Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Lenka Puczoková, třídní učitelka

Výlet ZOO Ostrava

V pátek 25.6. jsme se vydali s naší třídou na celodenní výlet do Zoo v Ostravě. I když to tak ze začátku nevypadalo, počasí na tento dne jsme si doslova objednali. Zataženo a 20 stupňů byly naprosto ideální podmínky pro procházku zahradou a pozorování divokých zvířat. Cestovali jsme vlakem, trolejbusem, pěšky a výlet jsme si opravdu užili. V rámci vzdělávání, jsme se setkali u slonů a poslechli si zajímavé vyprávění o těchto okouzlujících savcích. Děti si z blízka prohlédly a osahaly sloní kel a zub a následně porovnávali slona indického se slonem africkým. Následně proběhlo občerstvení a pak také projížďka Safari expresem uprostřed výběhu zvířat. Výlet jsme završili, jak jinak než, nákupem upomínkových předmětů a drobných hraček.

O našem výletu děti napsali:

V Zoo se mi líbilo krásné okolí a hlavně zvířata a nejvíc plameňáci. Bylo mi trošku těch zvířátek líto. Jinak to bylo ok.

Líbili se mi sloni, medvěd a morčátka.

Líbilo se mi, jak se praly opice v pavilonu a jak jsme jeli safari vláčkem a jak kolem nás chodili zvířata. A taky suvenýr shop. Škoda, že jsme nemohli ke kozám.

Mě se líbily žirafy.

Líbil se mi safari vláček a obchod se suvenýry. Nelíbilo se mi, že jsem nemohli ke kozám a nebyl rozchod :-) 

Líbilo se mi, jak jsme měli přednášku o slonech a jak se bily opice.

Cesta byla příjemná, bez žádných problémů a cesta safari vlakem byla pěkná. Ceny byly trochu předražené, zmrzlina za 80Kč. Zvířata byla pěkná, bylo zábavné je pozorovat.

Zoo Ostrava je super Zoo. Je to tam nej. Mě se líbilo, jak jsme měli přednášku o slonech. Je hezké, když si tam ty zvířata hrají.

L.P.

   

   

 

DEN DĚTÍ u nás ve třídě

V úterý 1. června na Den dětí jsem se s naší třídou jeli podívat do Muzea TŽ a města Třinec na výstavu, která je připravena k výročí povýšení Třince na město před 90 lety.

S dětmi jsem se prošli Třincem a jeho historií od roku 1931 až do současnosti. Nahlédli jsme do školy, do domácnosti a zaměstnání v od třicátých do 90 let. Některé „historické“ vymoženosti jako gramofon, telefon nebo hračky děti pobavily a myslím, že přemýšleli nad způsobem života našeho mládí, mladí našich rodičů a prarodičů. Následně jsem se prošli stálou expozicí k Třineckým železárnám a pak měli děti za úkol vědomostní test :-) 

Po návratu do školy jsme si užili skákací hrad, který byl pro děti naší školy připraven na hřišti.

   

   

Venkovní výuka v naší třídě 

Jsme moc rádi, že opět v rámci možností a dodržování všech epidemiologických nařízení se s dětmi můžeme ve škole vídat a opět se vrhnout do procesu učení a vzdělávání se. A abychom netrávili čas jen ve třídě, chodíme pravidelně ven a učíme se na čerstvém vzduchu. Pokud nám to tedy počasí dovolí. 

Na fotografiích se můžete podívat, jak nám to jde, jaká jsme si v výuce vybrali místečka a pozice. Učení venku je radost a aby to jen u toho nezůstalo, na konci hodiny si poběháme, zahrajeme fotbal nebo se prostě jen tak vyhříváme na sluníčku. 

Tak doufejme, že se nám počasí zase brzo umoudří a my se pět budeme moci přemístit ven. 

L.P. 

   

   

Týden bezpečnosti a dopravní výchovy

V týdnu od 26.4 do 30.4. proběhl u nás ve třídě týden bezpečnosti a bezpečného chování na pozemních komunikacích. Prošli jsme se okolí školy a sídliště, pozorovali jsme pohyb na komunikacích a hlavně na křižovatkách a poznávali jsme dopravní značky. Následně se děti pokusili křižovatky a značky překreslit a ukázat, jak se budou na křižovatce jako cyklista nebo chodec pohybovat. Naše zkušenosti jsme následně vyzkoušeli při práci na interaktivní tabuli, kde jsme zkoušeli pravidla silničního provozu na křižovatkách. Děti si vyzkoušely, kdo a proč projede křižovatkou jako první, druhý nebo poslední. Pracovali jsme také na 3D křižovatkách, abychom viděli pohled na danou křižovatku jako řidič nebo cyklista. Nakonec jsme si udělali test pro cyklisty a zhlédli videa a pokyny, jak se máme jako cyklisté chovat.

   

 

DEN ZEMĚ

I když Den Země byl ve čtvrtek 22. dubna, my jsme se do povídání a práce na toto téma pustili v pátek 23. dubna. Celá třída se aktivně zapojila do výrovy kontinentů naší zeměkoule a do nápadů a návrhů, jak můžeme chránit přírodu a naši krásnou zemi. Třídili jsme odpad, opakovali jsme si, jaké druhy popelnic máme a dozvěděli jsme se také o nové popelnici, která se v našem městě objevila. Povídali jsem si jak třídit olej a tím ochránit vodu a přírodu. Celý projektový den se nesl v duchu ochrany přírody a zamyšlení se nad tím, jak my sami můžeme k ochraně přírody přispět. Dívali jsme se na různá dokumentární videa, pracovali na pracovních listech a vyráběli nástěnku s kontinenty. Propojili jsme český jazyk, porozumění textů, výtvarnou výchovu a pracovní činnosti. Více na fotografiích.

   

Milí rodiče,

přinášíme vám informace ohledně organizace otevření školy od pondělí 12. dubna.

Otevření škol je podmíněno testováním dětí dvakrát týdně a my tuto podmínku nemůžeme obejít. Testování bude probíhat - pondělí a čtvrtek.

Děti budou testovány ve škole v literární učebně. Vcházet do literární učebny budou děti přes třídu naproti 1. třídy OT a pódium. Vycházet budou naproti naší třídy.

Test si dítě provede samo - lehkým vytřením nosní dírky - jako by si dloubalo v nose - to se zvládnout dá Usmívající se. U testování budou přihlížet a vyhodnocovat pedagogové ze školy a družiny. Vyhodnocení trvá 15 minut. Svou přítomností pedagogové vytvoří bezpečné prostředí a budeme přistupovat k dětem trpělivě, tak aby se necítily pod tlakem nebo ve stresu.

Družinový provoz bude probíhat od 6:00 do 15:30.

Děti se budou vyučovat:

1.- 2. třída od 8:00 do 11:30

3. třída od 8:00 do 12:30 (pondělí - úterý) a od 8:00 do 11.30 (středa – pátek)

4.- 5. třída od 8:00 do 12:30

POZOR!!! Vstupovat do školy se bude bočním vchodem do OT (z parkoviště po schodech) a naše šatna bude ve vedlejší malé třídě. Pro všechny věci ze skříněk si děti zajdou v pondělí, hned po vstupu přes OT do šaten, vezmou si věci ze skříněk, a vrátí se opět spodem přes OT, požárním schodištěm a půjdou do literární učebny, kde proběhne testování.  

Testovací dny budou: pondělí a čtvrtek – prosíme, aby dítě bylo ve škole minimálně 20 minut před výukou, abychom mohli začít načas.

Prosíme, aby si děti donesly všechny věci potřebné pro výuku a také oblečení na ven (v případě příznivého počasí budeme častěji chodit ven na procházky po lese).

Rozvrhy hodin zůstávají stejné, tak jako před uzavřením škol (upravené, bez hudební a tělesné výchovy). Upravený rozvrh ZDE

Jedna velmi pozitivní zpráva - tím, že splňujeme počet žáků do 75, netýká se nás rotační výuka a děti mohou chodit bez přerušování do školy Usmívající se

Děti jsou od pondělí 12. 4. automaticky přihlášeny na obědy. Jestliže se dítě výuky nebude účastnit, prosím, nezapomeňte si obědy odhlásit do pátku 9. 4. do 12:00.

Stravovat se budeme celá třída v 11.30 hod. Následně žáci 1. a 2. třídy budou odcházet buď domů nebo do družiny. 3. třída (v pondělí a úterý) a 4. a 5. třída bude pokračovat ve výuce do 12.30 hod.

Snažila jsem se zde popsat všechny důležité informace, je možné, že jsem na něco zapomněla, prosím, v případě jakýchkoliv dotazů mě neváhejte kontaktovat. Budu se snažit vám zodpovědět všechny vaše dotazy.

Děti ve škole nemusí mít respirátory, stačí chirurgická rouška.

Věřím, že to společně hladce zvládnemeUsmívající se

Moc se na děti těšíme!

Vaše paní učitelka Lenka Puczoková

Milí rodiče a žáci, 

snad už tento školní rok naposledy vkládám rozvrh hodin  distanční výuky a to na týden od 5.4. do 9.4.2021. 

Rozvrh naleznete ZDE 

Těším se na další on-line setkání s vámi a chtěla bych požádat o zaslání vypracovaných úkolů z minulého týdne. Děkuji. 

Krásný den L.P. 

 

Moji milí žáci a milí rodiče, 

blíží se nám Velikonoce a také velikonoční prázdninny, ale ještě před tím se budeme společně vídat v on-line prostředí a učit se Usmívající se

Rozvrh hodin od 29.3. do 1.4.2021 naleznete: ZDE 

Těším se na vás 

Vaše paní učitelka Lenka P. 

 

Moji milí žáci a vážení rodiče, 

jak už jistě všichni víte, do Velikonoc se ve škole společně nepotkáme a proto budeme i nadále pokračovat v distančním vzdělávání. 

Rozvrh hodin od 22.3.2021 naleznete ZDE 

Těším se na vás v on-line prostředí a chtěla bych vám všem poděkovat za pomoc a spolupráci v této pro nás všechny velmi divné a těžké době. Moc si toho vážím. Děkuji. 

Vaše paní učitelka Lenka Puczoková 

Rozvrh hodin 15.3. - 19.3.2021

Máme tady druhý týden distanční výuky a proto opět vkládám rozvrh hodin ZDE

Chtěla bych také požádat všechny své žáky a žákyně a jejich statečné rodiče, aby mi poslali do neděle 14.3. všechny zadané úkoly. (Úkoly jsou zadané vždy na stránce třídy nebo u 4. a 5. třídy také v chatu v aplikaci Ms Teams. 

Úkoly můžete zaslat na email: lenka.puczokova@7zstrinec.cz nebo na messenger Lenka Guziurová Puczoková. 

Těším se na vás opět v on-line prostředí :-) 

Vaše paní učitelka Lenka 

stránka: 1234
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki