Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaRodičům a žákům naší školy

Zajímavé informace pro rodiče (zákonné zástupce) a žáky

Internetové stránky pro děti, žáky, rodiče i učitelé aneb Vše o třídění odpadu ZDE.

SHRNUTÍ OPATŘENÍ MŠMT PŘI ŘEŠENÍ ŠIKANY VE ŠKOLÁCH A ŠKOLSKÝCH ZAŘÍZENÍCH

Opatření zveřejněna na www stránkách MŠMT dne 26. 2. 2016. ZDE.

Den bezpečnějšího internetu

9. únor byl Dnem bezpečnějšího internetu, KPBI pořádal ve spoluprác s partnery - Národním centrem bezpečnějšího internetu a společností Microsoft Národní konferenci bezpečnějšího internetu.  Pro rodiče a veřejnost je určen elektronický kurz. Můžete se dozvědět, jaké nástrahy čekají na Vás a Vaše děti na internetu, jak se na internetu chovat nebo čeho se vyvarovat apod. Odkaz zde.

 

 

Příručka ke zlepšení bezpečí pacienta zde.

Tuto příručko vydalo Ministerstvo zdravotnictví ČR 2016.

První pomoc pro školy 

Publikace byla vytvořena v projektu CZ.1.07/1.3.40/02.0022. První pomoc prožitkem: PAMATUJ - POSKYTNI – PŘEDÁVEJ. Realizátor projektu: „Občanské sdružení Ve škole i mimo ni“. Partner projektu: Zdravotnická záchranná služba Jihočeského kraje. Publikace zde.

Vážení rodiče, žáci,

ČŠI vyvinula informační systémy České školní inspekce pro veřejnost. Klikněte na obrázek.

Angličtina pro děti na 1. stupni on-line, klikni zde.

Cílem tohoto projektu je vytvořit bezplatnou internetovou podporu studia i výuky angličtiny pro děti základních škol, kterou bude možné využít během hodin jazyka ve škole i doma. Děti naleznou na tomto portálu množství informací pro online podporu výuky angličtiny. Moduly zahrnují kurz anglického jazyka, obrázkový slovník, modul Science s pracovními listy, modul Basics s přehledy základů jazyka, básničky a říkanky, jazykový rozcestník s množstvím odkazů na další zdroje, online audio a video materiály, interaktivní hry a další. 

Dopravní výchova nás provází celý život. Znát pravidla a dodržovat je znamená pro všechny snížení rizika úrazu, zvýšení osobního bezpečí.

V odkazech jsou představena povídání i hry pro děti a žáky.

http://www.ibesip.cz/aplikace-viditelnost/
http://www.ibesip.cz/cz/dopravni-vychova
http://www.skodahrou.cz/
http://www.pankuzel.cz/cz/skoda-hrou
http://hraveuceni.idnes.cz/_zachranar/dopravka/web.swf

Jak na zdravou výživu dětí?

Poradenské centrum Výživa dětí je provozováno Občanským sdružením Výživa dětí, které se snaží aktivně podporovat zdravý životní styl dětí, především podporou vhodného stravování. Členy jsou přední odborníci z oblasti pediatrie a nutričního poradenství, kteří zaručují vysokou odbornou úroveň poskytovaných služeb a zajišťují, aby veškeré aktivity byly v souladu s nejnovějšími poznatky o zdraví dětí a jejich výživě. Informace získáte zde.

 

Proč se finančně vzdělávat?

Ministerstvo financí spustilo pilotní verzi prortálu o finančním vzdělávání. Tyto stránky mají za úkol zejména poskytovat informace o fungování a rizicích ve světě financí, dávat tipy a návody v různých oblastech financí, pomáhat při řešení problémů např. s předlužením nebo se subjekty finančního trhu, upozorňovat na zajímavé webové stránky s finančními hrami, kalkulačkami a projekty a sdílet informace členů Pracovní skupiny pro finanční vzdělávání.

Rozklikněte zde.

stránka: 123456
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki