Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
Aktuality

Aktuality

Výlet | 18.05.2019 | zobr: 3x

Výběr školného | 17.05.2019 | zobr: 145x

VÝBĚR ŠKOLNÉHO
                            NA MĚSÍC KVĚTEN 2019

PROBĚHNE VE ČTVRTEK 23. 5. 2019

v době od 12.15 – 15.30 hod. (v kanceláři vedoucí uč. MŠ)

 

 Prosím o platbu v řádném termínu a o dodržení stanovené doby

                                                                                                        Děkuji :-)

Zápis do MŠ | 26.04.2019 | zobr: 18x

Zápis do mateřské školy 
pro školní rok 2019/2020
proběhne ve dnech 13. - 14. 5. 2019 

Pondělí     13. 5.       7.00 – 15.00 hod.
Úterý         14. 5.       9.30 – 15.00 hod.

13. 5. - Den otevřených dveří v době
                    od 9.30 – 11.00 hod.
          - v 9:00 pohádka pro děti
, poté prohlídka 

             prostor MŠ

Bližší informace týkající se zápisu naleznete zde.

Kritéria pro přijímání dětí k předškolnímu vzděl. 
zde. 


Důležité tiskopisy potřebné k zápisu do mateřské školy, které si můžete vytisknout, vyplnit předem a nechat potvrdit pediatrem, ke stáhnutí níže:

K zápisu dítěte vezměte s sebou občanský průkaz a rodný list dítěte.

S platností od 1.9.2017 bylo schváleno Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy povinné předškolní vzdělávání pro dítě, které dosáhne pátého roku věku, do zahájení povinné školní docházky (§34, odst.1 školského zákona). Přečtěte si, prosím, informační materiál pro rodiče, který zpracovalo MŠMT.

Informace o povinném předškolním vzdělávání - zde.

Obecně závazná vyhláška č. 2/2018 O školských obvodech
základních škol a mateřských škol zde.

Velikonoční dílny | 25.04.2019 | zobr: 19x

Velikonoční dílny se letos vydařily. Do našeho koutku zavítali kamarádi z mateřských škol i ze základní školy, kde si vytvořili krásné čelenky "zaječí ouška" nebo veselé kuřátko na špejli.

Foto z akce zde. 

Moc děkujeme maminkám p. Lyskové, p. Lazarové a p. Liberdové, které upekly moc chutné zákusky k prodeji :-)

 

Velikonoční dílny | 09.04.2019 | zobr: 22x

Odjezd | 07.03.2019 | zobr: 43x

ODJEZD A PŘÍJEZD

Autobus bude v Podmitrově přistaven v 9.00hod, plánovaný odjezd je stanoven na 9.30hod.

Příjezd by měl být k 7.ZŠ na parkoviště kolem 13.30hod.

Když budeme ve Frýdku - Místku, pošleme SMS zprávu

Věříme, že tentokrát to klapne Mrkající. Pro navigaci použijte šipky vlevo a vpravo.

4. den | 07.03.2019 | zobr: 41x

4. den

Ráno jsme se sešli opět v herně, kde už na nás čekaly lektorky Bára s Janou. Po přivítání a zpěvu mravenčí hymny jsme si protáhli při rozcvičce celé tělo. Také nás navštívila „Beruška“, která se uzdravila „zázračnou“ vodou ze studánky, kterou jsme přinesli předchozí den. Potom si Ferda s Beruškou a dětmi povídali o motýlech, ukázali jim obrázky barevných motýlů a jejich vývoje. Aby si to děti mohly lépe představit, zahrály si pohybovou hru „Na motýly“, která se hrála vždy ve dvojicích a úkolem dětí bylo najít vždy k sobě stejný protějšek (vajíčka, housenky, kukly, motýly). Nakonec si děti mohly vyrobit své vlastní motýly z ovčí vlny.

Poté jsme se přesunuli na hřiště, kde se děti vyřádily na průlezkách, houpačkách a lanovce.

Následně byly děti rozděleny do skupin podle svých barevných šátků a plnily další zajímavé úkoly, jako např. „Oprava louky“, kdy byly rozděleny do skupin po 3-4 a jejich úkolem bylo doběhnout ke stanovišti své barvy, vzít obrázek, vrátit se zpět a postupně skládat „louku“ z částí obrázků, které postupně přiřazovaly na stejná čísla a písmena. Podle pokynů hledaly na obrázcích různé květiny, motýly a pavouky, za které byly odměněny body.

V další aktivitě si děti vyslechly příběh „O housence, která si pletla kabátek“. Děti se seznámily s různými druhy larev a kuklí, které si mohly prohlédnout na obrázcích, a jejich úkolem bylo běžet k obrázku živočicha podle slovního popisu.

Před obědem nás ještě čekala menší procházka do lesa, kde děti mohly „vyzdobit“ podle své fantazie les, kdy z přírodnin sestavovaly různé motýly a domečky.

Odpoledne si děti mohly prohlédnout strašilku a pakobylky a ty nejodvážnější si je položily na ruku.

Poté jsme se vydali k místní zřícenině hradu, kde na děti čekal další úkol v podobě hledání „bramborových“ zvířátek. Cesta vedla lesem, při které si děti vyzkoušely své pohybové dovednosti.

Po návratu zpět k penzionu, se děti dozvěděly, že naši „Berušku“ chytila do svých sítí velká „pavoučice“ a osvobodit ji mohou pouze splněním 5-ti úkolů.

A jak už jistě víte, „naše“ děti jsou velice šikovné, úkoly splnily a berušku osvobodily. Ta se jim odvděčila truhličkou, ve které měly dárečky.

Večer jsme si s dětmi promítali na zeď fotky z celého pobytu, což se jim velmi líbilo a byly nadšené, že jsou v „kině“ J

A na závěr dnešního dne, čekalo na děti ještě jedno překvapení, čímž byla diskotéka.

Jak si děti dnešní den užily, si můžete prohlédnout zde

 P.S.: Balení bylo opravdu hektické, proto prosíme rodiče, aby byli shovívaví a nedostali šok, až otevřou dětem kufry. Pokud najdete mezi věcmi něco, co jim nepatří, přineste to, prosím, do MŠ.

Děkujeme za pochopení.

 

 

3. den | 06.03.2019 | zobr: 60x

3. den   "Výlet ke studánce"

Dneska jsme šli na výlet. Beruška nám totiž onemocněla a děti napadlo, že bychom mohli zajít ke studánce pro zázračnou vodu :) Čekala nás dlouhá cesta lesem, blátem :). Jak jsme asi vypadali uvidíte na fotkách :). Během cesty jsme hráli hru na "rezavé mravence". Když zazvonily rolničky, děti se honem musely schovat za strom, aby je nešlo vidět. U studánky jsme nabrali vodu do skleničky a na zpáteční cestě jsme si vyráběli "voňavky ". Do plasových kelímků sbíraly vše, co našly v lese (mech, šišky, lišejníky, jehličí ). Pak chodiliy za kamarády a nechávaly jim své voňavky čichat. To byla nádherná vůně. A abychom náhodou nebyli ještě někteří čistí, na louce hráli hru "Mravenci a pavouk". 

Odpoledne děti dostaly vstupenky (červené kolečka), se kterými mohly vstupovat na připravená stanoviště : chůze ve dvojicích poslepu, kdy jeden má zavázané oči a druhý ho vede, pozorování hmyzu, stavění vyvojového puzzle, vybarvování omalovánek, stavění tangramů nebo libovolných obrázků z geometrických tvarů, chůze po špalíkách, prohlížení knih s Ferdou Mravencem, skládání těla mravence z částí, stavění věží ze špalíků.

Protože jsou dětičky hodně šikovné, začaly se nám hromadit a zárověň také ztrácet odměny :), nadešl ten správný čas ozdobit si batůžek, který nám ušila paní učitelka Dáša. 

Stejně jako každý večer jsme dětem rozdaly pohlednice, na které už netrpělivě čekaly, odměny, sladkosti...

Po večeři jsme se vydali s dětmi na "zříceninu", která se nachází nedaleko našeho penzionu. Jelikož už byla venku tma, děti se proměnily na "světlušky" a na cestu si svítily baterkami a "svítícími autíčky", které dostaly jako odměnu.

V cíli nás čekaly obrázky soviček, dozvěděli jsme se nějaké zajímavosti a poslechli si jejich zvuky. Cestu zpátky nám ukazovali "svítící netopýři" a z různých koutů nás pozorovaly oči zvířátek, které děti poznávaly podle popisu pod obrázkem.

Všechny děti musíme moc pochválit :) , a i když byla venku už pořádná tma, děti byly odvážné a cestu zvládly.

Pak už nás čekalo "jen" sprchování dětiček, čištění zoubků a čtení pohádky.

A jak děti usly po "chodícím dni" si můžete prohlédnout na fotkách :)

P.S.: Jen tak pro pobavení, pár hlášek od Vašich dětí:

* "Dneska byl chodící den."

* "Jsou tady medvědi? Ne. Oni spí zimním spánkem."

* "Pomůžu ti spadnout."

 

2. den | 05.03.2019 | zobr: 72x

2. DEN

Druhou noc máme za sebou. Tentokrát dětičky usly celkem brzy a asi se není čemu divit. Program zde je pestrý a plný různých aktivit. 

Po vydatné snídani na nás čekala pohádka z knihy "Ferda Mravenec" o Chroustíkovi s dramatizací a vysvětlením jeho života. Poté jsme si ho vyrobili a venku nás lektorky přivítaly hrou. V tůňce žily zvířátka, které děti lovily. Jelikož ve vodě se nedá dýchat musely zatajit dech a na znamení vyběhnout do tůňky pro zvířátko podlepené barevným papírem podle předem určené barvy. Aby hra nebyla stejná a děti bavila měly vyměnit velký obrázek stejné barvy za obrázek stejné barvy, ale v menší verzi nebo přinést obrázek např. s modrým podkladem. V lese nás čekala hádanková hra. Lektorka Jana přečetla hádanku a děti na ni musely najít odpověď ukázáním na obrázek. Lovily také zvířátka podle obrázku, který jim byl ukázán. Byly moc šikovné a hodné. 

Odpoledne jsme šli hrát hry do lesa kde pro ně byly připraveny cesty. Musely jít podle stop, které dostaly na obrázku a na konci cesty je čekal obrázek toho zvířátka po jehož stopách šly.  Hra je moc zaujala a někteří, i když už měli všech pět zvířátek, ji šli znova :-). Po ukončení této hry si už pak v lese mohly hrát s čím chtěly. Někteří vařili oběd z přírodnin, jiní škrábali klacíky škrabkou nebo stavěli z kamení, které si v lese našli, domy, hrady. Další běhali po lese a nasbírali velkou hromadu šišek. Naše dětičky jsou prostě vynálezavé a užásné. Po ukončení her na nás čekala teplá večeře a pak hurá na vybarvování omalovánek a hračky, které jsme si přivezli ze školky. 

A jako každý večer děti dostaly za zvládnutí noci, dne, her a všeho co se tento den stalo diplomy, dárečky, sladkosti od rodičů, nálepku na záložku  Ferdy do knihy  a díky tomu ví, že už jen tři noci a jedeme domů. Mohu s velkou radostí říct, že se najdou děti, kterým se domů údajně nechce .-).  Ještě jsem zapomněla na krásné pohlednice od Vás rodičů, které vždycky mooooc potěší a vykouzlí úsměv na tváři. 

Na toto všechno se můžete podívat 

stránka: 123

KONTAKT:

MATEŘSKÁ ŠKOLA

Habrová 249

739 61 TŘINEC

  

Tel.:558 993 627
       730 575 887

Kuchyň:558 993 628

mshabrova@seznam.cz

 

 

http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki