Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace

Zveme Vás mezi nás...Kam?

      No přeci na oddělení "Sluníček" ...

                         Podívejte se, jak se máme a co děláme v naší školce ...

Naši šnečci | 20.06.2014 | zobr: 676x

Naši šneci
To, že ve třídě máme šneky jsme se již zmiňovali dříve. 
Přestože to tak nevypadá, jsou vlastně "príma". Rádi si je za pomocí paní učitelky vytahujeme z akvária a necháváme je lézt po rukou. Někteří lenoši se pohybují jen po dlani a ti aktivnější vylezou až na rameno. A že jsou pořádní jedlíci, to dobře víme...rostou totiž "jako z vody". Přesvědčte se 

Mořský svět | 18.06.2014 | zobr: 720x


Mořský svět

Blíží se prázdniny a někteří kamarádi se vydají se svými rodiči k moři. Ve školce jsme si moře vytvořili také...chcete jej vidět? Tak nahlédněte  

Lacross | 17.06.2014 | zobr: 707x

Lacross v ZŠ
24.6. jsme se vydali do ZŠ, kde se předškoláci seznámili se zajímavou hrou "Lacross", kterou zde budou moci děti ZŠ v příštím školním roce provozovat díky zakoupení všeho potřebného ke hře. Naše děti se krátce seznámily s historií tohoto sportu a pak si samy vyzkoušely manipulaci s náčiním, základní postoje a útok na branku. Pár fotek se nachází zde. 

Můj kamarád | 16.06.2014 | zobr: 727xMůj kamarád

U příležitosti dne dětí jsme si povídali i o svých kamarádech a pak jsme si je vytvořili z víček. Jak se nám sestavování dařilo můžete nahlédnout zde. 

Rozloučení se školáky a nocování v mateřské škole
Pátek 13 pro nás vůbec nebyl dnem plným smůly, jak se traduje... naši budoucí prvňáčci se od rána těšili na odpoledne a neustále se ujišťovali, co je vlastně čeká.
Nejprve předškoláci rodičům předvedli pásmo básní a písní, které zakončili tanečkem na píseň "Prázdniny". Po té následovalo pasování dětí na školáky a rozdávání upomínkových dárečků. Děti se měly nejdříve poznat podle definice, kterou předčítala p. uč.. Toto byly tak dojemné chvíle, že nejen rodiče, ale i děti si uvědomily, že školku brzy opustí, což se neobešlo bez slziček. Dárečky však všechen smutek smazaly a na tvářích dětí se zase objevil úsměv. 
   Po pasování jsme spěchali na zahradu, kde si děti společně s rodiči opekli párky. Obloha se pomalu zatahovala šedými mraky a my jsme si museli pospíšit. Posilněni "buřtíky" a zeleninou jsme se spolu s dospěláky vrhli na soutěžení. To byla legrace...celou zahradou zněl smích a my jsme se přesvědčili, že rodiče jsou prostě prima. Za to si opravdu zasloužili uznání a diplomy.

Skákací hrad | 04.06.2014 | zobr: 706x

Skákací hrad.
Ve středu 4.6.2014 jsme se všichni dostatečně vydováděli na oblíbeném skákacím hradu. Pak nás ještě čekalo "kolo štěstí". A to "štěstíčko" jsme měli úplně všichni!!!    

Jak jsme slavili svátek dětí. | 04.06.2014 | zobr: 710x

Sportovní dopoledne.
V úterý 3.6.2014 jsme si s chutí zasoutěžili v různých disciplínách - v hodu žabkou do "rybníčku", ve slalomu s míčkem na lopatě, přetahovali jsme se lanem, házeli do kruhu se zavěšeným zvonečkem a také zdolávali překážkovou dráhu. Nakonec nás čekalo překvapení v podobě dárečku se sladkostmi a malou hračkou.
Náležitě jsme si den užili a vůbec nám nevadilo, že venku pršelo.
                                                                                                                                                                                        "Sluníčka"
 Koukněte na foto 

 

Pojďte s námi z a zvířátky do naší oblíbené pohádky.
V pondělí 2.6.2014  přišla přečíst pohádku před odpoledním odpočinkem nám velmi milá paní Eva Gruberová (bývalá vedoucí učitelka). Její pohádka "O žirafce s dlouhým krkem" se nám moc líbila. Vždyť nám ji přece vyprávěla opravdová "pohádková babička".

                                                                     Moc děkujeme.               "Sluníčka".

Soutěživé dopoledne | 04.06.2014 | zobr: 1333x

Soutěživé dopoledne.
Kamarádi z Mš Sosnová nás pozvali na soutěživé dopoledne v rámci projektu "Sosna v přírodě".V prostorách školní zahrady jsme ve výtvarné galerii hodnotili práce dětí z Mš Sosnová, Zš Kaštanová a naší Mš.Mohli jsme si také nakreslit společný obrázek, vytvořit záložku do knihy nebo si vyzkoušet některou z pohybových aktivit.

V galerii byly vyhodnoceny: Sára Suchoňová(2.místo), Davinka Bartulcová a Barunka Haincová ( 3.místo), Terezka Latková (4.místo) a Vaneska Kutajová (4.místo).

                                                                                     Blahopřejeme!!! 

Indiáni | 04.06.2014 | zobr: 692x

Blíží se svátek dětí
To, že nejsme všichni stejní již dávno víme a tak pro nás nebylo složité vzájemně porovnat výšku, barvu očí, vlasů apod. Dokonce víme, že na světě všichni nemluví stejnou řečí... a dokázali jsme říct pár slov anglicky i poslky. Terezka, naše sportovkyně, nám řekla dokonce celou větu, kterou zaslechla na závodech, v polštině. Největší úspěch slavilo slovo "skarpetka". P. uč. zavzpomínala na svá školní léta a řekla nám "ruskou básničku". 
Nejzábavnější bylo, když jsme si hráli na indiány. Nasadili jsme si indiánské čelenky, "vykouřili" dýmku míru, prohlédli si indiánský oblek, vymysleli si jména, pak jsme napodobovali různé rytmy, indiánsky pokřikovali a nakonec jsme si zatančili indiánský tanec. 

Byla to prostě "parádička" ! 

stránka: 12345
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki