Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

2. OT

Martina, Markéta, Lenk

12. a 13. týden - téma ČLOVĚK - JAK FUNGUJE LIDSKÉ TĚLO?

Něco o lidském těle známe, ale stále máme otázky. Každý zpracoval vylosované téma, kterému jsme v rámci společných aktivit věnovali čas. Také jsme si na svém těle několik věcí vyzkoušeli, zjistili odpovědi na naše otázky, dověděli se i různé zajímavosti. Výsledné práce jsou k vidění na chodbě u tříd. Prožitkové dny jsme věnovali smyslům - divadelní představení "Kytice lidem vázaná" a pohybové soustavě v praxi - dopoledne plné gymnastiky v gymnastické hale pod vedením odborných trenérů.

11. týden - téma LES, LESNÍ POHÁDKA

Začali jsme vtipnou "popletenou pohádkou", povídali si o známých pohádkách, hrdinech a jejich činech, kladných i záporných vlastnostech, o číslech nejen v názvech pohádek, stavěli lesní domky pro malé lesní tvory, psali jim dopisy.. až jsme zcela nečekaně skončili u faraónů, Egypta, pyramid.

Starší žáci vytvořili myšlenkovou mapu o lese, doplnili novými znalostmi a lesními obrázky. Najdete ji na nástěnce u třídy, přijďte se podívat.

Prožitkovou středu jsme strávili v Hrádku s kamarády z lesní školy. Šli jsme s nimi na procházku a společně s nimi plnili lesní úkoly.

10. týden - téma LIST, LISTOPAD

Víme, jakou barvu a tvar má listí, jak je vyživováno, proč padá ze stromů a zda padá i jehličí. Vyrobili jsme si "listová okna", patchwork z listí, také jsme listy dokreslovali podle osové souměrnosti. Proč někteří kreslili kanadskou vlajku? Také jsme uklízeli listí v areálu školy. Jak vypadá NS Jahodná v listopadu? Na závěr jsme listy ozdobili některé vlastnoručně vyrobené draky a šli je pouštět.

9. týden - ve znamení HALLOWEEN

Celý zkrácený týden jsme věnovali tématu Halloween - tvořili jsme kostry z klacíků, sbírali venku listí na výzdobu, pekli v kuchyňce muffiny i "prsty", dlabali dýně, vyráběli netopýry, pavouky, halloweenské mandarinky.. prostě vše k nocování. Pátek jsme prožili aktivitami s názvem “Každý z nás je jedinečný a dohromady tvoříme tým“, povídáním o vlastních emocích, spolupracujícími aktivitami, a to ve třídách i venku. Článek na internetových stránkách města Třince zde.

8. týden - téma 28. ŘÍJEN

Také my jsme se přidali k oslavě "kulatin" naší republiky. Začali jsme krátkými filmy "Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen" a další animovanou ukázkou z dějin udatného národa českého. Které osobnosti se podílely na vzniku naší republiky? Pracovali jsme s různě náročnými texty, tvořili myšlenkovou mapu a postupně ji doplňovali. Kreslili jsme českou vlajku - ležící i visící, a to se správným vybarvením. Vytvořili jsme malý státní znak, vybarvili velký státní znak - víme, co které symboly znamenají, pomohl nám k tomu i Bruncvík. V okolí školy jsme našli lípu. Známe autory naší hymny, umíme se při hymně chovat, doplňovali jsme její slova. Kvíz formou "koňských úloh" už jen ověřil naše znalosti a zkušenosti o státním svátku 28. října. Naší republice jsme napsali a nakreslili přání do dalších 100 let na lipové listy a těšili se na páteční procházku oslavujícím Českým Těšínem. Další fotografie zde. Text vytištěný v Hutníku ve středu 7. 11. 2018 zde.

7. týden - téma KDO JSEM?

Téma jsme začali popisem zevnějšku nebo kresbou sebe sama a vzájemným poznáváním se. Mimo jiné jsme jednu přestávku strávili v tělocvičně, to když venku pršelo. V lese v blízkosti školy jsme nasbírali přírodniny, nejčastěji listy a vytvářeli si pomocí vosku a vodových barev "otisky". Páteční den byl v pohybu, poznávání vlastního těla a jeho pohybových možností. Jaké zvuky může lidské tělo vydávat?

6. týden - téma LÉTO ODEŠLO

Poděkovali jsme létu za vše, co nám dalo; zavzpomínali, jak v přírodě vypadalo. Věnovali jsme se i ostatním ročním obdobím, měsícům v roce, dnům v týdnu, hodinám v podobě citerníku, ale i digitálního času. Vybarvovali jsme podzimní mandaly. Ale také jsme založili pozorování o klíčivosti semen. Týden vyvrcholil prožitkovým pátkem v Mostech u Jablunkova za nádherného počasí babího léta. Fotografie zde. Článek na internetových stránkách města Třince zde.

5. týden - téma VĚDA

Upevňovali jsme pravidla komunikace a pravidla činnosti. Zjišťovali jsme, co je věda, kdo je vědec a co dělá, kreslili bláznivého vědce, nové vynálezy. Znáte nějaké české vědce? Víte, co je theremin? Prožitkový pátek do Světa techniky v Ostravě.

5. 10. Ostravská noc vědců - více zde.

4. týden - téma ZVÍŘECÍ MINIOLYMPIÁDA A STÁTNÍ SVÁTEK

Podle pravidel komunikace ve skupině jsme pracovali na prezentaci k pátečnímu státnímu svátku. Abychom se více hýbali, napodobovali jsme sportovní výkony různých druhů zvířat, zjistili jsme o nich různé zajímavosti, podiskutovali o nich ve skupině. Seznamujeme se s novými logickými hrami.

3. týden - téma BARVY

Pracovali jsme na pravidlech komunikace a práce, pracovali jsme podle týdenních plánů, učili jsme se barvy, běželi jsme orientační běh Beskydský azimut mládeže v třineckém Lesoparku. Fotogalerie zde.

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki