Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

4. a 5. ročník, třídní učitelka Mgr. Martina Kišová, třída IV.

KONZULTAČNÍ HODINY - čtvrtek 10.00 - 10.30 (po předchozí ústní nebo písemné dohodě), lze také domluvit jiný termín

Obvody a obsahu jednoduchých útvarů ve čtvercové síti

Manipulací s klacíky a čtverečky se učíme obvody a obsahy různých útvarů, pomáháme si čtvercovou sítí. Baví nás to. Fotografie zde.

V pracovních činnostech stavíme

z různých konstrukčních stavebnic. Naše stavby jsou různé, z různých materiálů, přesto účelné, originální.

Beseda s kurátorem pro děti a mládež

V pondělí 26. února vedl v naší třídě besedu Mgr. V. Starzyk, pracovník OSPOD v Třinci. Seznámil žáky nejen se základními pojmy, ale i se svou činností a spoluprací s ostatními orgány. Fotografie zde.

Dentální hygiena - fotografie zde.

Na konci ledna jsme v českém jazyce tvořili obrázkovou osnovu nám známých pohádek. Poznáte je také? Zkuste přiřadit: Červená Karkulka, Sůl nad zlato, Tři bratři, Princezna ze mlejna, Sněhurka a sedm trpaslíků, Popelka, Zlatovláska, Krteček a kalhotky, O perníkové chaloupce, Šípková Růženka, Šíleně smutná princezna. Foto zde.

V lednových pracovních činnostech jsme z papírů tvarů čtverce ve skupinách vystřihovali různé tvary podle vzoru, ty jsme následně třídili podle nějakého klíče. Foto z průběhu i výsledek zde.

Stolní hra v pracovních činnostech, českém jazyce a matematice

Začali jsme rýsováním 100 čtverců o dané délce strany, pokračovali vystřihováním a nadepisováním podle vzoru. Někteří z nás už také mají vlastnoručně vyrobený obal. Pokračovali jsme v českém jazyce tvořením slov v propojení s matematikou - počítáním bodů. Aktualizované foto zde.

Vázy a nádoby

Ve výtvarné výchově se žáci 4. a 5. ročníku věnovali nádobám. Nejdříve se inspirovali typickými oranžovo černými keramickými džbány z období antického Řecka. Nakreslili si libovolný tvar džbánu, vybarvili voskovkam a pokryli tuší, do které pak vyškrabávali hrdiny a příšery z řeckých mýtů. V dalším úkolu se pak zabývali problémem, jak pomocí stínování vyjádřit objem, jak to udělat, aby nádoby na papíře nevypadaly ploché, ale trojrozměrné. Výsledné práce ve fotogalerii.

V hodinách tělesné výchovy procvičujeme nejen taneční kroky polky, ale také různé poskoky. Vyzkoušeli jsme si i kruhový trénink. V pátek nás čekají tradiční hry a soutěže.

stránka: 12345
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki