Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

2. OT

Mgr. Martina Kišová, Markéta Michálková, Lenka Puczoková

6. týden - téma LÉTO ODEŠLO

Poděkovali jsme létu za vše, co nám dalo; zavzpomínali, jak v přírodě vypadalo. Věnovali jsme se i ostatním ročním obdobím, měsícům v roce, dnům v týdnu, hodinám v podobě citerníku, ale i digitálního času. Vybarvovali jsme podzimní mandaly. Ale také jsme založili pozorování o klíčivosti semen. Týden vyvrcholil prožitkovým pátkem v Mostech u Jablunkova za nádherného počasí babího léta.

5. týden - téma VĚDA

Upevňovali jsme pravidla komunikace a pravidla činnosti. Zjišťovali jsme, co je věda, kdo je vědec a co dělá, kreslili bláznivého vědce, nové vynálezy. Znáte nějaké české vědce? Víte, co je theremin? Prožitkový pátek do Světa techniky v Ostravě.

5. 10. Ostravská noc vědců - více zde.

4. týden - téma ZVÍŘECÍ MINIOLYMPIÁDA A STÁTNÍ SVÁTEK

Podle pravidel komunikace ve skupině jsme pracovali na prezentaci k pátečnímu státnímu svátku. Abychom se více hýbali, napodobovali jsme sportovní výkony různých druhů zvířat, zjistili jsme o nich různé zajímavosti, podiskutovali o nich ve skupině. Seznamujeme se s novými logickými hrami.

3. týden - téma BARVY

Pracovali jsme na pravidlech komunikace a práce, pracovali jsme podle týdenních plánů, učili jsme se barvy, běželi jsme orientační běh Beskydský azimut mládeže v třineckém Lesoparku.

2. týden - téma RODINA A OKOLÍ ŠKOLY

Otevřeli jsme nově předělané hřiště, vyzkoušeli jeho části. Začali jsme opakovat, co známe - význam obrázků, čtení, počítání na prstech i písemné, písničky z dřívějších let, cvičili jsme na správné držení těla, podívali jsme se na výstavu drobného zvířectva.

1. týden - téma OHLÉDNUTÍ ZA PRÁZDNINAMI

Vzájemně jsme se seznámili, poznali školu a nejbližší její okolí po stopě NS Jahodná, tvořili pravidla komunikce.

Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki