Adresa: Kaštanová 412
739 61 Třinec
Tel.: +420 558 993 621
+420 558 993 622

Email: 7zs@7zstrinec.cz
Základní škola a mateřská škola, Třinec, Kaštanová 412, příspěvková organizace
MENU
ZŠ Kaštanová
MŠ Sosnová
MŠ Habrová

Vítejte na internetových stránkách ZŠ a MŠ Třinec Kaštanová

INFORMACE PRO RODIČE ŽÁKŮ, KTEŘÍ NEJEDOU NA OZDRAVNÝ POBYT

Po dobu ozdravného pobytu od 26. 2. do 8. 3. 2019 bude vyučování probíhat od 8.00 do 11.40 hodin ve třídách na 2. patře školy. Žáci, kteří navštěvují školní družinu, půjdou po skončení vyučování do školní družiny. Na oběd do školní jídelny půjde školní družina po 5. vyučovací hodině. Po dobu ozdravného pobytu nebude ve škole probíhat keramický kroužek ani doučování, bude probíhat šachový kroužek a Sportuj ve škole.

ŠKOLIČKA NANEČISTO

V rámci projektu „Školička nanečisto“ navštívili naši školu předškoláci MŠ Sosnové a MŠ Habrové.  Zaměřili jsme se na grafomotorická cvičení, která pomáhají dítěti rozvinout jemnou motoriku, rovněž i jakousi souhru ruky a oka, vnímání prostoru v souvislosti se směrem vedení čáry. Grafomotorická (přípravná) cvičení jsou důležitou součástí při přípravě dítěte na psaní, s jejich pomocí dochází k postupnému uvolnění ruky a zároveň ho připravují na psací pohyby. Budoucí školáci se učili základním pravidlům správného úchopu tužky, který si vyzkoušeli na uvolňovacích cvičeních. Pro správné psaní je důležité, aby se dítě náležitému držení tužky naučilo včas a aby bylo pro ně automatické.

       

Informace

V druhém pololetí nebude pokračovat činnost kroužku Angličtina. Rodiče prosíme o vyplnění a odevzdání odhlášek z kroužku (p. uč. Heczkové). Po odevzdání odhlášky si můžete poplatek za kroužek za druhé pololetí vyzvednout na pokladně DDM Třinec, v případě, že jste platili převodem, vám bude částka zaslána zpátky na účet.

VESELÉ ZOUBKY

V pondělí 4. února 2019 naši školu navštívily školitelky společnosti dm drogerie markt s.r.o. s preventivním programem Veselé zoubky. Žáci se seznámili s funkcí zubů, s názvy jednotlivých zubů, s pojmem zubní kaz, jak vzniká a jak mu předcházet, které potraviny zoubkům prospívají, a které škodí, proč je důležité chodit na preventivní prohlídky, jak často vyměňovat zubní kartáček. Poté byli seznámeni se správnou technikou čištění zubů, kterou si vyzkoušeli na zvětšeném demonstračním modelu zubů. Získané znalosti si ověřili při vyplňování pracovního listu. Domů si žáci odnesli od společnosti DM drogerie markt s.r.o. balíček se zubní pastou, kartáčkem, přesýpacími hodinami na odměření času potřebného k čištění zoubků, samolepky s obrázky správného postupu čištění zubů a žvýkačky bez cukru.

ŠKOLNÍ PLES

Plakát v čitelné formě zde.

Výukový program "Prevence" v interaktivní učebně biologie v DDM Třinec

V úterý 29. ledna 2019 žáci 2., 4., 5. ročníku navštívili v DDM Třinec interaktivní učebnu biologie. Z široké nabídky výukových programů jsme si vybrali téma „Prevence.“ Lekce byla zaměřena na sportování, úrazy, kontakt se zvířaty, rizikové situace v domácnosti, ve venkovním prostředí… Žáci si povídali o úrazech, které se mohou přihodit nebo se jim přihodily při různých činnostech, v různém prostředí, co se může stát, když se budou chovat neopatrně, nezodpovědně. Žáci se seznámili s poskytováním první pomoci při ošetření odřenin, zlomenin a dalších běžných poranění. Lektor při výkladu využíval modely lidského těla, praktické pomůcky, kterými je učebna kvalitně vybavena. Program se všem líbil, odnesli si spoustu důležitých informací o správné a včasné prevenci, o možnostech předcházení úrazům.

NOVÁ PÍSEŇ - ZVON GUTOVSKÉHO KOSTELA

poslechněte si novou skladbu

Žáci školy tvořili ilustrace k písni Zvon. Nově vzniklá píseň připomínající dřevěný kostel
v Gutech, bude doplněna videoklipem, ve kterém se také objeví obrázky našich žáků.

autor: nová píseň

Plakáty tvořili žáci 4. a 5. ročníku v předmětu informatika. Plakát zde a zde.

SBÍREJTE BATERIE A NOSTE JE DO ŠKOLY. DĚKUJEME.

Školní kolo recitační soutěže

Ve čtvrtek 10. ledna 2019 se uskutečnilo na naší škole školní kolo recitační soutěže. Do školního kola postoupili žáci, kteří se umístili v třídním kole na 1. - 3. místě.                    Děkujeme všem, kteří se recitační soutěže zúčastnili.

 

Žáci, kteří se umístili na 1. - 3. místě ve školním kole recitační soutěže.

NOVÁ MLUVA

V úterý 8. ledna jsme se s dětmi 4. a 5. tříd základní školy a otevřené třídy zúčastnili vystoupení lidí z různých částí České a Slovenské republiky, kteří se u nás v Třinci léčí na koktavost. Vystoupení bylo velice poučné, inspirativní a prostě úžasné. Všechny děti byly skvělé, kladly dotazy a byly velmi empatické. Žáci otevřené třídy napsali vystupujícím krátké osobní a velmi dojemné vzkazy, které vložili do obálek a budou účastníkům zaslány. Celý článek si můžete přečíst zde.

stránka: 12345
Květen 2019
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031
neděle, 19. května
slaví: Ivo

Zde se můžete přihlásit pro zadávání, změnu
i odhlašování obědů.

 

Z této IP adresy bylo hlasováno
další hlas můžete poslat až za hodinu
http://www.7zstrinec.cz/archiv/uvodni_stranka_2016-17/357.html?ida=354&pp=uvodni_stranka_2016-17
Tato stránka je vytištěna z webu www.7zstrinec.cz
Těšíme se na Vaši další návštěvu.
HeSki