Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaRodičům a žákům naší školy

Zajímavé informace pro rodiče (zákonné zástupce) a žáky

Vážení rodiče,

chcete-li procvičit dovednosti svých dětí, zde jsou právě pro vás připraveny tyto internetové stránky...

Milí žáci,

chcete vědět, co vše umíte, co vše dokážete? Pak na těchto uvedených internetových stránkách můžete zjistit své vědomosti, dovednosti i procvičit si učivo, které vám dělá problémy....

http://www.pripravy.estranky.cz/clanky/matematika/

http://www.brumlik.estranky.cz

O projektu

Projekt naučseonline.cz přináší aplikace na procvičování čteníčeského jazyka a matematiky na úrovni 1. stupně základní školy.

Projekt naučseonline.cz je především rodičovská iniciativa. Programy vytvořili rodiče pro své děti. Profesně se zabývají programováním, nejsou učitelé, jazykovědci ani matematici. Z tohoto důvodu není zaručena bezchybnost, i když o ni usilují...

Projekt naučseonline.cz je otevřený připomínkám a návrhům. Můžete se podílet i na tvorbě obsahu.

Projekt zde.

ZÁCHRANNÝ KRUH

Nezisková organizace, která sdružuje záchranářské subjekty a další instituce. Vyvíjí a realizuje systém informování, vzdělávání a prevence v oblastech běžných rizik a mimořádných událostí.

Více se dozvíte zde.

Interaktivní modelový test z českých reálií

Interaktivní modelový test obsahuje 30 testových úloh z českých reálií. Každá testová úloha zastupuje 1 z 30 konkrétních témat, která jsou vymezeny tzv. specifikacemi.

  • 16 testových úloh je z oblasti Občanský základ
  • 7 testových úloh je z oblasti Základní geografické informace o České republice
  • 7 testových úloh je z oblasti Základní historické a kulturní informace o České republice

Více informací získáte zde.

Zajímáte se o aktuality v prevenci úrazů?

Chcete znát rizika úrazů a násilí u dětí podle věku a vývoje?

Úrazy jsou hlavní příčinou smrti,invalidity,zátěže a nerovnosti u evropských dětí. Zůstávají první příčinou úmrtí dětí a dospívajících ve všech státech Evropy a to s někde nejvyšší,jinde nejnižší úmrtností dětí na úrazy v rozvinutém světě.

Odpovědi na své otázky naleznete zde. Tyto internetové stránky spravuje Národní koordinační centrum prevence úrazů, násilí a podpory bezpečnosti pro děti, Fakultní nemocnice v Motole.

Finanční gramotnost do škol - Portál pro děti, rodiče i učitele

Pracovní materiály:

videa, kvízy, prezentace, webináře, omalovánky, hry atd. - informace ze světa financí zde.

Fyzika může být zábavná

Zde můžete najít sérií zajímavých a populárně naučných videí, která vznikají pod názvem Badatelna pro portál Masarykovy univerzity MILUJEME VĚDU. Na jejich vzniku se podílejí spolupracovníci ÚDiF (Úžasného divadla fyziky). První díl Badatelny byl publikován 30. května 2013. Vojtěch Hanák a Barbora Mikulecká, nebo Honza Pavelka v nich jednoduše vysvětlují různé projevy fyzikálních jevů, třeba proč s různými brýlemi vidíme jinak, nebo co nedávat do mikrovlnky a proč.

Sdružení Linka bezpečí

Sdružení bylo založeno za účelem pomoci dětem a mladým lidem nejen v jejich obtížných životních situacích, ale i při jejich každodenních starostech a problémech. Sdružení je akreditováno v rámci systému sociálně-právní ochrany dětí v České republice. Sdružení je dále členem celosvětové asociace dětských linek důvěry Child Helpline International (CHI).

Portál věnovaný českému jazkyku

Jeho smyslem je usnadnit nám, uživatelům češtiny, vyhledávání správných podob slov, jejich tvarů, synonym. Na portálu najdete internetový Slovník současné češtiny, který společnost LINGEA vytvořila za uplynulých 15 let a nyní obsahuje více než 70 tisíc hesel, dále velký Slovník českých synonym a antonym a velká Pravidla českého pravopisu.

Rozklikněte zde.

Pro všechny zájemce o houbaření,

zde můžete vyhledat názvy hřibů a dozvědět se, který hřib je jedlý více než jednou.

stránka: 123456
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki