Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality

Aktuality

3. den | 06.03.2019 | zobr: 93x

3. den   "Výlet ke studánce"

Dneska jsme šli na výlet. Beruška nám totiž onemocněla a děti napadlo, že bychom mohli zajít ke studánce pro zázračnou vodu :) Čekala nás dlouhá cesta lesem, blátem :). Jak jsme asi vypadali uvidíte na fotkách :). Během cesty jsme hráli hru na "rezavé mravence". Když zazvonily rolničky, děti se honem musely schovat za strom, aby je nešlo vidět. U studánky jsme nabrali vodu do skleničky a na zpáteční cestě jsme si vyráběli "voňavky ". Do plasových kelímků sbíraly vše, co našly v lese (mech, šišky, lišejníky, jehličí ). Pak chodiliy za kamarády a nechávaly jim své voňavky čichat. To byla nádherná vůně. A abychom náhodou nebyli ještě někteří čistí, na louce hráli hru "Mravenci a pavouk". 

Odpoledne děti dostaly vstupenky (červené kolečka), se kterými mohly vstupovat na připravená stanoviště : chůze ve dvojicích poslepu, kdy jeden má zavázané oči a druhý ho vede, pozorování hmyzu, stavění vyvojového puzzle, vybarvování omalovánek, stavění tangramů nebo libovolných obrázků z geometrických tvarů, chůze po špalíkách, prohlížení knih s Ferdou Mravencem, skládání těla mravence z částí, stavění věží ze špalíků.

Protože jsou dětičky hodně šikovné, začaly se nám hromadit a zárověň také ztrácet odměny :), nadešl ten správný čas ozdobit si batůžek, který nám ušila paní učitelka Dáša. 

Stejně jako každý večer jsme dětem rozdaly pohlednice, na které už netrpělivě čekaly, odměny, sladkosti...

Po večeři jsme se vydali s dětmi na "zříceninu", která se nachází nedaleko našeho penzionu. Jelikož už byla venku tma, děti se proměnily na "světlušky" a na cestu si svítily baterkami a "svítícími autíčky", které dostaly jako odměnu.

V cíli nás čekaly obrázky soviček, dozvěděli jsme se nějaké zajímavosti a poslechli si jejich zvuky. Cestu zpátky nám ukazovali "svítící netopýři" a z různých koutů nás pozorovaly oči zvířátek, které děti poznávaly podle popisu pod obrázkem.

Všechny děti musíme moc pochválit :) , a i když byla venku už pořádná tma, děti byly odvážné a cestu zvládly.

Pak už nás čekalo "jen" sprchování dětiček, čištění zoubků a čtení pohádky.

A jak děti usly po "chodícím dni" si můžete prohlédnout na fotkách :)

P.S.: Jen tak pro pobavení, pár hlášek od Vašich dětí:

* "Dneska byl chodící den."

* "Jsou tady medvědi? Ne. Oni spí zimním spánkem."

* "Pomůžu ti spadnout."

 

2. den | 05.03.2019 | zobr: 113x

2. DEN

Druhou noc máme za sebou. Tentokrát dětičky usly celkem brzy a asi se není čemu divit. Program zde je pestrý a plný různých aktivit. 

Po vydatné snídani na nás čekala pohádka z knihy "Ferda Mravenec" o Chroustíkovi s dramatizací a vysvětlením jeho života. Poté jsme si ho vyrobili a venku nás lektorky přivítaly hrou. V tůňce žily zvířátka, které děti lovily. Jelikož ve vodě se nedá dýchat musely zatajit dech a na znamení vyběhnout do tůňky pro zvířátko podlepené barevným papírem podle předem určené barvy. Aby hra nebyla stejná a děti bavila měly vyměnit velký obrázek stejné barvy za obrázek stejné barvy, ale v menší verzi nebo přinést obrázek např. s modrým podkladem. V lese nás čekala hádanková hra. Lektorka Jana přečetla hádanku a děti na ni musely najít odpověď ukázáním na obrázek. Lovily také zvířátka podle obrázku, který jim byl ukázán. Byly moc šikovné a hodné. 

Odpoledne jsme šli hrát hry do lesa kde pro ně byly připraveny cesty. Musely jít podle stop, které dostaly na obrázku a na konci cesty je čekal obrázek toho zvířátka po jehož stopách šly.  Hra je moc zaujala a někteří, i když už měli všech pět zvířátek, ji šli znova :-). Po ukončení této hry si už pak v lese mohly hrát s čím chtěly. Někteří vařili oběd z přírodnin, jiní škrábali klacíky škrabkou nebo stavěli z kamení, které si v lese našli, domy, hrady. Další běhali po lese a nasbírali velkou hromadu šišek. Naše dětičky jsou prostě vynálezavé a užásné. Po ukončení her na nás čekala teplá večeře a pak hurá na vybarvování omalovánek a hračky, které jsme si přivezli ze školky. 

A jako každý večer děti dostaly za zvládnutí noci, dne, her a všeho co se tento den stalo diplomy, dárečky, sladkosti od rodičů, nálepku na záložku  Ferdy do knihy  a díky tomu ví, že už jen tři noci a jedeme domů. Mohu s velkou radostí říct, že se najdou děti, kterým se domů údajně nechce .-).  Ještě jsem zapomněla na krásné pohlednice od Vás rodičů, které vždycky mooooc potěší a vykouzlí úsměv na tváři. 

Na toto všechno se můžete podívat 

Mraveniště | 04.03.2019 | zobr: 108x

1. den

Po snídani a seznámení s lektorkami Bárou a Janou si děti vybarvily průkazku a tunelem se dostaly do "mraveniště", kde si vyzkoušely "zakuklení" a seznámily se s mravenčí hymnou. Poté děti dostaly barevný šátek, podle kterého byly rozděleny do skupin.

Venku si zahrály pohybovou hru "Na pavouka a mravence".

Dnes jsme také navštívili místní farmu se zvířátky. Spoustu zábavy si děti také užily na průlezkách a některé nám uvařily dokonce i oběd :)

Odpoledne jsme se vydali do lesa, kde na nás čekaly další zajímavé úkoly: pomocí lupy děti objevovaly život v lese, hledaly stopy zvířat, stavěly domečky z přírodnin, škrabkou oškrabávaly klacíky. Ve vytvořeném mraveništi, se seznámily s prací mravenčí královny, průzkumníka, zásobovače a stavitele. Následně si to na vlastní kůži vyzkoušely.

Po večeři byly děti odměněny malým dárečkem, diplomem, sladkostí a pohlednicí od rodičů :)

Čištěním zoubků a pohádkou jsme úspěšně ukončili dnešní den a uložily spokojené děti do postýlek.

P.S.: Ve 22:00 již všechny děti sladce oddychovaly :) což bylo o 2 hodiny dříve než předchozí den

Klidnou a spokojenou noc přejí učitelky Ž. a G. :)

 

Několik málo fotek zde a zde

Cesta | 03.03.2019 | zobr: 134x

Milí rodiče. Jsme na místě :-). Teď se ubytujeme a půjdeme se najíst . 

Cesta do Podmitrova | 03.03.2019 | zobr: 108x

Milí rodiče, ještě hodinu a jsme na místě. Dětičky nespinkají a pořad se ptají ,,Kdy už tam budeme ?” :-). Až dorazíme na místo napíšeme .

Lyžování s Malinou | 15.01.2019 | zobr: 141x

Lyžování s Malinou
     Už uběhl rok od doby, kdy se děti z naší mateřské školy učily jezdit na lyžích na malém “plácku“ sněhu a kolem se zelenala tráva. V letošním roce zima nezahálí a naděluje hromady sněhu  Smějící sea to je fajn.

      Naší malí lyžaři se nasoukali do lyžařského oblečení, nasadili si přilby i lyžařskou obuv a vyrazili do Kempalandu v Bukovci, kde je přivítali usměvaví instruktoři lyžování. Po rozdělení do družstev, které si společně pojmenovali třeba Sluníčka, Sněhuláci nebo Tygříci, se všichni pořádně protáhli, rozcvičili a pak se rozprchli na svah.
     Musím říct, že instruktoři s dětmi pracují s velkou trpělivostí, různě děti povzbuzují, motivují a hravou formou je vedou ke zvládnutí základů lyžování. Však už v pondělí většina družstev vystoupala lanem na kopec a sjížděla dolů a v úterý děti, které již dokážou dělat obloučky a zabrzdit přešly na náročnější svah, na něhož vyjely pásem a při jízdě dolů prohlubovaly své schopnosti.

Mrkněte se, jak se dětem na kurzu daří S vyplazeným jazykem

Provoz | 10.12.2018 | zobr: 140x

Stravné | 07.12.2018 | zobr: 118x

DNE 14. a 17.  12. 2018 (Pá, Po)

JSOU VÝBĚRY STRAVNÉHO PR

v době  od  7.30  do  14.30 hod. v kanceláři vedoucí ŠJ v budově školy

 

Z organizačních důvodů žádáme zákonné zástupce, aby zvážili možnost hradit stravné bezhotovostní formou prostřednictvím Svolení k inkasu. Formulář je k dispozici na stránkách školy anebo v kanceláři vedoucí ŠJ.

Ivana Škripková, vedoucí ŠJ

Pozvánka | 29.11.2018 | zobr: 168x

SRDEČNĚ VÁS ZVEME NA VÁNOČNÍ TVOŘIVOU DÍLNU

KDY?                    ve čtvrtek 6. 12. 2018

 V KOLIK?             od 15,30 hod., na akci je nutné se zapsat nebo nahlásit telefonicky uč.

 KDE?                    ve třídě Broučků

 CO S SEBOU?    30,-Kč na materiál potřebný k výrobě 1ks vánoční

                             dekorace, kterou si odnesete domů + manikúrní

                              nůžky

 CO BUDETE S DĚTMI TVOŘIT ?   

  • vánoční dekoraci pro ozdobení Vašeho"bydleníčka" 
  • vánoční ozdůbky, kterými pro změnu budet zdobit vánoční stromeček v MŠ

Nezapomeňte vzít s sebou také dobrou náladu :-)

Akce v prosinci | 29.11.2018 | zobr: 167x

Zde se můžete podívat, jaké akce budou v prosinci: 

Broučci - zde

Sluníčka - zde

stránka: 123

KONTAKT:

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Habrová 249

739 61 TŘINEC

  

Tel.:558 993 627
       730 575 887

Kuchyň:558 993 628

mshabrova@seznam.cz

 

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki