Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

4. a 5. ročník, třídní učitelka Mgr. Martina Kišová, třída IV.

KONZULTAČNÍ HODINY - čtvrtek 10.00 - 10.30 (po předchozí ústní nebo písemné dohodě), lze také domluvit jiný termín

Vítězové třídního kola recitační soutěže Tereza Czudková, Tereza Hulbojová, Denisa Juroszková, Tereza Zelinková a Robert Bilík postupují do školního kola recitační soutěže, které proběhne ve čtvrtek 18. ledna v literární učebně.

Znáš svou rodnou hroudu?

Ve čtvrtek 11. ledna jsme se účastnili knihovnické lekce. Na otázku "Kde je Tvoje rodná hrouda?" žáci odpovídali, že nejen Třinec, ale i Ostrava, Praha, dokonce i Polsko. Prostřednictvím hry Bingo žáci odpovídali na dané otázky o Třinecku, hledali na mapě, zjišťovali význam slov v nářečí, zopakovali si pověsti, pamětí pátrali po Třinci i jeho okolí, rozpoznávali erby okolních obcí.

Dokončili jsme téma PES, kromě hudební výchovy nyní také v rámci různých úloh přírodovědných,vlastivědných, matematických, češtinářských i výtvarných. Fotografie zde.

Poslední předvánoční školní dopoledne jsme strávili různými aktivitami při poslechu koled a vánočních písní. Origami obálky na stromečku jsme naplnili ručně psanými přáními na barevných papírech. Pokračovali jsme ochutnávkou cukroví. Další část dopoledne jsme skládali barevná sudoku, pak jsme řešili i sudoku s čísly, a to různé náročnosti. Končili jsme plní dojmů i cukroví. Foto zde.

V naší třídě máte možnost nahlédnout do různých receptů na cukroví, a to pečené i nepečené. Fotografie zde.

Dne 20. 12. jsme byli na "dni otevřených dveří" na Jubilejní Masarykově základní škole v Třinci. Přivítali nás a rozdělili jsme se na družstva, nejčastěji po pěti, každému družstvu byl přiřazen průvodce - žák školy, který nás provázel. Byli jsme na dvanácti stanovištích a plnili jsme různé úkoly. Jako odměnu jsme dostali sladkost a pití.

Bylo to skvělé. Den otevřených dveří se mi líbil. Našla jsem si nového kamaráda Vojtu. Den otevřených dveří byl úžasný. Líbilo se nám to. Náš průvodce byl dobrý.

Kompilace prací žáků.

Připravili jsme si vlastnoručně vyrobené obálky metodou origami podle obrazového návodu. V pátek jsme si obálky naplnili přáními, která potěšila. Foto zde.

Skupinové učení přetváříme v kooperativní učení

Ve výuce českého jazyka opakujeme stavbu slova v rámci různých skupin, ve kterých má každý žák přesně určený úkol. Fotografie zde.

Vlastním tempem a s vlastní kontrolou se žáci učí matematice.

stránka: 1234
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki