Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Sluníčka

Rozloučení s předškoláky | 23.07.2019 | zobr: 16x

Indiáni jedou…

Rozloučení s našimi předškoláky proběhlo i letos v indiánském stylu. Na místní planině se sešly celé indiánské rody hezky oblečené, namalované a vystrojené. Malí indiáni se nejdříve předvedli v krátkém vystoupení básní, písní a tanečků. Také starší členové rodů si s nimi zatančili. Pak už je čekalo pasování na školáky, indiánský slib a hezké dárky na památku. Foto zde.

Indiánské odpoledne s rodiči pokračovalo na zahradě naší školky. Členové rodů se posilnili párky, které si nejdříve společně opekli a pak už se všichni rozehřáli při indiánské rozcvičce RAM SE SE. Čekaly je totiž veselé závodivé hry. Společná jízda na „rychlém mustangu“, běh se svázanýma nohama i jízda v „hbité kánoi“. A že jsme se všichni nasmáli… Malí indiáni odměnili své rodiče vlastnoručně vyrobenými náhrdelníky a rozloučili se s nimi. Další foto zde.

A co bylo dál…???

Bylo toho mnoho. Nejdříve se u nás objevil zmrzlinář Marcello a přivezl nám nejen zmrzku, ale i spoustu legrace. Pak už jsme vyrazili na zahradu hledat a plnit různé úkoly, které nás dovedly až k pokladu. Také jsme se učili směňovat drahé kameny za různé dárky u staré indiánské šamanky. Poklad jsme našli až úplně za tmy. Po návratu do školky jsme si vyrobili dešťovou hůl a také jsme se fotili. Pak nás čekala stezka odvahy s baterkami. A projít školkou ve tmě a sám nebylo vůbec jednoduché. Chtělo to hodně odvahy, ale všichni indiáni úkol splnili a potvrdili svým podpisem. Ještě jsme si zatančili na pyžamkové diskotéce a pak už jsme „padli“ na lehátka. Skoro všichni usnuli dřív, než se dočetla pohádka. Však už také bylo hodin… :-)?! Ráno si děti odnášely domů nejen spoustu hezkých dárků, ale hlavně nezapomenutelných zážitků…. Indiánské nocování ve školce se nám všem líbilo!!!

Koukněte se... zde.

P.S. Moc děkujeme náčelníkům rodů za všechny dobroty, kterými nás zásobili na tuto akci!!!

Veselé dopoledne | 21.06.2019 | zobr: 37x

Koníci a malování na obličeje dětí

Dnes jsme zažili hodně hezké a zajímavé dopoledne na zahradě naší školky. Přijeli k nám koníčci, ale také k nám přišla paní Burianová, maminka naší Klaudinky, která nás moc potěšila malováním na obličeje dětí. Užili jsme si jízdy na konících i spoustu legrace. Pak nás ještě čekalo vyhodnocení ekologické soutěže ve sběru papíru s panem Popelou, kde 2. místo vyhrál náš Tomášek Fatura. Blahopřejeme!!!

Koukněte se na další veselé obličeje našich Sluníček!

Foto zde.    Paní Burianové moc děkujeme!!!

Batůžkový den | 20.06.2019 | zobr: 37x

Lanový park

Tento týden máme již druhý batůžkový den. Venku je hezky a my vyrážíme na terénní výpravy. Tentokrát jsme se vydali do lanového parku na minigolfu v Třinci. A udělali jsme dobře. V lese bylo příjemně a prolézání různých překážek nás moc bavilo.

Strávili jsme hezké a zajímavé dopoledne plné pohybu.

Koukněte se...

Olympiáda | 29.05.2019 | zobr: 55x

Formulář pro účastníky 1. Werkáčkovy Olympiády mateřských škol najdete na tomto odkaze: 

www.bit.ly/werkackovaolympiada19

Předškoláci soutěžili | 23.05.2019 | zobr: 28x

Mezinárodní řemeslné hry 2019

I letos se naši předškoláci zúčastnili „Mezinárodních řemeslných her“ na Střední odborné škole Třineckých železáren. Hned při příchodu nás přivítali „Krtek a jeho kamarádi“. Pak už jsme se rozdělili do dvou skupin a začali jsme plnit různé řemeslné úkoly. Zvlášť kluci si přišli na své. Předškoláci si vyzkoušeli svou zručnost i rychlost a za odměnu si vyrobili slony z ohýbaného plechu. Na cestu děti dostaly barevné balónky a další dárky.

Soutěžení nás moc bavilo a všechny hry byly zajímavé!!!    Foto zde.

Náš výlet | 21.05.2019 | zobr: 31x

Výlet do ZOO v Ostravě

Letos jsme se vydali na výlet do ZOO. Hned po příjezdu jsme se nasvačili a vyrazili za zvířátky. Měli jsme hezké počasí a viděli jsme hodně zvířat venku v klecích nebo ve výběhu. Líbili se nám sloni, lvi, žirafy, medvědi i kozy. No vlastně všechna zvířátka…

Výlet byl prima a zažili jsme i spoustu legrace při fotografování.

Koukněte se...

Výstava DDM v Třinci | 15.05.2019 | zobr: 29x

Pohádkový drak

Zúčastnili jsme se výtvarné soutěže DDM v Třinci „Pohádkový drak“. Mezi nejlepší práce, které byly vyhodnoceny, patřily i obrázky a výrobky našich Sluníček. Oceněna byla Anička Lysková, Anička Jánošíková a Tonička Ježová. Byli jsme se podívat na vernisáži výstavy, kde si Anička s Toničkou převzaly ceny. Nemocné Aničce Lyskové dárky předáme po uzdravení. Oceněným malířkám moc gratulujeme!!!

Foto zde.

Výsledková listina výtvarné soutěže zde.

Den Země | 26.04.2019 | zobr: 56x

Den Země v Třinci

V pátek jsme se vypravili autobusem na akci "Den Země v Třinci". Prohlédli jsme si různé ryby, seznámili se s životem a užitkem žížal, ohmatali si kůže a parohy různých druhů zvířat. Zaujalo nás dětské ekologické auto z papíru i opravdový popelářský vůz. Skládali jsme ekologické puzzle i domino, házeli barevné míčky do popelnic a plnili jsme spoustu úkolů.

Ale také jsme donesli hračky, které děti chtěly darovat jiným dětem z Ukrajiny. Darovat svou hračku potřebným nebylo lehké, ale bylo to od dětí moc hezké. Věříme, že hračky udělají jiným dětem radost.

A pak už jsme se vydali pěšky zpátky na Sosnu do školky. Oběd nám mimořádně chutnal a odpočinek na lehátku přišel vhod.   Foto zde.

Naše planeta Země má svátek | 25.04.2019 | zobr: 58x

I když jsme jen malé děti,

umíme už třídit smetí,

modrá, žlutá, zelená,

víme, co to znamená.

Povídáme si o naší planetě Zemi. Co se nám na ní líbí, co všechno na ni patří, kdo všechno na Zemi žije. Ale také o tom, co naší planetě škodí. Už víme, jak se máme správně chovat a jak můžeme přírodě pomáhat. Umíme třídit odpad a také si uklidit zahradu a blízké okolí školky.  

Koukněte se...

Kurz plavání | 27.03.2019 | zobr: 83x

Začalo nám plavání...

Dnes nám začal kurz plavání. Naše "Sluníčka" se na tento den již dlouho těšila. V první lekci se děti seznamovaly s vodou, byly rozděleny do družstev, splývaly s deskami i pod vodou, skotačily, dováděly a radovaly se z nových zážitků!!!

Foto zde.

Plavání nás baví!!! A plavat budeme až do konce června!!!

stránka: 123
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki