Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

1. a 3. ročník

Zdravá pětka

Již každoročně se žáci zamýšlejí nad svou životosprávou v rámci projektu Zdravá pětka. Také v letošním školním roce byla tato akce začleněna do vyučování a žáci si hravou formou uvědomili, co je a není zdravé a jak se lépe starat o své zdraví.

Foto zde!     

ČESKÁ REPUBLIKA - MÁ VLAST

V pátek 7. 6. 2019 jsme si povídali o České republice. Zjišťovali jsme, co všechno již o ní víme, jak vypadá mapa ČR, jaká místa, hory, řeky známe. Na co a na koho jsme jako Češi hrdí. Kdo je náš prezident a jaké jsou symboly České republiky. Po celodenní práci jsme vytvořili mapu ČR, která je zároveň naší  myšlenkovou mapou na téma ČR.

  Foto zde!

 

KNIHOVNICKÁ LEKCE -VODA

Ve čtvrtek 23.5.2019 si pro nás paní knihovnice připravila knihovnickou lekci na téma -Voda.

Tato lekce byla zaměřena především na problém znečišťování vod a žáci se dozvěděli mnoho zajímavých a nových informací.

 

Fotky zde!

 

DEN RODIN

V měsíci květnu jsme se s žáky připravovali na Den matek a Den rodin. Povídali jsme si o rodině. Popisovali jsme maminku a tento popis a kresbu maminky jsme zarámovali do vlastnoručně vyrobených rámečků z těstovin a luštěnin. Připravili jsme tak pro maminku pěkný dárek k jejímu svátku.Dětem se výrobky velmi povedly. Foto zde! 

Také jsme připravili vystoupení ke Dni rodin. Foto zde!

DEN S GOLFEM 

20. 5. 2019 k nám do školy přišli instruktoři golfu, aby žáky 3. a 4. třídy naučili základy této hry.

Dětem se akce velice líbila, 2 vyučovací hodiny utekly jako voda a žáci se už těší na pokračování. 

FOTO ZDE!  

DEN ZEMĚ

V pátek 26. 4. jsme s dětmi navštívili program, který město připravilo na třineckém náměstí Svobody ke Dni Země. Žáci se mohli dozvědět mnoho nových informací o přírodě, navštívili mobilní planetárium a mnozí z nich také přispěli hračkou,která poputuje za dětmi na Ukrajinu. Toto krásné, slunečné dopoledne jsme završili úklidem v okolí naší školy.

 Foto zde!

Pracovní činnosti a výtvarná výchova se často ve výuce prolínají. Dnes jsme se venku učili plést věnečky ze smetánek lékařských (pampelišek lékařských). Můžete si prohlédnout na fotografiích (zde), jak se nám dařilo.

TĚŠÍME SE NA VELIKONOCE

Poslední školní den před Velikonocemi jsme věnovali povídání o velikonočních tradicích. V tělocviku jsme hráli různé závodivé hry s vajíčky,v rámci hodin českého jazyka a matematiky jsme řešili  velikonoční úkoly a vyrobili jsme si velikonoční přáníčko. Děkujeme také sdružení SRPŠ za sladké velikonoční překvapení.

 Další foto zde!

 

VE SVĚTĚ ZVÍŘAT

V prvních dubnových týdnech jsme pracovali na projektu Ve světě zvířat. V prvouce jsme se naučili živočichy třídit do jednotlivých tříd a rozlišovat je podle stavby těla a způsobu potravy, v českém jazyce jsme vyhledávali na internetu zajímavé informace o vybraných živočiších, ve výtvarné výchově jsme si je nakreslili a ještě jsme o nich vymysleli pohádku. Venku jsme potom pozorovali bezobratlé živočichy na louce vedle školy a určovali jsme je podle klíče.

 Další foto zde!

PONOŽKOVÝ DEN

I žáci 1. a 3. třídy se připojili ke Světovému dni Downova syndromu, kterému se také říká  Ponožkový den. Ponožky patami k sobě totiž vytvoří chromozom X, který mají děti se syndromem navíc. 

Žáci si povídali o této odlišnosti a zamýšleli se nad tím, jak se těmto lidem žije a co pro ně můžeme udělat. Dále přemýšleli o tom, jestli i oni samotní se něčím neliší od ostatních a jestli je tato odlišnost těší nebo tíží.

Foto zde!

stránka: 1234
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki