Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Sluníčka

Den matek u Sluníček | 15.05.2018 | zobr: 8x

Maminko má, k Tvému svátku

nesu malou kytičku,

ale za to velkou lásku

mám pro tebe v srdíčku.

Co si naše Sluníčka pro své maminky s láskou připravila a vyrobila??? Bylo toho mnoho. Hezké dárečky, básničky i písně. Ale také svým maminkám zahrála pohádku „O Červené Karkulce“. A maminky pak na oplátku zahrály pohádku svým dětem. Nakonec nechyběla ani oslava s bábovkou a vínem.

Společně prožité odpoledne bylo moc hezké a veselé. Maminky, děkujeme!!!    

Foto zde.

Legrace není nikdy dost | 12.02.2018 | zobr: 112x

Parádnický pytel

Pomalu se připravujeme na karneval. Povídáme si o maskách, klaunech a šašcích. Dnes jsme hráli hru "Parádnický pytel". Při hudbě jsme si podávali míček a čekali na zastavení písničky. Komu zůstal míček v ruce, ten lovil v pytli nějakou parádu. A co vylovil, to si také oblékl. To vám byla legrace!!!

Největší smysl pro humor jsme objevili u Michellky, Toničky a Aničky!!! Klobouk dolů!!!

Na to se musíte podívat….

Naše smysly | 09.02.2018 | zobr: 103x

Nač má člověk smyslů pět?
Aby  mohl poznat svět.
Hmatem pozná, co je hladké,
chuť mi poví, co je sladké.
Čich, ten vždycky vyzvoní,
když mi něco nevoní.
Zrak mi slouží ke koukání
a sluch zase k poslouchání.

Tento týden jsme poznávali svět všemi smysly. Bavilo nás pozorovat ruce lupou, procvičovat si zrakovou paměť v různých hrách, hmatem hádat hračky v pytlíku. Hádali jsme i zvuky různých předmětů a zvířat z nahrávky. Také jsme cvičili v překážkové dráze ve dvojicích s kamarádem, kde jeden kamarád měl zavázané oči a druhý kamarád mu radil při cvičení. Už víme, jak se cítí a jak to mají v životě těžké nevidomí. Povídali jsme si o ochraně našich smyslů a bezpečném zacházení s různými předměty. A hodně jsme se pobavili při procvičování čichu a chuti. Čich nám vyzvonil, že olomoucké tvarůžky vůbec nevoní!!! Poznat, jak voní maminka a jak tatínek není vůbec lehké. A poznat jazýčkem sladkou, slanou, kyselou a neochucenou vodu bylo také pro některé kamarády dost složité, ale všechny nás to moc bavilo a hodně jsme se nasmáli. A sladkou vodu nám holky vypily….tak moc jim chutnala. Tento týden bylo prostě veselo!!!

Koukněte se... 

V nemocnici | 06.02.2018 | zobr: 102x

Nebojme se nemocnice

Dnes jsme se vypravili do nemocnice. Přivítala nás herní terapeutka Andrea, paní učitelka Katka a loutka Kašpárek. Dověděli jsme se, jak to v nemocnici vypadá a co nemocné děti v nemocnici čeká. Kašpárek se bál různých vyšetření. A tak se naše Sluníčka proměnila na doktory a Kašpárka všelijak vyšetřovala a ošetřovala. Hrát si na doktory všechny moc bavilo.

A Kašpárek i děti už ví, že se nemocnice nemusí bát! Také jsme se byli podívat na dětském oddělení, kde nemocné děti leží a uzdravují se. Líbily se nám obrázky na stěnách, malá herna i dřevěný kolotoč na chodbě. A na kolotoči paní učitelka všechny děti povozila. To bylo radosti!!!

Návštěva v nemocnici se nám moc líbila!!!   Koukněte se...

Tajemství lidského těla | 02.02.2018 | zobr: 103x

Minulý týden jsme si povídali o lidském těle. Děti se seznámily s částmi těla, pokládaly víčka a tvořily obrys postavy. Také jsme si zahráli pohybovou hru "Dotkni se země".

Děti se seznámily s názvy některých kostí a na magnetickou tabuli společně vytvořily kostru člověka. Děti velmi zaujala hra, kdy pomocí "bzučáku" určovaly dlouhá x krátká (kost).

V překážkové dráze "Cesta jablíčka v našem těle" si děti vyzkoušely jak jídlo putuje trávicím traktem člověka.

Jak nám fungují plíce si děti vyzkoušely názornou ukázkou, kdy přes brčko nafukovaly silonový sáček.Nakonec si každý vyrobil svého "Kostíka".

Koukněte se...

Ve škole | 27.01.2018 | zobr: 89x

Škola nanečisto

Také v lednu jsme navštívili základní školu. Tentokrát jsme se byli podívat ve školní družině a v tělocvičně. A protože v tělocvičně je hodně místa, vydali jsme se do školy nejen s předškoláky, ale i s mladšími kamarády z naší třídy.

Pro zahřátí jsme si zahráli pár pohybových her. Pak jsme si procvičili skoky do dálky z místa a také skákání na trampolíně. Bavilo nás i házení míče do koše a kopaná na branku.Dopoledne s družinářkou Irenkou bylo veselé a plné pohybu.

A pohyb nás baví!!!

Foto zde.

Markétka a Petřík | 26.01.2018 | zobr: 106x

O zdraví a vitamínech

Bacily a viry jsou všude kolem nás!!! Hlavně na rukou!!!

A kdo nejí vitamíny a málo se obléká, skončí u lékaře jako Petřík a Markétka!!!

Co dělat pro své zdraví, to už víme...my se chřipce ubráníme!!!   Foto zde.

V knihovně | 18.01.2018 | zobr: 98x

Jak zvířata spí

Ve čtvrtek 18. ledna jsme navštívili knihovnu, kde jsme si nad knížkou Jiřího Dvořáka povídali o tom, jak zvířata spí. Dověděli jsme se spoustu nových zajímavostí ze života zvířat a také jsme si pohybem vyzkoušeli jejich spánek. I děti vyprávěly a kreslily vlastní zážitky -  jak a kde nejzajímavěji spaly. Nakonec nám zbyla i chvilka na prohlížení knížek, které si děti vybraly.

V knihovně to bylo jako vždy moc zajímavé!!!

Koukněte se...

Přišla zima | 12.01.2018 | zobr: 106x

Kolem školky chodí mráz,

rád by vlezl mezi nás.

My však na něj vyzrajeme,

pořádně se oblečeme!!!

Povídáme si o zimě a oblékání. Pozorujeme, co se děje s ledem v ruce a seznamujeme se s různým skupenstvím vody. Baví nás pohybová hra „Vločka, rampouch, led“ a soutěživé hry v oblékání. Seznamujeme se s tvary a vyhledáváme je všude kolem nás. A taky tvoříme. Tentokrát zimní čepice!!!

Koukněte se, jak se nám daří…

Ve škole | 15.12.2017 | zobr: 129x

Škola nanečisto

V prosinci jsme se s předškoláky opět vypravili do školy. Tentokrát jsme navštívili 2. třídu. Paní učitelka a děti nás pozvali, sednou si do lavic mezi kamarády. Naše setkání bylo vánoční a zimní, plné hezkých básniček a pranostik. Také jsme si promítli krátký film o zvířatech v zimě a nakonec jsme si vyrobili sněhuláky z papíru. Starší děti byly připravené nám pomoci, ale našim předškolákům se vše dařilo a výrobky sami zvládli.

Ve škole bylo prima!!!

Foto zde.

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki