Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Třinec Kaštanová

Návštěva interaktivní učebny biologie v DDM Třinec

            9. 1. 2019 jsme se s žáky 1. a 3. třídy ZŠ Kaštanová vydali na prohlídku zbrusu nové interaktivní učebny biologie v DDM Třinec.  Pan Bezecký pro žáky připravil interaktivní setkání na téma "Základy první pomoci, fungování ZZS, hlášení událostí, komunikace s dispečerem." Tento program byl nachystán na celé dopoledne a žáci se dozvěděli spoustu zajímavých informací, zhlédli naučná videa a vyzkoušeli si, jak přivolat záchrannou službu, jak  poskytnout člověku v první pomoc, jak ošetřit krvácející ránu. Umělé dýchání a masáž srdce  žáci prováděli na několika figurínách, které jsou v učebně k dispozici. Nejvíc se žákům líbil přístroj AED (Automatizovaný Externí Defibrilátor), jehož výuková verze je také součásti této nové učebny a žáci si přístroj mohli sami vyzkoušet.

Děkujeme za příjemné a velmi obohacující dopoledne!

 Další fotky zde!

 

 

Více informací o projektu, kterého se škola účastní již 6. rokem, zde.

Naše školní jídelna

Škola neustále obnovuje a inovuje veškeré školní prostory. Ke škole také náleží školní jídelna. Kuchyně je vybavena moderními spotřebiči, nábytek je nerezový, omyvatelný. Loni byly do školní jídelny zakoupeny stoly, vyměněna světla, snížené stropy v šatně u školní jídleny. Během Vánoc získala jídelna dárek - nové židle. Byl přemístěn prostor pro cizí strávníky a celkově se zvýšil komfort všech stravujících se. Mgr. I. Hudzietzová

Foto zde.

 
Pohodové prožití svátků vánočních a mnoho radosti v roce novém
přeji všichni "ze sedmičky"

Vánoční besídka žáků školy

se stala každoroční tradicí předvánočních chvil. Letos se konala 10. 12. 2018. Žáci vystoupili v pásmech písní, básní, tanců, divadelních scének, a dokonce byla i reklama. Adam a Verunka hráli na flétnu, Sebastián na kytaru, Kája na klavír. Závěrečnou píseň Rolničky jsme zpívali společně (děti i dospělí) česky a anglicky. Poprvé se letos konal vánoční jarmark. Žáci tříd nabízeli své výrobky k prodeji ve vestibulu školy. Děkujeme všem za uskutečněné nákupy. Peníze budou použity dle rozhodnutí žáků každé třídy. Fotografie zde.

Slova žáků:

Na besídce jsem překvapivě neměl trému. Mamka se na mě stále smála a pak mi říkala, že je na mě pyšná. Takže se mi asi dařilo. Na jarmarku byla moje první zkušenost s prodáváním. Kryštof

Na vystoupení se mi dařilo. Dělal jsem to, protože jsem chtěl udělat rodině radost. David

Mně se vystoupení moc líbilo a myslím, že se líbilo i mým kamarádům a také rodičům. Skoro všichni odešli s úsměvem. Mirek

Měla jsem strašnou trému, ale pak jsem si uvědomila, že trému mít nemusím. Bylo to super. Na jarmarku se prodávaly různé věci, například papírové koupe, zapichovátka, kamínky. Nela

Na vystoupení přišlo hodně lidí, bylo tam úplně narváno. Nakonec jsme všichni vystoupení zvládli a někteří šli prodávat na jarmark, který byl až po vystoupení. Prodalo se hodně věcí a je z toho taky hodně peněz. Já sama jsem si koupila dvě věci z našeho stánku, ale i od stánku svého bráchy. Já a Verča jsme dávaly zboží do sáčků, pak jsme to podaly Sáře, ta to podala Evelí a Evelí to dala zákazníkovi a ten Kryštofovi zaplatil a Kryštof mu vydal. Ema

Mně se to líbilo. I mamce se to líbilo. Jarmark se mi líbil. Líbilo se i taťkovi. Líbil se mi čertí program. Vojta

Bylo to hodně skvělé. Tančila jsem, zpívala a říkala básničky. Rodiče nám hodně tleskali. Evelína

INFORMACE

V pondělí 10. 12. 2018 bude provoz školní družiny do 15.30 hodin.

Minisčítání je jednou z aktivit ČSÚ, jejichž cílem je zvyšování statistické gramotnosti.

Minisčítání se zúčastnili také žáci 4. a 5. r. naší školy.

Zábavně naučná forma má pomoci dětem a mládeži zlepšit vnímání statistiky jako nástroje, který umí pojmout a popsat každodenní život.

Výsledky napříč celou republikou se můžete dozvědět zde.

Setkání s Petrem Šiškou

29. 11. 2018 proběhlo v ZŠ Kaštanová velmi příjemné a  milé setkání žáků 3. až 5. tříd s hercem, producentem, zpěvákem, textařem a moderátorem, Petrem Šiškou.

Tento známý třinecký rodák přišel dětem představit svou novou pohádkovou knihu s názvem "Když draka bolí hlava", která byla zároveň zfilmována a nedávno uvedena do kin.

Děti přímo hltaly poutavé vyprávění autora, ve kterém nechyběly hádanky, písničky a samozřejmě předčítání úryvků z knihy.

Jelikož se v knize prolíná čeština se slovenštinou, měli žáci možnost ověřit si svou znalost slovenského jazyka v rámci soutěžních otázek, které pro ně autor připravil. Správné odpovědi i odvahu žáků Petr Šiška odměnil pěknými dárky.

Děkujeme moc knihovně v Třinci za organizaci celé akce a Petru Šiškovi, že si udělal čas na malé školáky a připravil tak pro ně nevšední zážitek.

Žáci a učitelé ZŠ Kaštanové Vás srdečně zvou

na VÁNOČNÍ VYSTOUPENÍ ŽÁKŮ

10.12.2018 v 15.30 hodin v literární učebně školy a

VÁNOČNÍ JARMARK, který proběhne po vystoupení žáků ve vestibulu školy do 17 hodin.

Na vánočním jarmarku si můžete zakoupit vánoční ozdoby, které vyrobili žáci. Finanční zisk zůstává ve třídě a žáci třídy se sami dohodou, co se získanými penězi udělají (rozvoj finanční gramotnosti žáků).

Přijďte si společně s námi zpříjemnit adventní čas.

Halloweenský den a halloweenské nocování 
Připravilo a realizovalo sdružení rodičů ve spolupráci s pedagogy školy

Čtvrteční dopoledne patřilo všem tvořivým dětem. Žáci si mohli vybrat, zda budou vydlabávat dýně a strašidelně je vyřezávat, vyrábět netopýry či různá strašidla. Žáci otevřené třídy napekli dýňové muffiny nebo prsty. Pak jsme společně strašidelně vyzdobili školu. Domů se odcházelo bez školních brašen. V 17 hod. byl sraz před školou se spacáky a ve strašidelných maskách. V družině se každý mohl „dozdobit“ umělou krví, dát si tetovačku, nechat si pomalovat obličej, např. pavučinkou. Více než 50 dětí se následně rozdělilo podle obrázků na 3 skupinky. Každá hrála jinou hru – mumie, krvavý dědek, zombíci. Po vydatné večeři jsme se vydali cestou lemovanou rozsvícenými dýněmi k ohništi. U ohně jsme zpívali a ochutnávali prsty a žížaly, vše pečené „na sladko“. Lampionový průvod se následně vydal sídlištěm zpět ke škole. Ve škole jsme si připravili spacáky na spaní, převlékli se do pyžam, kdo chtěl, umyl si zuby a šlo se koukat na tajemný film. Jak běžel noční čas, postupně se děti trousily do svých připravených „postýlek“. Ráno nás čekal úklid a vynikající snídaně, kterou připravily maminky (zdařilé kuchařky). A hurá zase do školy J. Podle dětí bylo toto nocování nejúžasnější, jaké zažily. Maminky a tatínkové – děkujeme. Mgr. Iveta Hudzeitzová

Fotografie zde.

stránka: 12345
Květen 2019
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
neděle, 19. května
slaví: Ivo

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

Děkujeme za Váš hlas
http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki