Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

3. ročník, třídní učitelka Mgr. Markéta Hlavničková, třída III.

Divadlo - Komáři se ženili aneb Ze života obtížného hmyzu

Divadelní představení se uskuteční ve středu 22. 11. od 8.30 hodin v KD Trisia, délka představení 55 minut bez přestávky. Po návratu do školy následuje výuka dle rozvrhu hodin.

 Prvouku se učíme ve třídě i v učebně

Pro objevování lesních pater nám stačil pozemek školy. Hledali jsme rostliny i živočichy, kteří se objevují v patru kořenovém, mechovém, bylinném, keřovém a stromovém. Jak se nám badatelství dařilo, můžete si prohlédnout na fotografiích.

Fotografie zde.

Pracovní činnosti v přírodě

V pátek 20.10.2017 jsme využili babího léta a trávili výuku pracovních činností na hřišti školy. Úkolem bylo vyrobit růži z podzimního listí. Komu se práce nedařila, mohl vyrobit z listí hada. Jak se žáčkům dařila, můžete si prohlédnout zde. Pracovní činnosti zahrnují ve svém obsahu také dovednosti spojené s přírodním materíálem, což se nám povedlo splnit.

Návod na výrobu růže z listí zde.

 Objevujeme les, učivo Prv ve 2. a 3. r.

Protože je nás ve spojené třídě hodně, objevujeme zákonistosti lesa na školním pozemku, který částečně les připomíná. Zkoumáme lesní patra, přírodniny živé a neživé, pojmenováváme stromy listnaté a jehličnaté, keře, rostliny, plody. Učíme se o houbách. Už víme, že i jedovaté houby můžeme ohmatat, ukazovat jejich části při pojmenování (plodnice x podhoubí, klobouk, třeň atd.). Více prozradí fotografie - zde.

Prvouka v učivu žáků 2. a 3. r.

Mezi oblasti výuky prvouky patří také doprava v obci a rozbory dopravních situací, které mohou žáky potkat při cestě do školy a ze školy, v okolí bydliště, při jízdě dopravním prostředkem. Jako účastníci silničního provozu jsme zkoumali blízké okolí školy, studovali dopravní značení, hovořili o bezpečných pravidlech přechodu přes cestu i rizikových místech a situacích při cestě do školy. Situaci před školou žáci následně zaznamenali kresbou, viz. fotografie - zde.

Beskydský azimut

Ve čtvrtek 5. října jsme se zúčastnili Beskydského azimutu v třineckém lesoparku. I letos jsme trochu zmokli, ale ta trocha vody nás přece nezastaví! Fotky zde.

Podzim v lese

Je tady podzim! Stromy se barví, ptáci odlétají a zvířata se chystají na zimu. Podzimní přírodu modelovali třeťáci z plastelíny. Jak se jim společné dílo povedlo se můžete podívat zde.

Beskydský azimut, nebo taky ne... aneb Co dělat, když prší?

Na středu 20. září jsme měli naplánovaný tadiční Beskydský azimut. Bohužel, počasí nám nepřálo, a proto jsme zůstali ve škole. Stihli jsme toho opravdu hodně: nakreslit a napsat první stránky do třídní kroniky, vytvořit si plakát s třídními pravidly a dokončit pestrobarevné kamiony na nástěnku, která žáky školy informuje o tom, co se může stát nepozorným cyklistům, kteří přehlédnou nákladní auto. Momentky z výuky zde.

Výstava drobného zvířectva

V pátek 15. září jsme se s žáky vydali do terénu. Zkoumali jsme dopravní a turistické značky, poznávali stromy a keře a další rostliny a také jsme zjišťovali, kolik toho víme o našem okolí - kam vede která cesta, jak se jmenuje nejbližší řeka a kam že to vlastně jdeme? Přece na výstavu drobného zvířectva!  Prohlédli jsme si vystavená zvířátka a nakoupili dárky, sladkosti a kaktusy. V rámci integrované terénní výuky jsme si procvičili prvouku, angličtinu, tělocvik, dopravní výchovu i finanční gramotnost. Mimochodem, víte, jak vypadá nutrie? Foto zde.

Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki