Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Sluníčka

Poděkování | 29.06.2018 | zobr: 328x

Poděkování

Děkuji rodičům budoucích školáčků za milé odpolední překvapení, dárky a hezká slova od srdíčka. Moc jste mě překvapili a potěšili!!! Dárky jsem předala paní učitelce Žanetce, která také moc moc moc děkuje!

Marcela Martynková

Poděkovat chceme i všem ostatním dětem a rodičům za hezké kytičky a milé dárečky. Přejeme krásné léto a bezva prázdniny :)    Marcela a Žaneta 

Ještě pár fotek.....

Nocování | 15.06.2018 | zobr: 401x

Indiánské rozloučení se školkou

V pátek se naši předškoláci loučili s mateřskou školou. Na rozloučení přišly celé indiánské rody. Nechyběly indiánské totemové říkačky, básně, písně i tanec se všemi členy našeho kmene. Pak už bylo třeba jen vykouřit dýmku míru, složit indiánský slib a malé indiánky a indiáni byli pasováni na školáky.

Na zahradě jsme se posilnili opečenými párky a dali se do soutěžení. Indiáni chytali ryby, krotili mustangy a přepravovali malé indiány v hbité kánoi. Pak už jsme se rozloučili se staršími členy rodů a odvážní indiáni zůstali nocovat ve školce. Čekalo je však ještě hodně překvapení. Zmrzlinář Marcello, hledání pokladu, plnění různých úkolů, společné focení, stezka odvahy noční školkou, pyžamková diskotéka… No bylo toho mnoho a do hajan jsme se dostali až hodně pozdě večer.

Počasí nám přálo, zábava byla skvělá a šampaňské teklo proudem!!! Indiánské rozloučení se školkou se nám všem hodně líbilo!!!

Koukněte se zde a taky zde.

P.S. Děkujeme náčelníkům rodů za zásoby upečených dobrot, ovoce, džusů, pribináčků a šampaňského!!!

 

Den dětí | 01.06.2018 | zobr: 429x

Oslava Dne dětí

Jak jsme letos slavili Den dětí ve školce? Úplně jinak než obvykle. Pro děti byly připravené netradiční hry s vodou. Hned první přelévání vody kelímkem z lavoru do lahví se dětem líbilo. Pak je čekala „kolíčková hra“, kde si procvičily jemnou motoriku. Jako motýlci sosáčky ochutnávaly děti brčkem různé ovocné džusy a poznávaly je podle chuti. A pak je všechny vypily! Pitný režim jsme dnes určitě dodrželi! Při házení vodními bombami byly děti nejdříve opatrné, ale brzy se vody bát přestaly. To největší překvapení nás čekalo na zahradě. Vodní skluzavka! Z kopečka to hezky klouzalo a sjíždění po břichu i po zádech se všem moc líbilo. Jako první dárek děti dostaly vodní děla a s nimi si užily opravdové vodní radovánky. Stříkalo se všude! Po kamarádech, do lahví, do dálky i do vzduchu! Nakonec děti dostaly i sladkou odměnu a dinosauří vajíčka. Ta také potřebují vodu, aby se z nich mohli vyklubat dinosauři. Z dárku měla naše Sluníčka velkou radost. Vždyť jsme vajíčka i dinosaury viděli na výletě v Dinoparku!

Dnešní oslava Dne dětí se nám všem hodně líbila!!! A prý nás bylo slyšet široko daleko!!!    

Koukněte se...

 

Výlet | 22.05.2018 | zobr: 402x

Náš výlet

Letos jsme se vydali na výlet do DinoParku v Ostravě. Na procházku DinoParkem jsme přibrali i paní kuchařku Janičku. Nejdříve jsme se podívali na 3D film a pak se hned posilnili svačinkou. Dál už nás čekalo objevování různých zákoutí s dinosaury, jízda DinoExpresem, hledání vajíček v bludišti, dinosauří prolézačky, houpadla i objevování kostry prehistorického tvora ukrytého v pískovišti. Oběd jsme snědli v trávě, sluníčko svítilo a nám se tu líbilo!

V DinoParku bylo prima a moc jsme si to užili! To jistě poznáte i z našich fotek!

Koukněte se... zde!

Den matek u Sluníček | 15.05.2018 | zobr: 361x

Maminko má, k Tvému svátku

nesu malou kytičku,

ale za to velkou lásku

mám pro tebe v srdíčku.

Co si naše Sluníčka pro své maminky s láskou připravila a vyrobila??? Bylo toho mnoho. Hezké dárečky, básničky i písně. Ale také svým maminkám zahrála pohádku „O Červené Karkulce“. A maminky pak na oplátku zahrály pohádku svým dětem. Nakonec nechyběla ani oslava s bábovkou a vínem.

Společně prožité odpoledne bylo moc hezké a veselé. Maminky, děkujeme!!!    

Foto zde.

Legrace není nikdy dost | 12.02.2018 | zobr: 465x

Parádnický pytel

Pomalu se připravujeme na karneval. Povídáme si o maskách, klaunech a šašcích. Dnes jsme hráli hru "Parádnický pytel". Při hudbě jsme si podávali míček a čekali na zastavení písničky. Komu zůstal míček v ruce, ten lovil v pytli nějakou parádu. A co vylovil, to si také oblékl. To vám byla legrace!!!

Největší smysl pro humor jsme objevili u Michellky, Toničky a Aničky!!! Klobouk dolů!!!

Na to se musíte podívat….

Naše smysly | 09.02.2018 | zobr: 509x

Nač má člověk smyslů pět?
Aby  mohl poznat svět.
Hmatem pozná, co je hladké,
chuť mi poví, co je sladké.
Čich, ten vždycky vyzvoní,
když mi něco nevoní.
Zrak mi slouží ke koukání
a sluch zase k poslouchání.

Tento týden jsme poznávali svět všemi smysly. Bavilo nás pozorovat ruce lupou, procvičovat si zrakovou paměť v různých hrách, hmatem hádat hračky v pytlíku. Hádali jsme i zvuky různých předmětů a zvířat z nahrávky. Také jsme cvičili v překážkové dráze ve dvojicích s kamarádem, kde jeden kamarád měl zavázané oči a druhý kamarád mu radil při cvičení. Už víme, jak se cítí a jak to mají v životě těžké nevidomí. Povídali jsme si o ochraně našich smyslů a bezpečném zacházení s různými předměty. A hodně jsme se pobavili při procvičování čichu a chuti. Čich nám vyzvonil, že olomoucké tvarůžky vůbec nevoní!!! Poznat, jak voní maminka a jak tatínek není vůbec lehké. A poznat jazýčkem sladkou, slanou, kyselou a neochucenou vodu bylo také pro některé kamarády dost složité, ale všechny nás to moc bavilo a hodně jsme se nasmáli. A sladkou vodu nám holky vypily….tak moc jim chutnala. Tento týden bylo prostě veselo!!!

Koukněte se... 

V nemocnici | 06.02.2018 | zobr: 459x

Nebojme se nemocnice

Dnes jsme se vypravili do nemocnice. Přivítala nás herní terapeutka Andrea, paní učitelka Katka a loutka Kašpárek. Dověděli jsme se, jak to v nemocnici vypadá a co nemocné děti v nemocnici čeká. Kašpárek se bál různých vyšetření. A tak se naše Sluníčka proměnila na doktory a Kašpárka všelijak vyšetřovala a ošetřovala. Hrát si na doktory všechny moc bavilo.

A Kašpárek i děti už ví, že se nemocnice nemusí bát! Také jsme se byli podívat na dětském oddělení, kde nemocné děti leží a uzdravují se. Líbily se nám obrázky na stěnách, malá herna i dřevěný kolotoč na chodbě. A na kolotoči paní učitelka všechny děti povozila. To bylo radosti!!!

Návštěva v nemocnici se nám moc líbila!!!   Koukněte se...

Tajemství lidského těla | 02.02.2018 | zobr: 484x

Minulý týden jsme si povídali o lidském těle. Děti se seznámily s částmi těla, pokládaly víčka a tvořily obrys postavy. Také jsme si zahráli pohybovou hru "Dotkni se země".

Děti se seznámily s názvy některých kostí a na magnetickou tabuli společně vytvořily kostru člověka. Děti velmi zaujala hra, kdy pomocí "bzučáku" určovaly dlouhá x krátká (kost).

V překážkové dráze "Cesta jablíčka v našem těle" si děti vyzkoušely jak jídlo putuje trávicím traktem člověka.

Jak nám fungují plíce si děti vyzkoušely názornou ukázkou, kdy přes brčko nafukovaly silonový sáček.Nakonec si každý vyrobil svého "Kostíka".

Koukněte se...

Ve škole | 27.01.2018 | zobr: 447x

Škola nanečisto

Také v lednu jsme navštívili základní školu. Tentokrát jsme se byli podívat ve školní družině a v tělocvičně. A protože v tělocvičně je hodně místa, vydali jsme se do školy nejen s předškoláky, ale i s mladšími kamarády z naší třídy.

Pro zahřátí jsme si zahráli pár pohybových her. Pak jsme si procvičili skoky do dálky z místa a také skákání na trampolíně. Bavilo nás i házení míče do koše a kopaná na branku.Dopoledne s družinářkou Irenkou bylo veselé a plné pohybu.

A pohyb nás baví!!!

Foto zde.

stránka: 123
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki