Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Zveme Vás mezi naše Broučínky ...
           ... můžete nahlédnout, jak se  nám daří a co děláme ...

Den dětí | 12.06.2018 | zobr: 355x

Báječný den dětí
V letošním roce děti prožily opravdu netradiční oslavu jejich svátku. Všichni si přinesli do školky plavky i osušky a vodní radovánky mohly začít. Prvním velkým překvapením byla vodní skluzavka, na které se klouzalo po břiše i po zádech a všem - i učitelkám - se klouzání moc líbilo :-)  Když jsme se vystřídali se Sluníčky, spěchali jsme vyzkoušet si svůj "um" v plnění lahví vodou, přenášenou v kelímcích a pak v "kolíčkové hře", kdy děti měly za úkol přemístit je z jedné šňůry na druhou, div si děti při té snaze nepřicvakly i své jazýčky, jak se usilovně snažily. Aby děti doplnily tekutiny, zahrály si na včeličky a brčky ochutnávaly připravené džusy, různých příchutí, ze džbánku. Sosaly, sosaly, až všechno vypily. Pak následovala bitva s vodními bombami a na zvěr s vodními děly. Děti výskaly radostí a voda cákala na všechny strany. Paní učitelka Gábinka s Táničkou se také ozbrojily a na děti společnými silami stříkaly z vyvýšené "střílny". Škoda, že už se blížil čas oběda a my jsme se museli pořádně utřít a pospíchat do školky.
Doufáme, že na takovou oslavu děti jen tak nezapomenou a dlouho budou vzpomínat na hrátky s vodou. Vždyť jsme "všichni" byli mokří od hlavy až po paty a od rodičů jsme se dozvěděli, že naš výskot byl slyšet široko - daleko... a to je fajn.

 Už se těšíte, až naše "vodohraní" uvidíte? Tak mrkněte    

Nebojme se nemocnice | 27.03.2018 | zobr: 375x

NEBOJME SE NEMOCNICE

   BOJÍTE SE NEMOCNICE? NAŠE DĚTI UŽ SNAD NE :-).

Navštívili jsme nemocnici kde nás přivítala milá herní terapeutka paní Andrea s maňáskem kašpárka, aby nám ukázali co nemocné děti v nemocnici čeká. I kašpárek se bál různých vyšetření,ale aby dětem ukázal, že už se nebojí, nechal se od nich různě ošetřit a vyšetřit. To děti moc bavilo. Provedli nás dětským oddělením kde se děti zotavují po operacích, ukázali nám hernu kde si mohou hrát a dětský kolotoč, který se dětem hodně líbil. A jaké překvapení na nás ještě čekalo? Potkali jsme ,,Zdravotní klauny", kteří navštěvují děti na pokojích a rozveselují je. To bylo legrace a smíchu :-).

ZVEME VÁS DO SVĚTA DĚTSKÉ RADOSTI  

POKUSY A OBJEVY | 25.03.2018 | zobr: 457x

Šípky
Co se dá udělat z šíplů, už víme. Připravili jsme si z nich šípkový čaj, plný vitamínů.

Hmmm..., ten byl skvělý... foto naleznete zde S vyplazeným jazykem

POKUSY A OBJEVY | 25.03.2018 | zobr: 372xŠiška

Co se stane se šiškou, když se vloží do vody, tak na to jsme byli opravdu zvědaví. Tak jsme je namočili do vody a čekali, co se bude dít. Když jsme přišli z pohádky, všechny šišky byly zavřené ale po vyjmutí z vody a následném usušení se zase krásně otevřely.

Nevěříte? Tak se přesvědčte S vyplazeným jazykem

POKUSY A OBJEVY | 25.03.2018 | zobr: 442x

Rašení lístků
Stačilo odkrojit vrchní část mrkve, petržele a celeru, vše uložit na mokrou buničinu a pozorovat co se bude dít. Nebylo to sice hned, stále jsme na talířek dolévali vodu, ale nakonec jsme se malých lístků dočkali.

A tady je foto S vyplazeným jazykem

 

 

V lese se skřítkem Podzimníčkem | 24.03.2018 | zobr: 468x

V lese se skřítkem Podzimníčkem bylo báječně. Naši „Broučínci“ se dověděli, že i tam mohou najít spoustu zajímavých plodů, jako jsou kaštany, žaludy, šípky, šišky a další. Mohli si s nimi hrát a na podložkách sestavit různé obrázky.
Když jsme byli u lesa, děti sbíraly javorové listy, které navlékaly jehlou na provázek. Navlékání jim šlo skvěle, všichni s trpělivostí navlékli tři dlouhé hady, aby z nich ve školce mohli vytvořit housenky.
Následující den houbař Pepa přinesl dětem do školky opravdové houby, které si všichni prohlédli i pojmenovali. Děti už ví, že muchomůrky jsou sice krásné, ale velmi nebezpečné, protože jsou jedovaté. I ty měl Pepa v košíčku, ale naštěstí přišla babka, která dala vše do pořádku a muchomůrky odnesla zpět do lesa. Hru na houbaře si pak všichni Broučci zahráli. A to nebylo všechno,  o houbách jsme se naučili i písničku a víte jak jsme ji doprovázeli? No přeci ťukáním na kaštany.

Z nasbíraných listů děti vytvořily podzimní záclonky, které jsme si pověsili do oken v šatně a ve třídě děti vytvořily muchomůrky z papíru. A co nás bavilo nejvíce? Z přírodnin jsme na zahradě společně vytvořili samotného skřítka Podzimníčka.

Že se nám skřítek opravdu povedl a co jsme všechno dělali můžete vidět Líbající

Jaké to bylo, když šel skřítek Podzimníček na pole ...

Když se „Broučci“ seznámili s různými druhy zeleniny, přišla na řadu ochutnávka. Při ní jsme poslouchali, jak křupe při kousání mrkev nebo paprika, řekli jsme si, jakou mají jednotlivé druhy zeleniny barvu i tvar a prozkoumali jsme, co se uvnitř některé zeleniny skrývá. Na okno jsme dali klíčit semínka z papriky a pozorovali jsme, co se stane s vrchní částí mrkve, celeru a petržele, když ji položíme na mokrou buničinu. V polovině týdne jsme se pustili do vaření zeleninové polévky. Děti obratně krájely zeleninu na kostičky, seznámily se s tím co je třeba do polévky přidat, aby byla dobrá a nakonec ji všichni ochutnali. Vyzkoušeli jsme si, zdali děti podle chuti dokážou zeleninu poznat, vyrobili jsme si okurkový salát a šatnu jsme si vyzdobili papírovými mrkvičkami, na kterých jsme si procvičili počítání od 1-4.

Chcete vidět, jak činnosti vypadaly? Tak račte vstoupit Mrkající

My tři králové | 07.01.2018 | zobr: 460x

  My tři králové jdeme k Vám,

  štěstí, zdraví, vinšujem Vám.

  Štěstí, zdraví, dlouhá léta, 

  jsme k Vám přišli z daleka................

Celý týden jsme si povídali o svátku "Tří králů" a učili se píseň "My tři králové", abychom na konci týdne mohli vyjít na tří královou sbírku (sladkostí :-) ). Pan Kaňok měl na nás v pátek čas a společně s manželkou připravili pro naše broučky balíčky se sladkostmi.  Sice neuslyšíte jak děti píseň krásně zpívaly, ale můžete se aspoň podívat na jejich výpravu :-). Panu Kaňokovi a jeho manželce moc děkujeme. Cestou do školky jsme se zastavili i u kuchyně a děti dostaly malou dobrůtku. 

Naši "Broučci" měli velikou radost a tady fotečky pro Vás 

Andělský den | 12.12.2017 | zobr: 472x

ANDĚLSKÝ DEN

Krása, až oči přecházejí. Takto se dá nazvat "Andělský den", den plný krásných andílků, ve které se proměnily naše dětičky. V tento den jsme se prošli po mole :-) a ukázali všem své krásné kostýmy, procházeli po obláčcích na druhou stranu, přehazovali vločky na stranu soupeře, tančili na hudbu a při zastavení stoupli na zmenšující se obláček, kdo se nevešel, šel si sednout a koukat se jak to dopadne a kdo zůstane ve hře nejdéle, a protože jsme byli zvědaví jak vypadají andílci ve třídě "Sluníček" pozvali jsme je k sobě a společně s nimi si zatančili na dětské písničky za proudění bublinek .

JAK JSME SI TENTO DEN UŽILI?  MŮŽETE SE PODÍVAT 

 

První sníh | 02.12.2017 | zobr: 455x

 Padá sníh, padá sníh, 

pojedeme na saních.

Na saních to pěkně jede, 

tohle každý nedovede.

 

To bylo radosti z prvního sněhu. Naši "Broučci" se nemohli dočkat chvíle, kdy vyrazíme ven :-)

Chcete vidět jakou měly radost?   NAKOUKNĚTE 

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki