Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Třinec Kaštanová

ŠKOLNÍ PLES

Plakát v čitelné formě zde.

Výukový program "Prevence" v interaktivní učebně biologie v DDM Třinec

V úterý 29. ledna 2019 žáci 2., 4., 5. ročníku navštívili v DDM Třinec interaktivní učebnu biologie. Z široké nabídky výukových programů jsme si vybrali téma „Prevence.“ Lekce byla zaměřena na sportování, úrazy, kontakt se zvířaty, rizikové situace v domácnosti, ve venkovním prostředí… Žáci si povídali o úrazech, které se mohou přihodit nebo se jim přihodily při různých činnostech, v různém prostředí, co se může stát, když se budou chovat neopatrně, nezodpovědně. Žáci se seznámili s poskytováním první pomoci při ošetření odřenin, zlomenin a dalších běžných poranění. Lektor při výkladu využíval modely lidského těla, praktické pomůcky, kterými je učebna kvalitně vybavena. Program se všem líbil, odnesli si spoustu důležitých informací o správné a včasné prevenci, o možnostech předcházení úrazům.

NOVÁ PÍSEŇ - ZVON GUTOVSKÉHO KOSTELA

poslechněte si novou skladbu

Žáci školy tvořili ilustrace k písni Zvon. Nově vzniklá píseň připomínající dřevěný kostel
v Gutech, bude doplněna videoklipem, ve kterém se také objeví obrázky našich žáků.

autor: nová píseň

Plakáty tvořili žáci 4. a 5. ročníku v předmětu informatika. Plakát zde a zde.

SBÍREJTE BATERIE A NOSTE JE DO ŠKOLY. DĚKUJEME.

Školní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 10. ledna 2019 se uskutečnilo na naší škole školní kolo recitační soutěže. Do školního kola postoupili žáci, kteří se umístili v třídním kole na 1. - 3. místě.                    Děkujeme všem, kteří se recitační soutěže zúčastnili.

 

Žáci, kteří se umístili na 1. - 3. místě ve školním kole recitační soutěže.

NOVÁ MLUVA

V úterý 8. ledna jsme se s dětmi 4. a 5. tříd základní školy a otevřené třídy zúčastnili vystoupení lidí z různých částí České a Slovenské republiky, kteří se u nás v Třinci léčí na koktavost. Vystoupení bylo velice poučné, inspirativní a prostě úžasné. Všechny děti byly skvělé, kladly dotazy a byly velmi empatické. Žáci otevřené třídy napsali vystupujícím krátké osobní a velmi dojemné vzkazy, které vložili do obálek a budou účastníkům zaslány. Celý článek si můžete přečíst zde.

Návštěva interaktivní učebny biologie v DDM Třinec

            9. 1. 2019 jsme se s žáky 1. a 3. třídy ZŠ Kaštanová vydali na prohlídku zbrusu nové interaktivní učebny biologie v DDM Třinec.  Pan Bezecký pro žáky připravil interaktivní setkání na téma "Základy první pomoci, fungování ZZS, hlášení událostí, komunikace s dispečerem." Tento program byl nachystán na celé dopoledne a žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací, zhlédli naučná videa a vyzkoušeli si, jak přivolat záchrannou službu, jak  poskytnout člověku v první pomoc, jak ošetřit krvácející ránu. Umělé dýchání a masáž srdce  žáci prováděli na několika figurínách, které jsou v učebně k dispozici. Nejvíc se žákům líbil přístroj AED (Automatizovaný Externí Defibrilátor), jehož výuková verze je také součásti této nové učebny a žáci si přístroj mohli sami vyzkoušet.

Děkujeme za příjemné a velmi obohacující dopoledne!

 Další fotky zde!

 

 

Více informací o projektu, kterého se škola účastní již 6. rokem, zde.

Naše školní jídelna

Škola neustále obnovuje a inovuje veškeré školní prostory. Ke škole také náleží školní jídelna. Kuchyně je vybavena moderními spotřebiči, nábytek je nerezový, omyvatelný. Loni byly do školní jídelny zakoupeny stoly, vyměněna světla, snížené stropy v šatně u školní jídleny. Během Vánoc získala jídelna dárek - nové židle. Byl přemístěn prostor pro cizí strávníky a celkově se zvýšil komfort všech stravujících se. Mgr. I. Hudzietzová

Foto zde.

 
Pohodové prožití svátků vánočních a mnoho radosti v roce novém
přeji všichni "ze sedmičky"

stránka: 1234
Duben 2019
PoÚtStČtSoNe
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
středa, 24. dubna
slaví: Jiří

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

Z této IP adresy bylo hlasováno
další hlas můžete poslat až za hodinu
http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki