Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

1. ročník, třídní učitelka Mgr. Ilona Heczková, třída I.

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ

Příhody Maxipsa Fíka

„Tati, já byfem chtěla pfa,“ řekla Ája. Tak jí tatínek koupil psa. „Jmenuje se Rek,“ oznámil. A protože Ája neuměla říkat R, říkala mu Fek. „To už mu můžeme říkat Fík, řekl tatínek. No a tak to všechno začalo.

V úterý 6. 3. 2018 jsme zhlédli v Kulturním domě Trisia divadelní představení Příhody Maxipsa Fíka divadla Krapet z Prahy. S legendárním Fíkem jsme během představení prožili zábavný příběh s pořádnou dávkou legrace.

      

V hodinách prvouky se učíme rozlišovat úraz a nemoc, seznamujeme se s obsahem lékárničky. Také jsme si ve dvojicích zkoušeli obvázat různé "poraněné" části těla. Některým z nás se dařilo poskytnout pomoc téměř dokonale, jiným to ještě činilo menší obtíže, tak snad nebude nikdo z nás žádnou skutečnou pomoc potřebovat.  foto

Ovoce a mléko do škol

Žáci v rámci projektu Ovoce a mléko do škol obdrželi pomerančovo-mrkvový salát v krabičce spolu s  lžičkou. Mrkev byla vypěstovaná v Pileticích v Čechách. Pomeranč je odrůda Navellate, je chutný a sladký, dovezený ze Španělska. Dále si pochutnali na čerstvém mléce a jogurtu.  

  

 

VESELÉ ZOUBKY 

Naše třída se zapojila do preventivního programu "Veselé zoubky", který připravila společnost dm drogerie markt s. r. o. S žáky jsme si povídali o zásadním významu zubů, o prvních zoubcích, z čeho se zub skládá, o zásadách prevence vzniku zubního kazu u dětí, o správné prevenci, o správné výživě, která hraje v prevenci důležitou roli, jak pečovat o zuby, o správné technice čištění zubů. Vyplnili jsme si pracovní list a zhlédli film Jak se dostat Hurvínkovi na zoubek. Žáci dostali od společnosti dm drogerie markt s. r. o. preventivní taštičku s produkty péče o zoubky. 

    

  

BAREVNÉ POČÍTÁNÍ NÁS BAVÍ

Žáci  sčítají a odčítají do devíti a podle výsledků vybarvují části obrázků. Provádějí zpaměti jednoduché početní operace s přirozenými čísly.

      

KNIHOVNICKÁ LEKCE

KOUZELNÁ BATERKA

Ve čtvrtek 8. února jsme šli do knihovny na lekci s názvem Kouzelná baterka. Co se stane, když děti zasvítí kouzelnou baterkou? Hravé čtení a povídání s knihou Olgy Černé Kouzelná baterka.

    

  

ZUBNÍ HYGIENA

Ve čtvrtek 1. 2. 2018 jsme se zúčastnili přednášky o zubní hygieně, kterou pro nás připravily studentky zubního lékařství. Na interaktivní tabuli jsme si prohlédli zdravý chrup, povídali jsme si, z čeho se zub skládá, kolik máme zubů, co je to zubní kaz, plak, z čeho vzniká, proč je důležité čistit si zuby a chodit pravidelně na preventivní prohlídky. Nakonec jsme si vyzkoušeli správnou techniku čištění zubů pod vedením studentek.

  

 

 

Už je to tady!

Ve středu 31. ledna prvňáčci dostali své úplně první vysvědčení. Jejich snaha a píle byla odměněna krásnými známkami. Gratulujeme a přejeme hodně úspěchů i ve druhém pololetí!

Ptáčci v zimě

Ve výtvarné výchově žáci 1. a 3. ročníku kreslili zimu. Nejdříve si připravili podklad - zkoušeli namíchat co nejvíce odstínů modré barvy. V další hodině pak přidali bílé kmeny bříz vytrhané z novinového papíru a pestrobarevné ptactvo poletující kolem. Hotové obrázky ve fotogalerii.

V hodině prvouky jsme se učili vyjmenovat části lidského těla  a povídali jsme si o významu čistoty pro naše zdraví. Nakreslili jsme si skřítka Čistotu a Špindíru.

       

stránka: 1234
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki