Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality

Aktuality

Indiáni jedou | 22.06.2017 | zobr: 28x

Rozloučení s předškoláky

V pátek 16. 6. 2017 jsme se sešli ve školce, abychom se slavnostně rozloučili s našimi předškoláky, kteří po prázdninách nastoupí do 1. tříd. A také proto, aby děti složily zkoušku odvahy tím, že ve školce přenocují. Tentokrát v indiánském stylu.

Odpoledne dorazili naši indiáni a indiánky i se svými indiánskými rody, všichni slavnostně ustrojeni. Vystoupení se malým indiánům moc povedlo a taneček „Indiáni jedou“ si zatančili i s ostatními členy kmene. Po vykouření dýmky míru a pronesení slibu byli všichni pasováni dešťovou holí na školáky a školačky. Počasí nám sice nepřálo, ale my jsme si nenechali zkazit náladu a s dalším programem jsme si hravě poradili. Párky jsme ohřáli v kastrůlcích a chutnaly náramně. Také soutěžit s ostatními členy kmene se dalo ve školce. Indiáni chytali ryby, krotili mustangy a hbité kánoe přepravovaly malé indiány. Ještě společná indiánská rozcvička „RAM – SE- SE“, dárky pro náčelníky rodů a už jsme poslali všechny starší členy kmene domů.

Pak teprve začala indiánská zábava. Ve školce se objevila indiánka Máňa, dvojče naší indiánky Táni. A tahle indiánka nám přinesla zmrzku, ale i dopis, který nám poslal sám Vinnetou. Abychom našli poklad, museli jsme splnit šest úkolů, přesně tolik, kolik je indiánům let. Nejdříve bylo vždy třeba najít dopis s úkoly a mapou a rozluštit tajný kód. Ale všechno se nám dařilo, úkoly jsme plnili a některé nás hodně bavily. Asi nejzajímavější bylo smlouvání a výměna fazolek za různé dárky, tentokrát už u indiánky Táni. A pak nastalo hledání pokladu. Nebylo to lehké, mohl být ukrytý kdekoliv ve školce. Ale naši šikovní indiáni si poradili a poklad po chvilce objevili. Dárky bylo třeba hned i vyzkoušet!!! A stříkání vodou nás hodně, hodně bavilo!!!!!

Ještě jsme si vyrobili indiánský lapač zlých snů a pak už nás čekala noční stezka odvahy. Nejodvážnější indiáni šli sami, někteří s kamarádem nebo se starší indiánkou, po stopách až k totemové listině, kde bylo třeba se podepsat. Všechno jsme zvládli, i když vzhůru jsme byli dlouho do noci - náčelníci rodů nám snad prominou :).

Indiánské nocování ve školce se nám moc líbilo!!!!!            Foto zde.

        

Školné a stravné | 07.06.2017 | zobr: 373x

VÝBĚRY PRO MĚSÍCČERVEN 2017

PROBĚHNOU VE STŘEDU 14. 6. 2017

STRAVNÉ         od 7. 00 - 15. 00 hodin

ŠKOLNÉ           od 12. 15 - 15. 45 hodin

Dodržujte, prosím, stanovenou dobu.                              Děkujeme za pochopení :-)

Výsledky zápisu do MŠ | 05.06.2017 | zobr: 31x

Rozhodnutí o přijetí k předškolnímu vdělávání

do mateřské školy Habrová 249, Třinec

pro školní rok 2017/2018 zde.

Zápis do mateřské školy
pro školní rok 2017/2018
proběhne ve dnech 9. - 11. 5. 2017

Úterý     9. 5.       8.30 – 15.00 hod.
Středa 10. 5.     10.00 – 15.00 hod.

Čtvrtek 11. 5.     10.00 – 14.30 hod

9. 5. - Den otevřených dveřív době
          od 9.30 – 11.00 hod.
        - v 9:00 pohádka pro děti
, poté prohlídka

          prostor MŠ

Bližší informace týkající se zápisu naleznete zde.

Kritéria pro přijímání dětí k předšk. vzděl.
zde. 


Důležité tiskopisy potřebné k zápisu do mateřské školy, které si můžete vytisknout, vyplnit předem a nechat potvrdit pediatrem, ke stáhnutí níže:

K zápisu dítěte vezměte s sebou občanský průkaz a rodný list dítěte.

S platností od 1.9.2017 bylo schváleno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy povinné předškolní vzdělávání pro dítě, které dosáhne pátého roku věku, do zahájení povinné školní docházky (§34, odst.1 školského zákona). Přečtěte si, prosím, informační materiál pro rodiče, který zpracovalo MŠMT.

Informace o povinném předškolním vzdělávání - zde.

Obecně závazná vyhláška č. 1/2017 O školských obvodech
základních škol a mateřských škol zde.

Velikonoční tvoření | 07.04.2017 | zobr: 74x

Kreativní velikonoční dílničky

Ve čtvrtek 6. dubna odpoledne se konaly v prostorách ZŠ Kaštanová „Kreativní velikonoční dílničky“ pro děti a rodiče ze základní školy i z mateřských škol Habrová a Sosnová. V dílničce naší mateřské školy si děti vybarvovaly papírové zajíčky a kuřátka, vyráběly ovečky z papíru a vaty, ale také se mohly naučit plést pomlázku z vrbových proutků. Tvoření se dětem líbilo a o pletení karabáčů byl velký zájem ze strany dětí i rodičů.

Koukněte se...

Řemeslné hry | 06.04.2017 | zobr: 63x

Mezinárodní řemeslné hry

Ve čtvrtek 6. dubna jsme se s předškoláky zúčastnili „Mezinárodních řemeslných her“ v areálu SOŠ TŽ Třinec Kanada. Krtek se zajíčkem a žabkou nás vesele vítali hned při příchodu do školy. Pro děti byly připraveny různé hry, ve kterých si ověřily svou zručnost. Také si zastřílely pukem na bránu v koutku třineckého hokeje. Ohýbáním plechu podle instrukcí si vyrobily slona. Chvilky čekání si zpříjemnily sledováním „Krtečkových příhod“, které se zde promítaly. Pro vzpomínku na tyto hry si děti odnesly domů trička s logem her, balónky, spoustu upomínkových dárečků i malé občerstvení. Hry byly pro naše předškoláky zajímavým zpestřením.

Foto zde

Hitrádio Orion ve školce | 21.02.2017 | zobr: 110x

HITRÁDIO ORION

"Rada starších" z MŠ Habrová bude odpovídat na záludné otázky v HITRÁDIU ORION v týdnu od 13. března 2017, v čase od 6.00 do 9.00 hodin a v krátkých upoutávkách během celého týdne. Těšíme se, až se uslyšíme!!!

Foto zde

Pohoda - domov pro seniory | 06.02.2017 | zobr: 247x

Návštěva domova pro seniory „POHODA“ v Třinci trochu jinak
Všechno to začalo nabídkou návštěvy domova pro seniory ze strany maminky, která pracuje v tomto zařízení. Nešlo však o uspořádání představení dětí MŠ pro místní klienty,
ale naopak klienti si připravili aktivity pro děti.
Na návštěvu se opravdu všichni těšili. Byli jsme mile přivítáni zaměstnanci domova

a hned při vstupu do společenské místnosti na všechny dýchla vánoční atmosféra – stromeček, hudba i výzdoba.  Sotva se děti rozhlédly, byly vyzvány k pomoci při zdobení dalších stromečků. Babičky dětem podávaly ozdůbky a děti je s radostí upevňovaly na větvičky. Pak přišly na řadu řetězy a bylo hotovo. Protože se vše povedlo, stromečky byly rozsvíceny a my jsme si společně se seniory zazpívali koledy, pár známých písní a děti přednesly několik básniček. Potěšilo nás, že některé básničky babičky znaly a říkaly s dětmi. Možná, že mají malá vnoučata, od kterých se je naučily.
Po té následovalo překvapení a to takové, že všechny děti dostaly papírové postavičky Mimoňů, džusíky a krásné ručně šité polštářky. Sovičky, autíčka, kočičky, ptáčky – děti nevěděly, který si mají vybrat. Ani my jsme ve školce nezaháleli, vyrobili jsme zápichy „sovičky“, které děti jako malé poděkování seniorům rozdaly. Všem zářily úsměvy na tvářích, jak byli potěšeni. Nakonec si odvážlivci zahráli na „mumie“, které omotávali toaletním papírem. V průběhu pobytu v domově pro seniory si děti mohly vybarvovat připravené omalovánky, seznámit se s králíkem, pohrát si v koutku pro děti nebo ochutnat dobrůtky z pohoštění, které bylo pro ně nachystáno.
Ještě než jsme odešli, dostali jsme pohádku od jedné zde žijící babičky, kterou sama napsala. Plni zážitků a se štěbetáním jsme se vrátili zpět do mateřské školy. A co polštářky? Nezůstaly ležet ve skříňkách, děti si je vzaly na lehátko a mnohé na nich usnuly.
Tímto bychom chtěli poděkovat zaměstnancům domova pro seniory i jejich klientům za příjemně strávené dopoledne a milé dárky pro děti.

Foto z akce najdete zde.

Smíšek | 23.01.2017 | zobr: 114x

Hladový liščí ocásek

Dnes nám divadélko „Smíšek“ přivezlo pohádku o lišce, která hledala potravu pro sebe a svá mláďata. Marně ji hledala v lese u zvířátek. Pochutnala si až na jitrnicích řezníka Špejličky. Konec dobrý, všechno dobré. Liška bude řezníkovi pomáhat s úklidem a řezník Špejlička  zato lišce i s mláďaty zajistí potravu a bydlení.

Foto zde

Lyžování s Malinou | 13.01.2017 | zobr: 100x

Lyžování s Malinou
V pátek 13.1. po návratu z posledního dne lyžařského kurzu zněla šatnou tato slova:"Dneska je fakt super den...", což vykouzlilo úsměv na mé tváři a ujistilo mě, že ty čtyři dny tréninku nebyly pro děti pouze námahou, ale také zábavou. Od úterý děti pilně trénovaly na závěrečné "závody", které je čekaly v pátek. Každý den po rozdělení dětí do skupin si všichni společně zábavnou formou zacvičili a pak pilně trénovali jízdu lanem nahoru, sjezd  se zatáčením, zabrždění a ti šikovnější přešli na prudší svah, kde jezdili pomou na kopec a sjížděli dolů ve vláčku za instruktorem. V pátek se na malé závodníky přišli podívat rodiče a na vlasní oči viděli, co se děti dokázaly za těch pár dnů naučit. V cíli si každý plácl s maskotem "obrovskou malinou" a za odměnu všichni dostali diplom a malé pouzdro na památku. U školky děti čekalo slavnostní přivítání "sportovců", kde nesměl chybět přípitek šampaňským ani medajle, kterou pro děti vyrobila p. Novotná jako zástupce srdužení rodičů. Za dobrůtky moc děkujeme :-)

Jak se dětem dařilo můžete vidět zde.

stránka: 1234

KONTAKT:

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Habrová 249

739 61 TŘINEC

  

Tel.:558 993 627

Kuchyň:558 993 628

mshabrova@seznam.cz

 

Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki