Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Pokusné ověřování změn v pohybovém a výživovém režimu žáků ZŠ

Ministr zdravotnictví: Čeští školáci jedí nezdravě a tloustnou, zastavme tento trend!

Ministerstvo zdravotnictví vypracovalo pro MŠMT seznam doporučených potravin, odpovídajících zásadám zdravé výživy, které jsou pro prodej prostřednictvím školních automatů a bufetů vhodné. Ten byl v současné době předán MŠMT. Více se můžete dozvědět zde.

Jednotlivé stránky portálu Pohyb a výživa jsou vytvořeny pro předávání informací učitelům pilotních škol, žákům, rodičům i zájemcům. Tyto stránky jsou postupně doplňovány. Odkaz zde.

V části Pro pilotní školy jsou informace a materiály pro řešitele pokusného ověřování a pro pilotní školy. V části Pro zájemce o pokusné ověřování jsou informace a materiály pro každého, kdo se chce seznámit s pokusným ověřováním, případně na své škole vyzkoušet postupy doporučené pilotním školám. V části Pro žáky jsou umístěny informace a texty pro žáky 1. – 5. ročníků pilotních i nepilotních škol.

Internetové stránky Národního ústavu pro vzdělávání, školského poradenského zařízení a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků zde.

Pokusné ověřování účinnosti programu zaměřeného na změny v pohybovém a výživovém režimu žáků základních škol (Pohyb a výživa)

Pokusné ověřování programu Pohyb a výživa vyhlásilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy dne 26. března 2013. Nositelem projektu je Národní ústav pro vzdělávání. Obsahem pokusného ověřování je navození změn v pohybovém a výživovém režimu žáků základních škol. Dlouhodobým cílem je zlepšení pohybového a výživového chování žáků ve škole i mimo školu. Pokusné ověřování je zaměřeno na pedagogy základních škol, žáky 1. stupně a jejich rodiče.

Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki