Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Třinec Kaštanová

INFORMACE

V pondělí 10. 12. 2018 bude provoz školní družiny do 15.30 hodin.

Minisčítání je jednou z aktivit ČSÚ, jejichž cílem je zvyšování statistické gramotnosti.

Minisčítání se zúčastnili také žáci 4. a 5. r. naší školy.

Zábavně naučná forma má pomoci dětem a mládeži zlepšit vnímání statistiky jako nástroje, který umí pojmout a popsat každodenní život.

Výsledky napříč celou republikou se můžete dozvědět zde.

Setkání s Petrem Šiškou

29. 11. 2018 proběhlo v ZŠ Kaštanová velmi příjemné a  milé setkání žáků 3. až 5. tříd s hercem, producentem, zpěvákem, textařem a moderátorem, Petrem Šiškou.

Tento známý třinecký rodák přišel dětem představit svou novou pohádkovou knihu s názvem "Když draka bolí hlava", která byla zároveň zfilmována a nedávno uvedena do kin.

Děti přímo hltaly poutavé vyprávění autora, ve kterém nechyběly hádanky, písničky a samozřejmě předčítání úryvků z knihy.

Jelikož se v knize prolíná čeština se slovenštinou, měli žáci možnost ověřit si svou znalost slovenského jazyka v rámci soutěžních otázek, které pro ně autor připravil. Správné odpovědi i odvahu žáků Petr Šiška odměnil pěknými dárky.

Děkujeme moc knihovně v Třinci za organizaci celé akce a Petru Šiškovi, že si udělal čas na malé školáky a připravil tak pro ně nevšední zážitek.

Žáci a učitelé ZŠ Kaštanové Vás srdečně zvou

na VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ

10.12.2018 v 15.30 hodin v literární učebně školy a

VÁNOČNÍ JARMARK, který proběhne po vystoupení žáků ve vestibulu školy do 17 hodin.

Na vánočním jarmarku si můžete zakoupit vánoční ozdoby, které vyrobili žáci. Finanční zisk zůstává ve třídě a žáci třídy se sami dohodou, co se získanými penězi udělají (rozvoj finanční gramotnosti žáků).

Přijďte si společně s námi zpříjemnit adventní čas.

Halloweenský den a halloweenské nocování 
Připravilo a realizovalo sdružení rodičů ve spolupráci s pedagogy školy

Čtvrteční dopoledne patřilo všem tvořivým dětem. Žáci si mohli vybrat, zda budou vydlabávat dýně a strašidelně je vyřezávat, vyrábět netopýry či různá strašidla. Žáci otevřené třídy napekli dýňové muffiny nebo prsty. Pak jsme společně strašidelně vyzdobili školu. Domů se odcházelo bez školních brašen. V 17 hod. byl sraz před školou se spacáky a ve strašidelných maskách. V družině se každý mohl „dozdobit“ umělou krví, dát si tetovačku, nechat si pomalovat obličej, např. pavučinkou. Více než 50 dětí se následně rozdělilo podle obrázků na 3 skupinky. Každá hrála jinou hru – mumie, krvavý dědek, zombíci. Po vydatné večeři jsme se vydali cestou lemovanou rozsvícenými dýněmi k ohništi. U ohně jsme zpívali a ochutnávali prsty a žížaly, vše pečené „na sladko“. Lampionový průvod se následně vydal sídlištěm zpět ke škole. Ve škole jsme si připravili spacáky na spaní, převlékli se do pyžam, kdo chtěl, umyl si zuby a šlo se koukat na tajemný film. Jak běžel noční čas, postupně se děti trousily do svých připravených „postýlek“. Ráno nás čekal úklid a vynikající snídaně, kterou připravily maminky (zdařilé kuchařky). A hurá zase do školy J. Podle dětí bylo toto nocování nejúžasnější, jaké zažily. Maminky a tatínkové – děkujeme. Mgr. Iveta Hudzeitzová

Fotografie zde.

Co dělají naše děti v mateřských školkách?

Zde si můžete přečíst o vytvoření Česneku:).

Strašidel se nebojíme.

Abychom mohli slavit svátek všech strašidel, skřítků, čarodějnic, kouzelníků a kostlivců, tak si musíme třídu na Žabkách pěkně připravit. Více zde.

ŚKOLA NANEČISTO -  MŠ HABROVÁ

22. 10. 2018 navštívili naši školu v rámci projektu "Škola nanečisto" také předškoláci z MŠ Habrová!

Škola nanečisto

Dne 15. 10. 2018 navštívili předškoláci  Mateřské školy Sosnová své kamarády prvňáky ze Základní školy Kaštanová. Toto setkání bylo první z mnoha, které naše škola v rámci tohoto projektu pro předškoláky připravila.

Prvňáčci se na své kamarády velmi těšili, ukázali jim učebnice, předvedli jim, co už se zvládli od září naučit v matematice a v českém jazyce. Společně si všichni  popovídali o škole. Předškoláci si v průběhu hodiny vyzkoušeli práci na interaktivní tabuli, práci na koberci i v lavičkách. Společně s prvňáky poznávali písmena, počítali jednoduché příklady, vybarvovali obrázky.

Setkání bylo velice příjemné a uteklo jako voda. Naši prvňáčci se už těší na další návštěvu, tentokrát s předškoláky MŠ Habrová, které se uskuteční v pondělí 22. 10. 1018.

ŠKOLNÍ PROJEKT OVOCE A ZELENINA DO ŠKOL A MLÉKO DO ŠKOL

Cílem projektu je především přispět k trvalému zvýšení spotřeby ovoce, zeleniny, mléka a mléčných výrobků, vytvořit zdravé stravovací návyky ve výživě dětí, bojovat proti epidemii dětské obezity. Produkty jsou žákům dodávány zdarma dvakrát měsíčně po dobu celého školního roku. V úterním závozu žáci obdrželi krájenou mrkev vypěstovanou v Pileticích u Hradce Králové, čerstvé mléko z Mlékárny Valašské Meziříčí a žervé z Mlékárny Laktos. Součásti závozu byla rovněž ochutnávka mléčných zakysaných výrobků Mlékárny Valašské Meziříčí (kefírové mléko s příchutí: jahoda, meruňka, višeň a acidofilní mléko přírodní plnotučné) a Mlékárny Lacrum Velké Meziříčí (zákys s příchutí: borůvka, meruňka). Z informačního letáku jsme se dozvěděli, co se na výrobu zakysaných produktů používá, jak se připravují a proč je máme jíst.

Mléčné zakysané produkty žákům velmi chutnaly, a už teď se těšíme na další zdravou degustaci.

Vážení uživatelé školního hřiště,

školní hřiště je od 1. 10. 2018 otevřeno také pro veřejnost. Provozní řád a návštěvní řád školního hřiště (zde) sděluje informace, co lze a nelze na hřišti dělat.

Školní hřiště je možno si také pronajmout. Hodiny objednaného pronájmu budou uveřejněny na: http://www.7zstrinec.cz/pronajem_telocvicny.html.Pokud je sportovní oplocená plocha pronajata, není povoleno na této ploše sportování veřejnosti. Na uvedeném odkaze jsou také zveřejněny podmínky pronájmu a další instrukce pro bezpečné užívání školního hřiště. Správcem hřiště je p. Wojnar Edvard, kontakt: 604 140 471.

Objekt školního hřiště je monitorován kamerovým systémem.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z rekonstrukce hřiště a vzhledu hřiště před rekonstrukcí.

stránka: 123456
Srpen 2019
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
sobota, 24. srpna
slaví: Bartoloměj

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

Z této IP adresy bylo hlasováno
další hlas můžete poslat až za hodinu
http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki