Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

1. a 3. ročník

Zdravé zoubky

4. 2. 2019 nás navštívily pracovnice dm-drogerie, aby dětem připomněly důležitost správné zubní hygieny.

 Foto zde!

ZEMĚ VE VESMÍRU

V lednu jsme s žáky 1. a 3. třídy pracovali na projektu Země ve vesmíru.

Žáci porovnávali velikosti a složení planet, zabývali se otázkou, co způsobuje zabarvení jednotlivých planet. Pracovali ve skupinkách a zjišťovali informace z internetu, společně vytvořili  jednoduchou encyklopedii planet s údaji o velikosti, skupenství, počtu měsíců a zajímavostí o všech planetách sluneční soustavy. S pomocí škrobového papíru a nafukovacích balonků vytvořili maketu sluneční soustavy. Přepočítávali, jak dlouho letí kosmonaut na Měsíc, kolik je to hodin, seznámili se s pojmy astronaut, astrolog, hvězda, planeta, měsíc.

 Další fotky zde!

 

Včely - knihovnická lekce

24. 1. 2019 navštívili žáci 1. a 3. třídy knihovnickou lekci pod názvem Včely. Žáci se dozvěděli mnoho nových informací o životě tohoto hmyzu a prohlédli si knížky s touto tematikou, které má třinecká knihovna pro děti k dispozici. 

                   Foto zde!

   

Pracovní činnosti a práce s hliníkem - ledové květy

V pracovních činnostech se učíme pracovat s různým materiálem. Hliník je kov bělavě šedé barvy vyskytující se v zemské kůře. Ve škole jsme tvořili ledové květy z alobalu. Více se můžete dozvědět z fotografií zde.

 

Návštěva interaktivní učebny biologie v DDM Třinec

9. 1. 2019 jsme se s žáky 1. a 3. třídy ZŠ Kaštanová vydali na prohlídku zbrusu nové interaktivní učebny biologie v DDM Třinec.  Pan Bezecký pro žáky připravil interaktivní setkání na téma "Základy první pomoci, fungování ZZS, hlášení událostí, komunikace s dispečerem." 

 Další fotky zde!

Příroda v zimě v prvouce

K výuce v zimě patří objevování a zkoumání zimní krajiny, výskyt zvířat a ptáků v zimě, poznávání zvířat ve volné krajině a v lese, zimní péče o ně, jejich potrava. Zkoumání zimní přírody jsme začali stopařstvím. Už umíme rozlišit stopu lišky, vrány, veverky, divočáka, myšice lesní, zajíce, srny a bažanta. A také víme, které z nich je predátor, které se živí okusy stromů a keřů, které má rádo hmyz nebo bobule stromů. Více prozradí fotografie zde.

Příběh krále Matýska

  
 
Příběh krále Matýska, který jako dítě začne vládnout zemí s pomocí svých ne vždy příznivých ministrů, Vás určitě vtáhne do děje.

Knihovnická lekce

18. 12. 2018 si paní knihovnice připravila pro prvňáčky knihovnickou lekci "Kolotoč pohádek". Děti si na kolotoči štěstí vybírali známou pohádku, povídali si o ní, plnili připravené úkoly a dvě pohádky si sami zahráli.

 

Plavecký výcvik

Žáci 1. a 3. třídy zdárně dokončili plavecký výcvik a všichni udělali ve svých plaveckých dovednostech veliký pokrok. Na poslední lekci obdrželi žáci plavecká vysvědčení.

 

Těšíme se na Vánoce

Na Vánoce se těší snad všechny děti. Prosinec byl proto ve znamení Vánoc. Připravovali jsme vánoční besídku pro rodiče, vyráběli výrobky na vánoční jarmark, psali jsme dopis Ježíškovi a nakonec jsme nastrojili s prvňáčky stromeček pro zvířátka a nachystali jsme si občerstvení na vánoční párty.

 

  

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki