Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Třinec Kaštanová

Vánoční besídka žáků školy

se stala každoroční tradicí předvánočních chvil. Letos se konala 10. 12. 2018. Žáci vystoupili v pásmech písní, básní, tanců, divadelních scének, a dokonce byla i reklama. Adam a Verunka hráli na flétnu, Sebastián na kytaru, Kája na klavír. Závěrečnou píseň Rolničky jsme zpívali společně (děti i dospělí) česky a anglicky. Poprvé se letos konal vánoční jarmark. Žáci tříd nabízeli své výrobky k prodeji ve vestibulu školy. Děkujeme všem za uskutečněné nákupy. Peníze budou použity dle rozhodnutí žáků každé třídy. Fotografie zde.

Slova žáků:

Na besídce jsem překvapivě neměl trému. Mamka se na mě stále smála a pak mi říkala, že je na mě pyšná. Takže se mi asi dařilo. Na jarmarku byla moje první zkušenost s prodáváním. Kryštof

Na vystoupení se mi dařilo. Dělal jsem to, protože jsem chtěl udělat rodině radost. David

Mně se vystoupení moc líbilo a myslím, že se líbilo i mým kamarádům a také rodičům. Skoro všichni odešli s úsměvem. Mirek

Měla jsem strašnou trému, ale pak jsem si uvědomila, že trému mít nemusím. Bylo to super. Na jarmarku se prodávaly různé věci, například papírové koupe, zapichovátka, kamínky. Nela

Na vystoupení přišlo hodně lidí, bylo tam úplně narváno. Nakonec jsme všichni vystoupení zvládli a někteří šli prodávat na jarmark, který byl až po vystoupení. Prodalo se hodně věcí a je z toho taky hodně peněz. Já sama jsem si koupila dvě věci z našeho stánku, ale i od stánku svého bráchy. Já a Verča jsme dávaly zboží do sáčků, pak jsme to podaly Sáře, ta to podala Evelí a Evelí to dala zákazníkovi a ten Kryštofovi zaplatil a Kryštof mu vydal. Ema

Mně se to líbilo. I mamce se to líbilo. Jarmark se mi líbil. Líbilo se i taťkovi. Líbil se mi čertí program. Vojta

Bylo to hodně skvělé. Tančila jsem, zpívala a říkala básničky. Rodiče nám hodně tleskali. Evelína

INFORMACE

V pondělí 10. 12. 2018 bude provoz školní družiny do 15.30 hodin.

Minisčítání je jednou z aktivit ČSÚ, jejichž cílem je zvyšování statistické gramotnosti.

Minisčítání se zúčastnili také žáci 4. a 5. r. naší školy.

Zábavně naučná forma má pomoci dětem a mládeži zlepšit vnímání statistiky jako nástroje, který umí pojmout a popsat každodenní život.

Výsledky napříč celou republikou se můžete dozvědět zde.

Setkání s Petrem Šiškou

29. 11. 2018 proběhlo v ZŠ Kaštanová velmi příjemné a  milé setkání žáků 3. až 5. tříd s hercem, producentem, zpěvákem, textařem a moderátorem, Petrem Šiškou.

Tento známý třinecký rodák přišel dětem představit svou novou pohádkovou knihu s názvem "Když draka bolí hlava", která byla zároveň zfilmována a nedávno uvedena do kin.

Děti přímo hltaly poutavé vyprávění autora, ve kterém nechyběly hádanky, písničky a samozřejmě předčítání úryvků z knihy.

Jelikož se v knize prolíná čeština se slovenštinou, měli žáci možnost ověřit si svou znalost slovenského jazyka v rámci soutěžních otázek, které pro ně autor připravil. Správné odpovědi i odvahu žáků Petr Šiška odměnil pěknými dárky.

Děkujeme moc knihovně v Třinci za organizaci celé akce a Petru Šiškovi, že si udělal čas na malé školáky a připravil tak pro ně nevšední zážitek.

Žáci a učitelé ZŠ Kaštanové Vás srdečně zvou

na VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ

10.12.2018 v 15.30 hodin v literární učebně školy a

VÁNOČNÍ JARMARK, který proběhne po vystoupení žáků ve vestibulu školy do 17 hodin.

Na vánočním jarmarku si můžete zakoupit vánoční ozdoby, které vyrobili žáci. Finanční zisk zůstává ve třídě a žáci třídy se sami dohodou, co se získanými penězi udělají (rozvoj finanční gramotnosti žáků).

Přijďte si společně s námi zpříjemnit adventní čas.

Halloweenský den a halloweenské nocování 
Připravilo a realizovalo sdružení rodičů ve spolupráci s pedagogy školy

Čtvrteční dopoledne patřilo všem tvořivým dětem. Žáci si mohli vybrat, zda budou vydlabávat dýně a strašidelně je vyřezávat, vyrábět netopýry či různá strašidla. Žáci otevřené třídy napekli dýňové muffiny nebo prsty. Pak jsme společně strašidelně vyzdobili školu. Domů se odcházelo bez školních brašen. V 17 hod. byl sraz před školou se spacáky a ve strašidelných maskách. V družině se každý mohl „dozdobit“ umělou krví, dát si tetovačku, nechat si pomalovat obličej, např. pavučinkou. Více než 50 dětí se následně rozdělilo podle obrázků na 3 skupinky. Každá hrála jinou hru – mumie, krvavý dědek, zombíci. Po vydatné večeři jsme se vydali cestou lemovanou rozsvícenými dýněmi k ohništi. U ohně jsme zpívali a ochutnávali prsty a žížaly, vše pečené „na sladko“. Lampionový průvod se následně vydal sídlištěm zpět ke škole. Ve škole jsme si připravili spacáky na spaní, převlékli se do pyžam, kdo chtěl, umyl si zuby a šlo se koukat na tajemný film. Jak běžel noční čas, postupně se děti trousily do svých připravených „postýlek“. Ráno nás čekal úklid a vynikající snídaně, kterou připravily maminky (zdařilé kuchařky). A hurá zase do školy J. Podle dětí bylo toto nocování nejúžasnější, jaké zažily. Maminky a tatínkové – děkujeme. Mgr. Iveta Hudzeitzová

Fotografie zde.

Co dělají naše děti v mateřských školkách?

Zde si můžete přečíst o vytvoření Česneku:).

Strašidel se nebojíme.

Abychom mohli slavit svátek všech strašidel, skřítků, čarodějnic, kouzelníků a kostlivců, tak si musíme třídu na Žabkách pěkně připravit. Více zde.

ŚKOLA NANEČISTO -  MŠ HABROVÁ

22. 10. 2018 navštívili naši školu v rámci projektu "Škola nanečisto" také předškoláci z MŠ Habrová!

Škola nanečisto

Dne 15. 10. 2018 navštívili předškoláci  Mateřské školy Sosnová své kamarády prvňáky ze Základní školy Kaštanová. Toto setkání bylo první z mnoha, které naše škola v rámci tohoto projektu pro předškoláky připravila.

Prvňáčci se na své kamarády velmi těšili, ukázali jim učebnice, předvedli jim, co už se zvládli od září naučit v matematice a v českém jazyce. Společně si všichni  popovídali o škole. Předškoláci si v průběhu hodiny vyzkoušeli práci na interaktivní tabuli, práci na koberci i v lavičkách. Společně s prvňáky poznávali písmena, počítali jednoduché příklady, vybarvovali obrázky.

Setkání bylo velice příjemné a uteklo jako voda. Naši prvňáčci se už těší na další návštěvu, tentokrát s předškoláky MŠ Habrová, které se uskuteční v pondělí 22. 10. 1018.

ŠKOLNÍ PROJEKT OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL A MLÉKO DO ŠKOL

Cílem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity. Produkty jsou žákům dodávány zdarma dvakrát měsíčně po dobu celého školního roku. V úterním závozu žáci obdrželi krájenou mrkev vypěstovanou v Pileticích u Hradce Králové, čerstvé mléko z Mlékárny Valašské Meziříčí a žervé z Mlékárny Laktos. Součásti závozu byla rovněž ochutnávka mléčných zakysaných výrobků Mlékárny Valašské Meziříčí (kefírové mléko s příchutí: jahoda, meruňka, višeň a acidofilní mléko přírodní plnotučné) a Mlékárny Lacrum Velké Meziříčí (zákys s příchutí: borůvka, meruňka). Z informačního letáku jsme se dozvěděli, co se na výrobu zakysaných produktů používá, jak se připravují a proč je máme jíst.

Mléčné zakysané produkty žákům velmi chutnaly, a už teď se těšíme na další zdravou degustaci.

stránka: 1234
Duben 2019
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
středa, 24. dubna
slaví: Jiří

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

Z této IP adresy bylo hlasováno
další hlas můžete poslat až za hodinu
http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki