Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

1. a 3. ročník

Setkání s Petrem Šiškou

29. 11. 2018 proběhlo v ZŠ Kaštanová velmi příjemné a  milé setkání žáků 3. až 5. tříd s hercem, producentem, zpěvákem, textařem a moderátorem, Petrem Šiškou.

Tento známý třinecký rodák přišel dětem představit svou novou pohádkovou knihu s názvem "Když draka bolí hlava", která byla zároveň zfilmována a nedávno uvedena do kin.

     

Dle wikipedie mandala znamená kruh, magický kruh, kruhová kresba s ornamenty. Mandala je nadkulturním symbolem jednoty a rovnováhy vyskytující se ve všech dobách, kulturách i náboženstvích. V nejširším smyslu jsou mandaly diagramy, které ukazují, jak se chaos stává harmonickou formou.

Třeťáci tvoří mandaly z listí. Podívejte se zde na jejich jedinečné tvary a barevnost.

Halloweenské dopoledne

1. listopadu většina dětí  zůstávala ve škole na halloweenské nocování, děti se na tento den velice těšily, a proto jsme tomu přizpůsobili i dopolední výuku. Žáci pracovali ve skupinkách a počítali halloweenské příklady, vyhledávali v textu halloweenské zajímavosti, vymýšleli strašidelné lektvary, ingredience řadili podle abecedy. Prvňáčci skládali strašidelné obrázky, vybarvovali podle příkladů kotlík pro vaření strašidelného lektvaru, hledali zakleté dýně a četli slova na nich napsaná, vymýšleli halloweenský příběh podle obrázků, se známých písmenek dělali strašidelná písmena. Výsledky jejich práce si můžete prohlédnout při vstupu do školy.

Více fotografií zde!                              

PODZIMNÍ POZNÁVÁNÍ STROMŮ

V rámci učiva prvouky jsme poznávali stromy podle listů a plodů. Žáci pracovali ve skupinách, starší děti pomáhaly mladším!

Fotky naleznete zde!  

ŠKOLA NANEČISTO - MŠ HABROVÁ

22. 10. 2018 navštívili naši třídu předškoláci z MŠ Habrová !

Škola nanečisto | 16.10.2018 | zobr: 82x

Škola nanečisto

Dne 15. 10. 2018 navštívili předškoláci  Mateřské školy Sosnová své kamarády prvňáky ze Základní školy Kaštanová. Toto setkání bylo první z mnoha, které naše škola v rámci tohoto projektu pro předškoláky připravila.

Setkání bylo velice příjemné a uteklo jako voda. Naši prvňáčci se už těší na další návštěvu, tentokrát s předškoláky MŠ Habrová, které se uskuteční v pondělí 22. 10. 1018.

 

Přijel k nám cirkus | 12.10.2018 | zobr: 109x

PŘIJEL K NÁM CIRKUS!

Co se vám vybaví, když se řekne cirkus? To byla otázka pro děti z 1. a 3. třídy, která měla aktivovat žáky k přemýšlení. Na téma "Cirkus" pak probíhal celý pátek 12. 10. 2018 a některé aktivity na toto téma pokračovaly i v následujícím týdnu. Žáci pracovali ve skupinách, prvňáci četli obrázkové věty a porovnávali počty prvků na téma "Cirkus", skládali obrázky a vybarvovali podle čísel, vyráběli klaunské čepičky. Třeťáci vymýšleli slovní úlohy, společně vytvořili básničku, vyhledávali na internetu slova cizího původu, vybarvovali s násobilkou. Někteří již v cirkusu byli a podělili se se svými zážitky. Ti ostatní se těší, že příště, až zase do Třince přijede, půjdou ho určitě navštívit!

Naše sídliště | 04.10.2018 | zobr: 155x

MÁ CESTA DO ŠKOLY

Během vycházky v rámci hodiny prvouky jsme s žáky mapovali dopravní značky v okolí školy. Žáci pracovali ve skupinkách a zaznamenávali značky do plánku sídliště.V další hodině jsme společně vyrobili maketu sídliště s dopravním značením i s domy, ve kterých děti bydlí. Žáci podle této makety popisovali svou cestu do školy.

Beskydský azimut | 04.10.2018 | zobr: 125x

43. ROČNÍK BESKYDSKÉHO AZIMUTU MLÁDEŽE V ORIENTAČNÍM BĚHU 2018

Ve středu 19. 9. 2018 se žáci naší třídy zúčastnili Beskydského azimutu mládeže v orientačním běhu. Všechny děti se na závod moc těšily, počasí nám přálo a pro všechny zúčastněné to byl velmi příjemný zážitek, zvláště pro naše prvňáčky, kteří běželi tento závod poprvé!

Výtvarná výchova, kresba přírodninami 

Fotografie zde.

Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki