Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová
Úvodní stránkaProjekty v ZŠ a MŠ

Projekty v ZŠ a MŠ

Matematika s chutí

Žáci 3. r. byli ve školním roce 2012/2013 zapojeni do projektu Matematika s chutí, jehož organizátorem byla ISEA - Institut pro sociální a ekonomické analýzy, o. s.

Třeťáci se seznamovali s matematikou, především s geometrií, pomocí nejrůznějších pomůcek a dalších aktivit v projektu s názvem: Jsem třeťák, matematik a objevitel, autor: Mgr. Iveta Hudzietzová

Více o tomto projektu se můžete dozvědět zde i zde.

Ohlédnutí za projektem (závěrečné shrnutí) zde. Komentované výsledky projektu Matematika s chutí a vstupní testy zde. Komentované výsledky projektu a výstupní testy zde.

PROJEKT    E - ŽIVOT

Naše škola se v letošním školním roce 2013/2014 zapojila do projektu E-ŽIVOT, který je zaměřený na prevenci a osvětu spojenou s rizikovým chováním na internetu a souvisejícími fenomény. V současnosti je tato oblast hodně podceňovaná, proto považujeme za důležité provádět mezi žáky pravidelnou osvětovou činnost. Projekt je realizován ve spolupráci s tiskovým mluvčím Policie ČR ve Frýdku–Místkupor. Mgr. Vlastimilem Starzykem. Popis projektu zde. Vedoucí projektu E-ŽIVOT je Mgr. Ilona Heczková

"Rozumíš mi? Rozumím ti."

Projekt pod tímto názvem se úspěšně zúčastnil výběrového řízení v získání finančních prostředku Ministerstva školství, mládeže a tělováchovy v rozvojovém programu Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání v roce 2013. Více se můžete dozvědět zde.

OVOCE DO ŠKOL

Také naše škola je zapojena do projektu Ovoce do škol. Tento projekt byl v ČR zahájen ve školním roce 2009/2010. Jedná se o projekt Evropské Unie, jehož cílem je přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce a zeleniny, vytvořit správné stravovací návyky ve výživě dětí a tím zároveň bojovat proti dětské obezitě. Cílovou skupinou projektu jsou žáci prvních až pátých ročníků základních škol, kterým je zdarma dodáváno čerstvé ovoce a zelenina nebo ovocné a zeleninové šťávy. Fotografie dětí na úvodní stránce www.7zstrinec.cz.

Více se můžete dozvědět zde. Plakát ovoce do škol zde.

Sbíráme staré vysloužilé mobily

Chcete přispět k ochraně životního prostředí a ještě získat pro třídu nějaké peníze? Zapojte se s námi do projektu: Sbírej mobily. Informace k projektu zde.

Sbírku ve škole má na starosti Mgr. Romana Halaksová. Mobily můžete odevzdat každý den během velké přestávky v kabinetě č. 121.

Rodiče vítáni

Škola otevřená rodičům, rodiče otevření škole.

V současné době obnovujeme certifikaci.

Více informací zde.

EU peníze školám

název projektu: Individualizace výuky na ZŠ

realizace projektu: září 2011 - únor 2014

vyhlašovatel projektu: Mšmt ČR, více zde

Klíčové aktivity projektu:

  • individualizace výuky prostřednictvím digitálních technologií,
  • individualizace výuky cizích jazyků,
  • individualizace výuky pro zvýšení efektivity rozvoje přírodovědné gramotnosti,
  • vzdělávání pedagogických pracovníků ve formách a metodách výuky směřující k rozvoji čtenářské, informační, matematické a jiné gramotnosti.
stránka: 123
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki