Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Zveme Vás mezi naše Broučínky ...
           ... můžete nahlédnout, jak se  nám daří a co děláme ...

Den matek | 18.05.2017 | zobr: 591x

Maminko, mámo já Tě mám rád....tato kásná slova a mnohem více zněla z úst našich dětiček při oslavě svátku maminek. Vyrobily pro své maminky dárečky, naučily se básničky, písničky, zahrály dvě pohádky a zatančily taneček, který pak učily i své maminky. A nakonec jedno malé překvapení, o kterém jsme neřekly ani dětem jelikož jsou jejich pusinky moc upovídané a překvapení by pro některé překvapením nebylo :-). Jak jsme si tento krásný den užili? Pojďte se podívat.

Karneval | 17.02.2017 | zobr: 598x

Ve středu 15.2. bylo v naší školce veselo. Ve třídách vyhrávala hudba a všude se rozléhal dětský smích - však byl také KARNEVAL. Naši "Broučci" nejdříve představili své kostýmky,  a pak začalo pořádné veselí - společně si zatancovali, zaskákali s míčky jako klokani, zkusili svou zručnost v namotávání bonbonu pověšeného na šnůrce, zvládli tanec s balónkem ve dvojicích, který museli držet určitou částí těla, tančili pod snižujícím se lanem a nakonec si děti postupně vyčarovaly sladkou medaili a bublifuk.

...a teď kuk na fotky :-P

Z pohádky do pohádky | 07.02.2017 | zobr: 595x

Když školáci na základních školách měli jarní prázdniny chodilo nás do školky málo. Byli jsme spojeni se Sluníčky a putovali jsme z pohádky do pohádky. A jaké pohádky jsme si zopakovali?

Zkuste to uhodnout podle fotek zde.

Proč je Markétka nemocná | 07.02.2017 | zobr: 632x

Panenka Markétka nám onemocněla ZamračenýNic se nedalo dělat, museli jsme navštívit lékaře, vyzvednout léky v lékárně a uložit ji do postýlky. Děti se o panenku po celý týden staraly... vařily ji čaj, podávaly léky, "četly" pohádky. Tento týden jsme si povídali o bacilech, prevenci vzniku onemocnění i úrazu, péči o nemocné apod. Zjistili jsme, že i čajem se dá obarvit papír - ten děti pomačkaly a vložily jej do vyrobeného hrníčku z papíru, který se všem moc povedl. Když jsme si povídali o úrazech, všichni si vyzkoušeli, jak ošetřit bolavou nožku panenky, prohlédly si, co se skrývá v lékárničce naší školky a vyzkoušeli si vyťukat číslo na rychlou zdravotní pomoc. Děti se rovněž dověděly, že i bylinky dovedou léčit. Čichaly, jak voní a s pomocí p. uč. uvařily čaj z máty a tymiánu, který si osladily medem, přidaly citrón a nakonec jej ochutnaly. Ve hrách o bacilech děti všechny bacily pochytaly a rozdělily je podle barvy nebo je zašláply.

Pár fotek k nahlédnutí zde.

Vánoční nadílka | 15.12.2016 | zobr: 591x

Vánoce u Broučků

Blíží se Vánoce. Jeden z nejkrásnější dnů v roce. Takovou předvánoční atmosféru jsme si vytvořili společně i ve školce. Děti přinesly cukroví, ochutnaly od kamarádů a rozbalily si dárečky, které jim přinesl ježíšek do školky,aby měly zase nové hračky :-)

A copak dostaly? NAKOUKNĚTE 

Mikulášská nadílka | 09.12.2016 | zobr: 601x

K dětem v zimě chodívá,

anděla s čertem vodívá.

Vždycky z dobrot radost máš,

když Ti je dá ....... MIKULÁŠ :-)

 

Myslíte si, že i děti z naší školky měly radost z nadílky? Přesvědčte se zde.

Čertoviny | 08.12.2016 | zobr: 641x

Čertoviny

Tento den se naše třída proměnila v peklo, kde jsme prováděli samé čertoviny:-). Založili jsme si oheň jako ve správném pekle, mluvili na sebe čertovskou řečí, vyzkoušeli si jak se čerti zlobí, zakřičeli jsme si z plných plic :). Kdo chtěl dostat čertovské dobroty musel splnit úkoly ....nošení pytle s nezbedníky, přenášení polínka do ohně, podlézání čertovského lana, pití čertovského nápoje přes brčko, přenášení brambory... A jak to naši malí čertíci zvládli? Myslíme, že na 1*. Kdo nevěří ať nakoukne zde

 

 

Zimní radovánky | 05.12.2016 | zobr: 563x

Když první sníh pokryl zahradu, naši Broučci se mooooc radovali :-)
Váleli koule, dělali ve sněhu andílky a dokonce postavili sněhuláka, jako v téhle básničce:

Velkou kouli uválíme, sněhuláka postavíme.
Místo nosu mrkvičku, v ruce drží metličku. 
Až půjdeme večer spát, na stráži tu bude stát.

 

Jak dovádění na sněhu vypadalo, můžete vidět zde.

Čertovské tvoření | 05.12.2016 | zobr: 638x

Blíží se čertovský den u nás ve školce. Abychom si navodili tu správnou atmosféru vyrobili jsme si čertíky, kteří nám budou zdobit naši pekelnou třídu. Za použití černého suchého pastelu jsme nakreslili hlavu, poté přilepili dlouhý červený jazyk, rohy a oči. A černí byli nejen čerti, ale některé naše dětičky.
Chcete vědet které? ............... 

Strašidýlko Emílek | 22.10.2016 | zobr: 729x

Blíží se ,,Halloween" a tak jsme si s dětmi povídali o významu svátku, kde a jak jej lidé slaví. Zmínili  jsme se i o našem svátku ,,Dušičky"- památce zesnulých. Zahrali jsme si hry, poslechli ,,Halloweeenské zvuky", vyrobili duchy z papíru a také ducha k jídlu z dětských piškotů, bílé čokolády a čokoládových kuliček. Na foto z tohoto strašidelného týdne se můžete kouknout zde

stránka: 12
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki