Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

2., 4. a 5. ročník

VESELÉ ZOUBKY

       

V pondělí 4. února 2019 naši školu navštívily školitelky společnosti dm drogerie markt s.r.o. s preventivním programem Veselé zoubky. Žáci se seznámili s funkcí zubů, s názvy jednotlivých zubů, s pojmem zubní kaz, jak vzniká a jak mu předcházet, které potraviny zoubkům prospívají, a které škodí, proč je důležité chodit na preventivní prohlídky, jak často vyměňovat zubní kartáček. Poté byli seznámeni se správnou technikou čištění zubů, kterou si vyzkoušeli na zvětšeném demonstračním modelu zubů. Získané znalosti si ověřili při vyplňování pracovního listu. Domů si žáci odnesli od společnosti DM drogerie markt s.r.o. balíček se zubní pastou, kartáčkem, přesýpacími hodinami na odměření času potřebného k čištění zoubků, samolepky s obrázky správného postupu čištění zubů a žvýkačky bez cukru.

Kočko, kočko kočkatá

kde máš svoje koťata?
Pyšně drápky tasila
a pak zhrurta pravila:
"To vám říkat nebudu"
a šla krmit na půdu.

Kočko, kočko kočkatá!
Co jedla tvá koťata?
"Měla myšku na zelí
a teď leží v posteli." 

    

POLOLETNÍ VYSVĚDČENÍ JE TADY!

Výukový program "Prevence" v interaktivní učebně biologie v DDM Třinec

V úterý 29. ledna jsme navštívili v DDM Třinec interaktivní učebnu biologie. Z široké nabídky výukových programů jsme si vybrali téma „Prevence.“ Lekce byla zaměřena na sportování, úrazy, kontakt se zvířaty, rizikové situace v domácnosti, ve venkovním prostředí… Žáci si povídali o úrazech, které se mohou přihodit nebo se jim přihodily při různých činnostech, v různém prostředí, co se může stát, když se budou chovat neopatrně, nezodpovědně. Žáci se seznámili s poskytováním první pomoci při ošetření odřenin, zlomenin a dalších běžných poranění. Lektor při výkladu využíval modely lidského těla, praktické pomůcky, kterými je učebna kvalitně vybavena. Program se všem líbil, odnesli si spoustu důležitých informací o správné a včasné prevenci, o možnostech předcházení úrazům.

  

ZIMNÍ SPORTY

    Padá chladné, husté peří,                  Hurá, děti, na klužiště,

             konečně už, děti, sněží.                     zamrzlo nám celé hřiště.     

Všechno pokryl bílý sníh,                  Kdo má lyže, lyžuje,

      pojďme jezdit na saních.                   kdo má sáňky, sáňkuje.

      

 

Knihovnická lekce

Kde je Kryšpín?

Knihovnická lekce na příběh Petry Braunové. Proč Kryšpín utekl a kde může být? Kniha se dotýká tématu handicapu a šikany. Odkrývá vnitřní svět „oběti“, jeho myšlenky a rozhodnutí, jak svou situaci vyřeší.

  

       

Nasaďte si rukavice,
přijdou velké fujavice.
A na hlavy čepice,
ty nám přece sluší,
zahřejou nás velice,
nezmrznou nám uši.

  

  

Knihovnická lekce BAREVNÝ SVĚT 

Ve čtvrtek 17. ledna 2019 jsme šli do knihovny na knihovnickou lekci „Barevný svět.“ Na lekci jsme se seznámili s knihami Daisy Mrázkové. Do barevného lesního světa jsme se vydali s malou holkou Kateřinou. Hledali jsme odpovědi na otázky, proč je muchomůrka uplakaná, co znamená mít zelenou krev…   

  

David: Na knihovnické lekci se mi líbilo, jak nám paní knihovnice dávala karty zvířat. A ještě se mi líbilo, jak jsme četli knihu "Neplač,muchomůrko."                                                             

Simona: Dnešní knihovnická lekce se mi líbila a byla o myslivci a jeho dceři a o lese. Ukázali jsme si různá zvířata. Paní knihovnice se nás ptala, jak se cítíme a měli jsme to vyjádřit barvou a já jsem řekla, že se cítím na oranžovou.                                                                     

Šimon: Knihovnická lekce se mi líbila, protože mám rád zvířata. A právě na této lekci jsme se o zvířatech bavili, což mě bavilo.                                                                                                 

Sára: Líbilo se mi, jak jsme přemýšleli, na jakou barvu se cítíme. Jako třeba na žlutou nebo na bílou. Mně se ještě líbilo, jak nám paní knihovnice četla a my jsme museli přemýšlet.     

Daniela: Mně se líbila básnička pro muchomůrku a taky jak jsme přivolali sluníčko.       

Simona: Dnes jsme byli v knihovně na lekci. Povídali jsme si o knížce "Neplač, muchomůrko." Byla o myslivci a jeho dceři, žili v lese a říkali, že mají zelenou krev.                                   

René: Mně se líbilo, jak jsme zpívali, a ještě se mi líbilo, jak jsme četli a jak jsme si povídali.

Vanesa: "Neplač, muchomůrko" jmenuje se ta pohádka a moc a moc se mi líbí.                 

Vojta: Knihovnická lekce se mi líbila, já jsem měl ještěrku. Byla barevná.                     

Elisabeth: Nejvíce se mi líbilo, jak paní knihovnice vyprávěla o muchomůrce. Potom se mi líbila liška. 

MUZIKÁL KRÁL MATÝSEK I.

   

VÁNOČNÍ JARMARK

Předvánoční atmosféru zpříjemnil na naší škole10. prosince 2018 vánoční jarmark. Návštěvníci si mohli zakoupit výrobky s vánoční tematikou, které zhotovili žáci pod vedením svých učitelů.

stránka: 1234
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki