Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Malý brouček spinkal v trávě, probudil se dneska právě...

Čertovský den | 04.12.2020 | zobr: 19x

Čertoviny ve školce

Dnešní pátek 4. prosince byl úplně jiný než ostatní dny. Byl totiž celý čertovský. Místo dětí přišli do školky samí čertíci. Všichni krásně ustrojení, umounění a veselí… Ráno si čertíci spolu chvilku hráli, ale také pomáhali s výrobou čertovské brány a ohýnku. Pak se ještě posilnili dobrou svačinou a čertoviny mohly začít.

Po prolezení čertovskou bránou se čertíci prošli po lavičce a předvedli se ostatním. U ohně si procvičili čertí brblání, šklebení, škrábání i skákání. Čekaly je i další hry a soutěže – přeskakování ohně, válení po zemi, skákání v pytli, pití čertího nápoje brčkem a taneční hra „Lehni čerte“. Nakonec si čertíci poměřili své síly při přetahování lanem. Za odměnu dostali čertí vysvědčení se samými jedničkami a čertovsky dobrou medaili.

Čertoviny ve školce jsme si parádně užili!!!

Koukněte se...zde.

Oslava narozenin u Broučků | 01.12.2020 | zobr: 21x

Emička slaví 3. narozeniny

Emička dnes slavila ve školce své třetí narozeniny. Je to naše nejmladší kamarádka. Všem „Broučkům“ přinesla velké kornoutky plné překvapení a výborné borůvkové muffiny. Kamarádi Emičce popřáli a zazpívali narozeninovou písničku.

„Hodně štěstí milá Emičko, hodně štěstí, zdraví!“

Foto...zde

Podzimní tvoření | 11.11.2020 | zobr: 22x

Skřítci Podzimníčci

Maminka našeho kamaráda Lukáška, paní Pavlína Kučáková, nám vyrobila šablony hlaviček z podpalového dříví k dotvoření. A protože my tvoříme rádi a také máme rádi podzim, nasbírali jsme si spoustu listů i přírodnin a pustili jsme se do výroby skřítků Podzimníčků.  Čekalo nás barvení klobouků temperovými barvami a zdobení skřítků přírodninami. Každý si nalepil na klobouk listy a přírodniny, které se mu líbily. Ještě přilepit oči, dokreslit úsměvy a veselí skřítci Podzimníčci jsou tady.

Tvoření se nám líbilo a paní Kučákové ještě jednou moc děkujeme!  

Koukněte se…zde.

Slavíme ve školce | 11.10.2020 | zobr: 22x

Eliášek má narozeniny

A zase jsme měli ve školce moc hezkou oslavu. Eliášek slavil čtvrté narozeniny. Nechyběla přání kamarádů, narozeninová píseň, krásný dort se svíčkami a také přípitek dětským šampaňským. Pro kamarády měl Eliášek připravené i sladké dárečky. Ovocný dort byl moc dobrý a oslava se nám povedla. 

Všechno nejlepší Eli :-)!!!

Foto zde.

Pečení ve školce | 05.10.2020 | zobr: 21x

Pečeme šátečky

S dětmi jsme si upekli mrkvové šátečky. Děti si vyzkoušely práci se struhadlem a se škrabkou. Nejlépe šlo strouhání Terezce a Dominičce. Děti pomáhaly také při přípravě těsta - pojmenovávaly, přidávaly a míchaly ingredience. Do vyváleného těsta vykrajovaly kolečka, která plnily povidly. Hotové šátečky ukládaly na plech, který jsme odnesli paní kuchařce a ta nám je upekla v troubě.

Pro upevňování kamarádských vztahů a pro rozvoj smyslového vnímání, jsme si šátečky "upekli" také v kruhu, kdy děti znázorňovaly jednotlivé úkony svými prsty na záda kamaráda před sebou. 

A jak se dětem dařilo a chutnalo se podívejde zde.

Zelenina | 04.10.2020 | zobr: 50x

Na zahrádce

Tento týden jsme si povídali o zelenině, která roste na zahrádce.

Děti v průběhu týdne, za pomocí rodičů, nosily do školky různé druhy zeleniny, ze které jsme si vytvořili výstavku. 

Narozeniny ve školce | 23.09.2020 | zobr: 37x

Hodně štěstí, zdraví…

„Broučky“ ve školce slavíme jejich svátky a narozeniny. Učíme se podat kamarádovi ruku a popřát mu. Oslavenci zazpíváme písničku a jako dárek dostane hezké přání a omalovánky. Děti kamarádům donesou na oslavu nějakou sladkou dobrůtku.

Tentokrát slavila narozeniny naše kamarádka Karolínka a dětem do školky donesla narozeninový dort. Zapálili jsme Káji čtyři svíčky, které si sama sfoukla.

Dort byl moc krásný a chutnal náramně! A snědli jsme i marcipánové kočičky, klubíčka a kytičky. 

Koukněte se....zde.   Sladcí "Broučci"

Každá hračka má své místo | 20.09.2020 | zobr: 40x

Každá hračka má své místo

Tento týden jsme si povídali o hračkách - jak s nimi zacházíme, kde je ukládáme.

O tom, že každá hračka má své místo, se děti dozvěděly a naučily společně s básničkou:

Ve školce ať máme čisto,

každá hračka má své místo.

My to všechno dobře víme,

po hraní si uklidíme.

Proč musíme po hře hračky uklízet, se děti dověděly, také při poslechu vyprávění "O nepořádné Markétce"...

Smíšek ve školce | 15.09.2020 | zobr: 43x

O neposlušných kůzlatech

V září k nám do školky po dlouhé době opět přijelo divadélko Smíšek, tentokrát s pohádkou „O neposlušných kůzlatech“. Když zůstala kůzlata sama doma, chtěla je sežrat liška. Nechala si proto upilovat jazyk i zakrýt tlapu bílou ponožkou. Neposlušná kůzlata uvěřila, že je to jejich maminka a lišku pustila dovnitř. Prolhaná liška si je odnesla v pytli. Nakonec ale všechno dobře dopadlo a maminka koza svá kůzlata zachránila.

Pohádka byla veselá, plná písniček a legrace a nám se moc líbila!

Foto zde.

Vítáme Broučky ve školce | 11.09.2020 | zobr: 48x

Naše školka, pěkná školka, rádi do ní chodíme...

Povídáme si s Beruškou o naší třídě Broučků. Poznáváme nové kamarády, procvičujeme si jména, značky, seznamujeme se se školkou a se vším, co tady děláme. Učíme se první veselá říkadla, hrajeme pohybové hry, zpíváme, cvičíme a tvoříme. Tentokrát jsme skládali školku z papíru, dokreslovali jsme dveře a okna a pokoušeli jsme se ji vybarvit. Ještě jsme nalepili na střechu komín a díla byla hotova.

Také rádi chodíme ven na naši zahradu i na hřiště, kde objevujeme svět a společně si hrajeme a dovádíme.

Koukněte se ...zde.                                                                

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki