměv na tváři, dárečky, sladkosti a pak příjemná sprcha a teplá postýlka. 

 

Dobrou noc a zase zítra

 

Monča a Gabka

 

Večerní foto zde.

 

 

stránka: 12345

KONTAKT:

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Habrová 249

739 61 TŘINEC

  

Tel.:558 993 627
       730 575 887

Kuchyň:558 993 628

mshabrova@seznam.cz

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki