Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Lenka Puczoková, třídní učitelka

ROZVRH HODIN 8.3. - 12.3.2021

 

Vážení rodiče a mojí milí žáci, 

v pondělí 8.3. se musíme opět vrátit k on- line výuce. Budeme opětovně používat MS Teams, tak jako na podzim loňského roku. Pozváka vám bude vždy zaslána emailem. Pokud máte MS Teams stále nainstalované, naplánované hodiny se vám ukaží v kalendáři. 

Rozvrh hodin na příští týden naleznete ZDE

Během on-line výuky je probíráno učivo učitelem dle tematických plánů daného předmětu vždy pro konkrétní týden. Práce "na doma" (domácí úkoly) jsou zadávány týdně (www odkaz třídy) a denně při online výuce. 

Klasifikace probíhá vždy při online výuce a podle odevzdaných úkolů. Při hodnocení je přihlíženo k aktivitě žáků. 

Pokud se nebude moci žák přihlásit k on – line výuce, je nutno ihned rodičem (zákonným zástupcem) písemně dítě omluvit na email lenka.puczokova@7zstrinec.cz

On-line (distanční) vzdělávání je pro žáky povinné!

L.P.

Co jsme ještě stihli v únoru...

Jak už bohužel všchni víme, po jarních prázdninách se k prezenční výuce nevrátíme ani my. Jsem moc ráda a vděčná, že jsme se díky naší malotřídce mohli všichni od vánoc ve škole pravidelně potkávat a že jsme v rámci možností zažili spoustu zajimavých věcí, prožitkových dní a taky trochu legrace :-). 

Než jsme se před prázdninami rozloučili, stihli jsme vyhodnotit naše projektové práce, zadané v rámci skupin a také jsme se ve čtvrtek 18.2. zúčastnili dalšího nádherného prožitkového dne s paní učitelkou Liou. 

Na fotkách níže si můžete prohlédnou naše projekty na téma vesmír a lidské tělo a také fotografie z poseldního prožitkového dne, který se nesl ve vůní bylinek. 

Doufejme, že se situace co nejdříve uklidní a budeme se moci společně opět potávatt ve škole. Těším se na vás apoň v oniline prostředí. 

L.P. 

    

   

 

Prožitkový den – Kouzelný kamínek

V pátek 22.1. jsme se s naší třídou zúčastnili dalšího, v pořadí již třetího prožitkového dne, tentokrát na téma Kouzelný kamínek.

V první části hodiny, jsme společně přemýšleli, co je to krystal, co umí a co nás napadne, když se vysloví slovo krystal. Myšlenky jsme společně zaznamenali tabuli a následně se věnovali připraveným aktivitám. Četli jsme si o krystalech, jejichž názvy byly spojeny s tvrdými souhláskami. Následně jsem se rozdělili do dvou skupin, hráli krystalové pexeso, kde kromě názvu byly informace o nalezišti a vyzkoušeli si své znalosti pomocí testu. Žáci v obou skupinách se zapojili do všech připravených aktivit s nadšením. Po testování našich znalostí, jsme pracovali na myšlenkových mapách, spojovali a doplňovali chybějící informace o krystalech.

Po aktivitách v naší třídě se žáci opět přemístili do literární učebny, kde si poslechli příběh, pracovali s informacemi a hledali krystaly.

Všichni žáci projevili velký zájem o naleziště krystalů, a tak jsme pomocí map a globusu společně hledali různá místa na světě, kde se dané druhy krystalů nacházejí. Zjistili jsme, kde je Tanzanie, Botswana nebo Brazílie.

Už teď se těšíme na další prožitkový den a chceme moc poděkovat na skvělou organizaci. 

    

   

   

Zimní radovánky 

Ve čtvrtek 14.1. a v pátek 15.1. nám konečně nasněžilo a mohli jsme se s dětmi naší třídy vydat ven a řádit ve sněhu. Z důvodu všech nařízení bych s dětmi ráda chodila ven, co nejčastěji, pokud počasí dovolí. 

Jak vidíte na fotkách níže, děti si venkovní tělesnou výchovu opravdu užívají plnými doušky. Proto bych vás rodiče chtěla požádat, aby děti chodily do školy oblečené na venkovní aktivity nebo si nosily věci na převlěčení, aby si radovánky ve sněhu opravdu užily. A také bych chtěla požádat o případné sbalení náhradního oblečení (ponožky, spodní prádlo, nějaké tepláky). 

Předem moc děkuji za spolupráci a pochopení. 

Třídní učitelka Lenka P. 

 

    

    

Prožitkový den – PTÁCI V ZIMĚ

 

V pátek 8. ledna jsme se opět celá třída zapojili do krásného projektu a užili si projektový den nebo by se také dalo říct prožitkovou pedagogiku. Téma bylo tentokrát: PTÁCI V ZIMĚ.

V první části dne jsme si pustili videa o našich ptácích, jak se o ně v zimě starat, jak je správě krmit a hlavně, které vlastně ptáky u nás můžeme v zimních měsících vidět a pozorovat. Pokusili jsme se naučit hlavní znaky a rozdíly našich ptáků a také rozdíly mezi samci a samičkami. Následně jsem se vydali za školu na okraj lesa, abychom si nasbírali větvičky a přírodniny pro další část dne.

Další část byla kreativní. Žáci celé třídy se zapojily do vybarvování (dle přesných instrukcí a obrázků) a stříhání ptáků a také do výroby stromu a 3D obrázku. Použily jsme větvičky, které jsem společně nasbírali a následně tvořili a tvořili a tvořili.

V poslední části dne jsme se opět přemístili do literární učebny, kde nás paní učitelka Lea Lorenczyková provedla  krásným příběhem o ptácích a žáci si povídali a pracovali na úkolech.

Už teď se těšíme na další projektový den

L.P.

 

    

   

 

Prožitkový pátek – DELFÍNI

V pátek 11. prosince proběhl u nás ve třídě projektový prožitkový den ve společnosti delfínů. Žáci celý den strávili ve společnosti těchto překrásných a inteligentních zvířat, které se, ač je to překvapivé velmi podobají lidem. V první části dne jsem zhlédli dokumentární filmy a videa o těchto překrásných savcích, dále žáci v týmech sepsali, co o delfínech vědí, co se dozvěděli nového a které zjištění je překvapilo. Informace čerpali z připraveného pracovního listu a z dokumentárních filmů. Následně si společně na velký papír nakreslili svůj vlastní podmořský svět.

V druhé části dne, jsme se přesunuli do literární učebny, kde na žáky čekal nádherný příběh o delfíni samičce žijící na pobřeží Skotska. Zjistili jsme, jaké máme s delfíny společné znaky a myslím si, že někteří z nás byli opravdu velmi překvapení. Říká se, že delfíni byli původně lidé…..Myslíte, že je to opravdu možné? Zeptejte se svých dětí Usmívající se.

L.P. 

   

   

  

Dopisy a pozdravy babičkám a dědečkům do Domova pro seniory Sosna

 

Jelikož se situace kolem pandemie Covid19 nevyvíjí tak jak bychom si všichni přáli, nemohli jsem se letos zúčastnit naší krásné tradice a jít zazpívat a potěšit seniory v Domově Sosna.

Tak jsme se s všemi žáky naší školy domluvili a napsali jsme babičkám a dědečkům dopisy, nakreslili obrázky a vyrobili drobnosti. Do této krásné aktivity se zapojili opravdu všichni od žáků první třídy až po žáky páté třídy. Dopisy jsme následně vložili do obálek, něco pěkného ještě nakreslili a šli předat zástupkyni Domova pro seniory.

Do přípravy dopisů se naše třída zapojila horlivě a navzájem si pomáhali. Jelikož ne všichni už umíme psát, ne všichni si jsou jistí, jestli dané slovo nebo větu píši správně, a tak jsem velmi šťastná, že atmosféra Vánoc, přátelství a pomoci prošla i naší třídou a všichni si navzájem pomáhali.

Na pátek 18.12. jsme si s pomocí sociálních pracovnic domova, všech pedagogů a hlavně našich žáků připravili ještě malé překvapení. A doufáme, že obyvatele Domova pro seniory Sosna potěšíme a vykouzlíme jim v této velmi těžké době úsměv na tváři.

L.P.

 

   

   

 

16.11.2020

Vážení rodiče a milé děti, 

jak už všichni víte, ve středu 18.11. se naše třída vrací do školy k prezenční výuce. 

Informace k zajištění hladkého návratu a dodržení všech nařízení: 

Rozvrh:

1. tř. a 2. tř.:      pondělí - pátek 8.00 - 11.30 hod 

3. tř.:                 pondělí - úterý 8.00 - 12.30 hod / středa - pátek 8.00 - 11.30 hod 

4tř. a 5. tř:        pondělí - pátek 8.00 - 12.30 hod 

Oběd: 

Na oběd budeme chodit v 11.30 hod. Žáci 4. a 5. tř. , kteří se ve škole nestravují zůstanou s třídní učitelkou nebo vychovatelkou ve třídě a po návratu spolužáků bude pokračovat výuka do 12.30 hod. 

Družina: 

Ranní i odpolední družina bude tak, jak v loňském školním roce na jaře v naší třídě.Třídy se mezi sebou nebudou míchat. Paní vychovatelka pro naší třídu je paní Irena Kubíková. 

Šatna: 

Šatní prostory budou momentálně uzavřeny a žáci se budou převlékat před naší třídou. Ve středu si prosím z šatních skřínek vezměte papuče a následně se s oblečením přesuňte k naší třídě. Přezouvejte se ve vestibulu školy. Před naší třídou budou opět uloženy stoly pro odkládání oblečení a obuvi. 

Pokud počasí dovolí, budeme chodit ven na procházky. 

De nařízení, je také potřeba ve třídě často větrat - prosím zvolte vhodné oblečení, aby vám nebyla zima, ale aby se případně dalo svléknout Mrkající.

UPOZORNĚNÍ: 

Roušky jsou povinné po celou dobu pobytu ve škole, včetně družiny a výuky. Roušky lze sundat pouze při konzumaci jídla nebo dodržování pitného režimu. 

I  přes všechna nařízení a omezení se na vás moc a moc ve středu těším. 

Vaše paní učitelka Lenka 

 

15.11.2020

Rozvrh hodin na pondělí 16.11.2020

 

 

9.30 – 10.00

10.30 – 11.00

11.30 – 12.00

PONDĚLÍ 16.11.

3. TŘÍDA

ČESKÝ JAZYK

2. TŘÍDA

ČESKÝ JAZYK

1. TŘÍDA

ČESKÝ JAZYK

ÚTERÝ 17.11.

STÁTNÍ SVÁTEK – bez výuky

 

 

 

 

 

 

Pozvánky na on-line hodiny zašlu během odpoledne. 

Ve středu se budu na děti moc těšit v naší třídě. Zítra bych vám zde napsala informace k prvnímu dnům ve škole a k aktualizaci rozvrhu. 

Přeji všem rodičům a dětem krásnou neděli a zítra se budu těšit na on-line hodinách. 

L.P. 

 

Rozvrh hodin on-line výuky pondělí 9. 11. až pátek 13. 11. 2020

 

Dobrý den, rovrh hodin naleznete: ZDE

Během on-line výuky se budeme snažit probrat naplánované učivo na tento týden. Domácí úkoly a písanky zadám během výuky, pokud nestihneme danou stránku probrat dle plánu.

Pokud se nebude moct přihlásit k výuce, zadám domácí práce na web stránky třídy.

 L.P.

 

stránka: 123
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki